Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Wygląd ICS (ASOP) na SGS2 z Androidem 2.3.x
Autor Wiadomość
13-01-2012, 19:34, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-06-2012, 16:11 przez rbl. Powód: Aktualizacja wersji )
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Nagrody:

Wygląd ICS (ASOP) na SGS2 z Androidem 2.3.x
Urządzenie z Androidem:
Android

Wątek ten ma już "swoje lata"... Od jego napisania Vertumus popełnił kilka nowszych wersji swojej modyfikacji... Tak więc i ja wreszcie uaktualniam swoje piśmiennictwo do wersji najnowszej.

======================================

Jeśli komuś - tak jak np. mnie - przypadł do gustu wygląd interfejsu nowego Androida 4.0 (Ice Cream Sandwich) a nie chce lub nie może sobie uaktualnić ROMu ma inne wyjście - zrobienie sobie namiastki ICSa we własnym telefonie z Androidem.
Długo szukałem modyfikacji spełniającej moje oczekiwania, ale wreszcie znalazłem. Niniejszym postaram się Wam przybliżyć tą bardzo dobrą - nie wiem czy nie najlepszą z dostępnych - modyfikację interfejsu Androida do wyglądu ICSa.

Ice Cream Sandwich Domination

Cała modyfikacja jest autorstwa Vertumus-a z XDA - ja tylko zebrałem to "do kupy" w jednego zip-a.

Oryginalny wątek na forum XDA:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Uwaga:
Wszystkie grafiki użyte w poscie pochodzą z wątku autora modyfikacji.

Co warto wiedzieć na początku:

Modyfikacja jest:
- Prosta (wbrew pozorom)
- Niekoniecznie bezpieczna
- Nieodwracalna (jeśli nie posiadasz kopi zapasowej)
- Bardzo efektywna i efektowna
- Wymaga roota systemu
- Przeznaczona dla ROMów deodexowanych (używanie dla ROMów odexed tylko na własną odpowiedzialność)

Cała operacja trwa kilka minut a modyfikacje są głębokie i ingerują w pliki systemowe.

Modyfikacja obejmuje:

Elementy systemowe:
- Twlauncher z czarnym tłem listy programów
- Framework
- Twframework
- Kontakty
- Telefon
- Ustawienia systemu
- UI systemowe
- MMS/SMS
- Mediauploader
- Mediaprovider
- Odtwarzacz muzyki
- Zegar cyfrowy
- Zegar analogowy
- Pasek wyszukiwania Google
- Klawiatura Samsunga
- Odtwarzacz wideo
- Systemowy menedżer plików
- Kalendarz TW
- Widżet kalendarza TW
- Pakiet systemowych zegarów
- Kalkulator
- Aparat
- Menedżer zadań
- Radio FM
- Youtube

Niektóre możliwości:
- Wygląd stockowego ICSa
- Wszystkie pop-upy są ciemne
- Oryginalny ICSowy pasek powiadomień
- Oryginalne ICSowe animacje zintegrowane w modzie
- Oryginalny ICSowy zegar analogowy
- Oryginalne ICSowe dźwięki
- Oryginalne ICSowe powiadomienia
- Oryginalny ICSowy zegar blokady ekranu
- Czcionka Roboto
- Bateria procentowa (1%)
- Animacje włączania i wygaszania ekranu (CRT)
- ICSowe paski postępu i suwaki
- Zaawansowane Power Menu
- Pełne wsparcie dla modyfikacji JKay-a
- Brak konwersji SMS na MMS
...i wiele innych.

Ogólny wygląd:

Proszę się nie przejmować murzyńskim językiem systemu na skrinach, generalnie całość przyjmuje domyślny język systemu - czyli w naszym przypadku będzie to PLK. Pozwoliłem sobie tu użyć oryginalnych screenów wykonanych przez autora modyfikacji - one najlepiej przekażą ideę i klimat całości modyfikacji.

İmage İmage İmage

İmage İmage İmage

İmage İmage İmage

İmage İmage İmage

İmage İmage İmage

Zalecenia przedinstalacyjne

Proszę wziąć je na poważnie bo niezastosowanie się może spowodować tzw. bootloop i w efekcie konieczność zrobienia Wipe lub ponownego przeromowania urządzenia.
- ROM nie powinien zawierać żadnych innych themesów czy modyfikacji - możesz narazić się na bootloop.
- Nie flashujemy za pomocą programu CWM (tego z listy aplikacji).
- Przed flashowaniem robimy kopię zapasową.
- Jeśli posiadamy zainstalowane modyfikacje JKay-a (Deluxe Settings) odinstalowujemy je.
- Jeśli posiadasz jakiekolwiek modyfikacje w systemie, usuń je. Możesz je zainstalować później.
Vertumus napisał(a):Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
- Pamiętamy, że instalacja dodatku trwa dosyć długo, więc się nie denerwujemy.

Potrzebne elementy

Vertumus stworzył swoją modyfikację jako twór modułowy - jest jeden, główny mod do którego można dodać kolejne, mniejsze modyfikacje uzupełniające wygląd nadany przez modyfikację główną.

Ja - we własnej osobie, Wall-E - metodą prób-i-błedów zebrałem większość twórczości Vertumus-a w jeden plik, tak bym nie musiał ileś-tam-razy dłubać w trybie Recovery doinstalowywując pojedyncze modyfikacje - generalnie czyste lenistwo Tongue

Moja wersja modyfikacji Vertumusa zawiera:

Modyfikację podstawową

oraz dodatkowe, wybrane modyfikacje:

1. "Lockscreen and Settings"

Zmienia ona wygląd suwaków blokady ekranu oraz zabarwia ikonki w Ustawieniach (screen poniżej)

İmage

2. "Extreme MODE"

Ta modyfikacja "dokolorowuje" wszystkie ikonki paska powiadomień (screen poniżej)

İmage

3. "Battery Styles"

W wątku autora mamy do dyspozycji kilka dodatkowych wyglądów baterii. Mnie osobiście urzekła Circle Battery (screen poniżej)

İmage İmage İmage

4. Original ICS check ON Buttons

Zmienia "czekboksy" (pola zaptaszkowywalne i radio buttony) na ICSowe.

İmage

5. KILLER Mode

Zabarwia teksty komentarzy opcji - screen poniżej

İmage

Paczka by Wall-E
Kod:
Zarejestruj się.

Kod:
Zarejestruj się.

Jeśli ktoś chce to może sobie pobrać wszystkie elementy oddzielnie z wątku autora - link na początku posta.

Pobranego zip-a pakujemy - tak jak jest - na wewnętrzną kartę SD urządzenia.

Ogólna procedura instalacji:
Proszę wziąć ją na poważnie bo niezastosowanie się może spowodować tzw. bootloop i w efekcie konieczność zrobienia Wipe lub ponownego przeromowania urządzenia.
- Uruchom urządzenie w trybie CWM za pomocą przycisków sprzętowych (Pogłaśnianie + Home + Power)
- Zrób Wipe cache
- Zrób Wipe dalvik cache
- Wybierz "Install ZIP from SD Card"
- Wybierz "Choose Zip from SD Card"
- Wybierz plik zip, który chcesz zainstalować
- Reboot urządzenia

OK. To właściwie wszystko. Jeśli nic się nie uwaliło to mamy bardzo ładnie zmodyfikowany wygląd naszego Androida - tak jak na powyższych screenach.

O!! Dopiero teraz - jak dla mnie - wszystko jest tak jak być powinno.

Niniejszy mod w połączeniu z lekkim i szybkim CheckROM Revolution HD™ 4/6 daje piorunujący efekt.

Powodzenia.

İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
05-06-2012, 16:11,
VIP
mor

Wyróżnienia:

RE: Wygląd ICS 4.0 (Ice Cream Sandwich) na SGS2
Hmmm, połączyłem ten mod z CheckROM Revolution HD 4 i faktycznie jest efekt Smile Menu jest bardzo ładne i szybkie, ogólnie czegoś takiego chciałem odkąd wyszedł Galaxy Nexus. Mam tylko jedno pytanie jak zwiększyć ilość i rozmieszczenie tych ikonek na dole ekranu (telefon, kontakty, wiadomości, aplikacje)?
SGH-I900 + GT-I9100
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila