Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Powrót do oryginalnego ROM-u na LG OPTIMUS BLACK
Autor Wiadomość
25-10-2011, 18:49, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2011, 18:51 przez dymekxxl. )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Powrót do oryginalnego ROM-u na LG OPTIMUS BLACK
Dziś zamieszczam instrukcję ,która mam nadzieje że rozmiecie rozpacz setek posiadaczy LG OPTIMUSA BLACK na forum. Otóż bardzo często wiele osób stykających się z LG postanawia zmienić rom na jakiś "tuningowany". Ogólnie w innym przypadku była by to decyzja świetna lecz przy obecnym stanie rozwoju oprogramowania na ten model mogę powiedzieć ,że ją odradzam. Możemy wybrać praktycznie tylko ROM NOVA , który jest w pełni sprawny albo betę CM7. Oba zaproponowane "tytuły" mają wady i niestety nie dają takiego konfortu jaki daje oryginalny rom po lekkich modyfikacjach. Co to znaczy lekkie modyfikacje? LG daje nam standardowo dobry ROM ale cholernie zaśmiecony - jeżeli natomiast wywalimy z niego wszelkie ustrojstwa i zbliżymy go do romów typu light to działa świetnie i na dzień dzisiejszy jest to najlepsza propozycja. No ale zboczyłem z tematu a tu setki ludzi czekają. No więc jeżeli zmieniliście rom na tuningowany i jesteście niezadowoleni ta instrukcja jest właśnie dla was. Turtorial ,który tu zamieszczę jest mocno oparty na turtorialu zamieszczonym na pewnym znanym forum na "X" lecz z moim komentarzem ,który mam nadzieje okaże się pomocny. Opieram się na wyżej wspomnianym turtorialu ponieważ sprawdził sie u mnie i ten wątek to nie praca twórcza ,a odtwórcza.

KROK 1.
Ściągamy potrzebne nam pliki:
Sterowniki dla P970;
KDZ_FW_UPD_EN
UpTestEX_mod2_marwin
WindowsEnablerv1.1

Ściągnąć je możemy wszystkie z poniższego linku:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

KROK 2.
Z folderu o tajemniczej nazwie "Drivers" instalujemy sterowniki po czym sprawdzamy e "menadżerze urządzeń" czy ów sterownik jest zainstalowany co ma wyglądac tak jak na screenie poniżej:

KROK 3.
Jeżeli sterowniki zainstalowały się poprawnie przejdź do kolejnych czynności czyli odpalamy "msxml.msi", który znajduje się w folderze KDZ_FW_UPD po czym usuwamy " mfc42.dll"

KROK 4
Następnie odpalamy "WindowsEnabler.exe" i go włączamy

KROK 5
Po włączeniu WindowsEnabler odpalamy "UpTestEX_mod2_marwin.exe" i powinno pokazać nam się następujące okienko:

KROK 6.
"Wprawiamy" ,że tak się kolokwialnie wyrażę nasz telefon w tryb odpowiedni do aktualizacji wyjmując baterię ,a po jej włożeniu wciskając guzik odpowiedzialny za zwiększanie głośności i podpinając kabel USB.

KROK 7.
Teraz musimy ściągnąć odpowiednie ORYGINALNE oprogramowanie , co możemy zrobić wchodząc w poniższy link. Plik z oprogramowaniem będzie miał końcóweczkę "KDZ" więc proszę się nie dziwić.

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

KROK 8.
Po ściągnięciu upragnionego standardowego romu na obrazku powyżej widzimy zaznaczone "select kdz file" ,gdzie to mamy wybrać ściągnięte przez nas oprogramowanie.

KROK 9
Ostatnim krokiem jest wciśnięcie również zaznaczonego na screenie powyżej "CSE web upgrade test" dzięki czemu wgrywanie rozpocznie a na telefonie pokaże nam się odpowiednia ikona ładowania.

KROK 10
Wgrywanie zakończy się "bez szału" restartem telefonu. Po uruchomieniu mamy czysty oryginalny romik ,który tylko wystarczy oczyścić (jak i co w kolejnym turtorialu) aby chodził jak ta lala.

Mam nadzieje ,że moja instrukcja pomogła i już tak licznie nie będziecie prosić mnie o pisanie kolejnych postów na temat tego jakże popularnego telefonu. Sposobem tym bez problemu zmieniłem ROM ,lecz osoby ,które nie są pewne co do niektórych czynności lepiej niech zapytają pod tym wątkiem i nie robią niczego "na pałę"

Użyłem dwóch screenów z forum "xda" z odpowiedniego tematu ponieważ uznałem ,że nie ma co robić samemu screenów skoro to i tak wyglądać będzie identycznie.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila