Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Akcja drogowa "Miejsca wystarczy dla wszystkich".
Autor Wiadomość
23-06-2011, 08:20,
Full User
toooomelo

Wyróżnienia:

Akcja drogowa "Miejsca wystarczy dla wszystkich".
Nie wszyscy kierowcy aut i użytkownicy dróg wiedzą, że motocyklista czy skuterowiec może na drodze dwupasmowej (w tym samym kierunku) omijać środkiem jezdni pojazdy stojące w korku.
Zezwalają im na to przepisy ruchu drogowego, o czym nie wszyscy wiedzą.

Stowarzyszenie MotoAutostrada wraz z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu przy akceptacji krakowskiej Policji, a także pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, przeprowadza w tym mieście wspaniałą akcję informacyjną po hasłem "MIEJSCA WYSTARCZY DLA WSZYSTKICH".

Nie widoczne dla niezalogowanych.

Cały artykuł do przeczytania Nie widoczne dla niezalogowanych.

P.S.
A tak od siebie dodam: użytkownicy dróg - szanujmy się wszyscy na wzajem!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
23-06-2011, 12:48,
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

RE: Akcja drogowa "Miejsca wystarczy dla wszystkich".
IMO to nie jest kwestia "braku miejsca" na drogach. Problemem jest raczej uświadomienie sporej ilości (jeśli nie większości) kowbojów na "szlifierkach" czy innych kurwipędach, że nie wszyscy użytkownicy dróg mają takie gabaryty, manewrowość, przyspieszenie i prędkość jak oni.
Tak więc, niech najpierw oni zaczną się liczyć z innymi użytkownikami a spotkają się z wzajemnością i żadne dziwne akcje nie będą do tego potrzebne.

İmage
23-06-2011, 12:58,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

W całości popieram opinie szanownego kolegi Wall-E.
Jako bardzo kiepski kierowca Wink (jeżdżący zawodowo ) z przerażeniem oglądam wyczyny "dawców ".
Wyjątkiem rozsądnej jazdy są koledzy na czoperach czy dużych moto turystycznych.
Większość panów porusza sie z szaloną szybkością na dodatek byle jak i byle gdzie.
Nie jestem w stanie czasem nawet zauważyć jak przemyka koło mnie coś Smile i to czasem w dziwnych stron i w dziwnych miejscach.
Zgadzam sie że nie jesteśmy tez świętymi ale niech każdy sam przyjży się sobie i potem odpowie czy wszystko ok Smile

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
23-06-2011, 13:10,
Zasłużeni seniorzy
VIP

Wyróżnienia:

Ja jeżdżę na skuterze i gdy mogę i widzę, że jest miejsce i czas to się przeciskam. Pomimo tego uważam to za często zbędny i niebezpieczny manewr. Niestety nie wszyscy to lubią więc często spotykam się z upomnieniami od "bardziej doświadczonych kierowców"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-06-2011, 13:29,
coyotexxx

Wyróżnienia:

Kolejny powód do pojęczenia sobie jak to jest źle. Tym razem motocyklistom. Co za naród.
Jak Ci źle to jedź autem albo autobusem. Zawsze najprościej narzekać na kierujących innymi pojazdami niż myśleć o tym co się samemu robi.

90% motocyklistów spotykanych przeze mnie na drogach to z czystym sumieniem można powiedzieć idioci. Zaraz ktoś się oburzy ale taka niestety jest prawda. Jeśli przy ograniczeniu prędkości do 70 km/h walą większość czasu lewym pasem z prędkością bliską 150km/h to chyba z ich mózgami nie może być wszystko w porządku? Później wielkie halo "Patrz w lusterka bo motocykle są wszędzie". No jasne że są kur*a wszędzie bo jak się zapier**la ciągle lewym pasem to wszyscy muszą uważać na motocyklistę a nie na odwrót. Żałosne.

Zacznijcie najpierw sami myśleć a dopiero później zwracajcie uwagę innym.
Póki sami nie zapracujecie na to aby nie nazywać was dawcami organów to nie liczcie na to, że cokolwiek się zmieni.
23-06-2011, 13:34,
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

Ja się tam nie oburzam shifty
Generalnie to dokładnie to, co napisałem w swoim poscie ino, że napisane z finezją właściwą tylko mojemu szanownemu przedpiścy. Big Grin

İmage
23-06-2011, 13:43,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Dodam jeśli można że czasem jestem bliski popełnienia przestępstwa i to ciężkiego Sad
Kolo mojego domu od wiosny szczególnie w niedziele przemyka jeden pokrzywdzony Wink
pomijam fakt że jest to okolica szpitala i parku , pomijam że jest tam wiele rowerzystów i dzieci , pomijam że porusza się z prędkością co najmniej nie dozwoloną Smile ale za ten hałas te przegazówki wsadzę mu kij w szprychy czy co tam ma w kołach Smile

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
23-06-2011, 13:46,
Full User
toooomelo

Wyróżnienia:

(23-06-2011, 12:48)Wall-E napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
To się faktycznie zgadza, że chopperowcy jeżdżą wolniej i bezpieczniej. Taka przynajmniej panuje opinia. Ale na ścigaczach też potrafią "normalnie" jeździć. A wyjątki zdarzają się wszędzie. Nawet wśród kierowców aut.
Dlatego celem takich akcji jest ogólna wyrozumiałość i tolerancja na jezdni, skierowana zarówno do użytkowników dwuśladów jak i jednośladów.

23-06-2011, 13:54,
coyotexxx

Wyróżnienia:

(23-06-2011, 13:46)toooomelo napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Z tą różnicą, że wyjątkami wśród kierowców samochodów są idioci a wśród motocyklistów normalni.

23-06-2011, 14:04,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

potrafią? jeżdżę naprawdę dużo po Warszawie i często po "okolicznych trasach". jeszcze NIGDY!! nie spotkałem dawcy na szlifierce który by jechał zgodnie z przepisami i rozsądnie...a szpanowanie i jazda na tylnym kole, czy hamowanie na przednim?-codzienność. kolego, policz sobie jaką odległość pokonuje dawca z prędkością 150km/h. "patrz w lusterka, motocykle są wszędzie"? gówno a nie przekaz. patrzę w lusterko, nic nie ma. ruszam i mam kretyna albo przed maską jak jeszcze cudem zdążę zareagować, albo mam go na sobie...i wielkie larum że jaki to kierowca puszki bo nie widział motoru.

co do korków i jazdy środkiem - nawet i niech idiotom będzie - chce,chce niech się przeciska. ale osobiście miałem akcje jak taki mózgowiec tak mi zaczepił o lusterko że mi je połamał. koleś miał dużego nie farta bo 2samochody przede mną były 2ciężarówki z cb. zablokowały kolesia i go spokojnie butem dogoniłem...miał duuużego farta że ktoś mnie powstrzymał i najzwyczajniej w świecie mu nie wpieprzyłem, tylko zadzwoniłem po misiaczków i dostał normalny mandat jak za normalną kolizję.

co do prędkości: może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nasi dawcy nie umieją zachować równowagi przy 50km/h tylko muszą zapierdzielać 150 bo są bardziej stabilniejsi(vide prawa fizyki i żyroskopu)? kurde, byłem w szwecji i tam jakoś chłopaki utrzymują równowagę nawet przy 30...
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila