Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Wątek zamknięty 
 Problem z połączeniem USB
Autor Wiadomość
21-12-2011, 10:15,
Full User
ptaszysko78

Nagrody:

Problem z połączeniem USB
Urządzenie z Androidem:
SG Ace

cześć

Przez ostatnie 2 lata korzystałem z tel z windows mobile 6.5 teraz już nie było możliwości zakupu nowegoz tym systemem dlatego wybrałem androida.
Dla mnie to zupełna nowość jak przesiąść się z win do linuxa. Na tym forum nie znalazłem odpowiedzi dlatego piszę nowy.

Nie mogę się połączyć (Ace - PC)? Są programy do komunikacji z PC ale nie wykrywają tego telefonu.
Nie wiem jak zmienić aby moja karta SD w telefonie była widoczna na PC jak zwykły dysk? (większość forumowiczów pisze skrótami dlatego zanim się zorientuje co i jak przetłumaczyć to pewnie minie jakiś czas.

Root - wiem już co to jest ale nie wiem jak to się robi aby było bezpiecznie, bardzo prosiłbym o pomoc jak dla laika.

system android 2.3.3
wersja jądra 2.6.35.7-perf-CL561786
[email protected]#1
numer wersji gingerbread.xwkpy

pozdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+
21-12-2011, 10:32,
coyotexxx

Wyróżnienia:

RE: Samsung Galaxy ACE PlusGsm
W telefonie wejdź w Ustawienia/Aplikacje/Dla programistów i odznacz opcję Debugowanie USB.
Teraz po podłączeniu ACE do PC na ekranie pojawi się zielony robocik a pod nim przycisk Włącz nośnik USB, który należy kliknąć.
+
21-12-2011, 11:30,
Full User
ptaszysko78

Wyróżnienia:

dziękuję za szybką odpowiedź. Wykonałem wskazówki i wyłączyłem debugowanie. Ponownie podłączam pod PC i nie widzę tego robocika ani na PC ani na tel?

+
21-12-2011, 12:24,
coyotexxx

Wyróżnienia:

Zsuń w dół statusbar. Nie ma tam informacji o połączeniu USB?

Zainstaluj Samsung Kies.
+
21-12-2011, 13:01,
Full User
ptaszysko78

Wyróżnienia:

Zainstalowałem Kies , update też . Nie wykrywa telefonu po podłączeniu. Przez BT nie mam jak w PC nie mam.

W moim starym S BT-7300 Omnia na WM6.5 wykrywa od razu. Karta Kingston 8GB
+
21-12-2011, 13:05,
coyotexxx

Wyróżnienia:

Podłączasz bezpośrednio pod USB kompa czy przez jakiś HUB czy przedłużkę?
Czytałem, że ktoś miał problem z wykrywaniem ACE pod USB 1.0.
+
21-12-2011, 13:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-12-2011, 13:30 przez ptaszysko78. )
Full User
ptaszysko78

Wyróżnienia:

Pomogło. Przyczyna to przedłużka do której miałem podpięte 3 urządzenia i pewnie napięcie na USB było za małe aby przyjąć następne. Kiedy podłączyłem pod główny od razu wykrył SD i działa dobrze.

Bardzo dziękuję za pomoc.
Teraz pytanie odnośnie uruchamiania programów na SD?

Nie wiem dlaczego google zablokował tą możliwość zapisu ale mam aplikacje lotnicze na androida gdzie wymagają dostępu i zapisu na SD. Jak zrobić to sprawnie i krok po kroku (wiem, że mogę stracić gwarancję)?

Chyba, że jest jakaś inna możliwość.

Czytałem na formach o tym ale chciałbym prosić o pomoc osoby które już to zrobiły a nie tylko czytały.
+
21-12-2011, 13:39,
coyotexxx

Wyróżnienia:

Zapisywanie danych na SD przez aplikacje nie jet zablokowane.
Nie można jedynie ich na karcie zainstalować.

Zachęcam do przeglądnięcia działu http://eomnia.net/Forum-How-To-Tricks bo nikt nie będzie Cię prowadził za rączkę.
Te instrukcje zostały napisane (przez osoby, które to robiły) po to aby z nich korzystać.
Są tam przynajmniej dwie metody przenoszenia aplikacji z pamięci urządzenia na kartę SD.
Ja osobiście polecam wgranie ROMu z CyanogenMod, który posiada opcję automatycznego instalowania na SD.

Problem z podłączeniem rozwiązany więc zamykam wątek.
+
Wątek zamknięty 

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry