Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Re: Przyspieszenie łapania fixa w GPS cd dyskusji
Autor Wiadomość
26-10-2008, 14:45, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2010, 13:14 przez agkom. )
Full User
adek-

Wyróżnienia:

Re: Przyspieszenie łapania fixa w GPS cd dyskusji
Zgadza się bez opcji XTRA GPS łapanie fix'a trwa nawet do hmm rzadko 30 minut, ale często powyżej 15 minut. Teraz moje pytanie do posiadaczy i testerów... Czy owe XTRA jest opcją która pobiera wstępne położenie satelit tylko w początkowej fazie łapania Fix'a w GPS, czy to trwa cały czas, nawet jako korekcja bieżącego położenia naszego urządzenia względem szerokości i długości geograficznej? To po pierwsze primo, a po drugie... Może ktoś sprawdzał ile kb, będą w przeliczniku na złotówki wychodzi używania GPS'a z opcja XTRA przez np godzinę?
Trzecia sprawa to pytanie odnośnie tych ustawień które podał Matulek... w jakiej mierze skracają łączenie się naszego odbiornika GPS do złapania całkowitego Fix'a 3D, czyli co najmniej 3-5 satelit?
Szczerze to pobawię się tym dla osobistego doświadczenia, ale nastąpi to dopiero w następnym okresie rozliczeniowym mojego urządzenia względem używanego operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
26-10-2008, 20:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2009, 10:01 przez agkom. )
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Re: Przyspieszenie łapania fixa w GPS
ja osobiscie mam wylaczona opcje XTRA a jeszcze nie zdarzylo mi sie czekac na polaczenie dluzej niz 7 minut. przy pierwszym razie zajelo to max 5. a te 7 to czekalem gdy siedzialem w samochodzie i do tego byla okrutna mgla. teraz to nawet niekiedy mi w domu zlapie Big Grin
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-10-2008, 22:50,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Re: Przyspieszenie "?apania fixa" w GPS
no to elegancko. Ja już zauważyłem różnicę. Ponieważ ROM, z którego korzystam ma już w sobie rozwiązanie opisane w tym temacie. Teraz łapie sygnał po paru minutach. Na starym ROMie musiałem czekać nawet do 15minut.
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
29-10-2008, 18:28,
Pan Chomik

Wyróżnienia:

Super 7 minut Big Grin Rekord, Gratulation you won 1000 pounds
29-10-2008, 19:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2009, 09:57 przez agkom. )
Full User
gentillo

Wyróżnienia:

Muszę powiedzieć, że jestem bardzo zdziwiony waszymi postami. Na początku w ogóle nie miałem włączonej funkcji xtra i czas łapania fixa nie przekraczał minuty. I to tylko przy pierwszym uruchomieniu rano. Później było już tylko max 30 sekund. Gdyby miało to zajmować, tak jak piszecie, chożby 7 minut to walnąłbym sprzętem na śmietnik. Bo byłby to jakiś totalny bezsens jak dla mnie. W tej chwilo raz dziennie włączam sobie XTRA i tak czas oczekiwania na fixa jeszcze bardziej się skrócił.
OMNIA SAHJ3 + HBH-DS980 +AUTOMAPA 5.2
29-10-2008, 19:15,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

co prawda nigdy nie używałem XTRA ale u mnie czasami muszę czekać ok 10 minut.
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
29-10-2008, 20:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2009, 10:00 przez agkom. )
Full User
gentillo

Wyróżnienia:

Przed chwilą zrobiłem mały test. Przy pierwszym uruchomieniu czas łapania fixa trwał jakieś 2,5 minuty ( i to jak dla mnie było masakrycznie długo). Następnie wyłączyłem wszystko i jeszcze raz odpaliłem nawigację. łapanie trwało jakieś 5 sekund. Nie wiem czy mam szczęście, ale nie wyobrażam sobie używania nawigacji która szuka sygnału 15 minut. Przecież to się zupełnie mija z celem.
OMNIA SAHJ3 + HBH-DS980 +AUTOMAPA 5.2
31-10-2008, 10:07, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2009, 10:08 przez agkom. )
Full User
remmyhi

Wyróżnienia:

Moi drodzy,
Wygląda na to, że łapanie fixa w dużej mierze zależne jest od programu, jak jest uruchomiony na telefonie.
Na przykład Automapa, w najnowszej wersji łapie satelity poniżej minuty bez zmieniania niczego w rejestrze i bez uruchamiania XTRA.
TomTom u znajomych bez GPSGate nie łapie w ogóle.
Igo8 w wersji dopasowanej do omni (8.0.0.54000) łapie również bardzo szybko i bardzo stabilnie działa. Rom J01.
pozdrowieni
31-10-2008, 15:19,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Sprawdzimy tą teorię. Mam w tej chwili AutoMapę 5.0.5. Zainstaluje dzisiaj nowszą i sprawdzę czy rzeczywiście łapie szybciejWink
31-10-2008, 17:42,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

ja mam automape 5.1.1 i fixa lapie mi kolo minuty. nie probowalem instalowac innych wersji bo po problemach z poczatkowym uruchomieniem jakiejkolwiek nawigacji troche sie boje Big Grin
ale teraz jest chyba nowa Am 5.2 wiec trzeba bedzie zmienic

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila