Odpowiedz 
 HTC 7 Mozart: opinie o smartfonie
Autor Wiadomość
12-02-2012, 13:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 17:37 przez rbl. Powód: Brak )
Administrator
Ekspert
Tłumacz
Uploader
VIP

Wyróżnienia:

Złoty Novus Złoty Recens Złoty Auxilium Maxima Dignitas

HTC 7 Mozart: opinie o smartfonie
Jako, że nawet na naszym Forum system WP7 powoluśku zyskuje sobie popularność, uważam, że warto zacząć pogaduchy o urządzeniach z tymże na pokładzie. WP7 jako taki nie wymaga omawiania - większym problemem dla chętnych na niego jest platforma sprzętowa - czyli jaki fon wybrać.
Niniejszym pozwalam sobie przytoczyć artykuł o HTC 7 Mozart znaleziony na portalu benchmark.pl. Opis urządzenia jest lekki, łatwy i przyjemny.

Oryginał:
Ukryty tekst: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Smartfon HTC 7 Mozart dostępny jest na rynku już od dobrych kilkunastu miesięcy. Dziś, urządzenie to wydaje się być bardzo interesującą propozycją dla osób poszukujących stosunkowo niedrogiego modelu z naprawdę przyzwoitymi parametrami.

Jeśli chodzi o techniczne aspekty, HTC 7 Mozart to smartfon z dotykowym ekranem o przekątnej 3,7”, wyświetlającym obraz w rozdzielczości 480x800 pikseli. Sercem urządzenia jest procesor Qualcomm QSD8250 taktowany zegarem 1 GHz, którego uzupełnia 576 MB pamięci RAM oraz wewnętrzna pamięć o pojemności 8 GB.

Smukły, bo mający niespełna 12 mm grubości, smartfon pracuje pod kontrolą systemu Windows Phone 7. Wśród łączności otrzymujemy: WiFi, HSDPA, HSUPA, GPRS, EDGE oraz Bluetooth.

İmage

Jako że od premiery minęło już sporo czasu, w sieci można spotkać się z wieloma opiniami na temat urządzenia. Co warto zaznaczyć, generalnie plusy (o których za moment) przeważają, choć nie brakuje także krytycznych spostrzeżeń. Użytkownicy narzekają przede wszystkim na słabą baterię (1300 mAh), niedużą ilość dodatkowych funkcji oraz niezbyt dobrą jakość słuchawek dołączanych w zestawie.

İmage

Jednym z największych mankamentów Mozarta były powtarzające się problemy z łącznością WiFi, a konkretnie adresem MAC. Producent jednak opublikował niedawno aktualizację oprogramowania, która całkowicie naprawia ten problem.

Wśród innych niedogodności smartfona Mozart wymieniano brak opcji 'kopiuj-wklej' czy niedopracowane działanie platformy Marketplace. Microsoft specjalnie dla urządzeń HTC opublikował jednak aktualizację, która w obydwu przypadkach naprawia błędy. Od czasu premiery pojawiły się także inne aktualizacje, które eliminują większość niedoskonałości wykrytych w tym okresie.

Wśród plusów wymienia się głównie wydajność, jakość wykonania i co za tym idzie – wytrzymałość, intuicyjny interfejs oraz wysoką jakość audio i aparatu. HTC 7 Mozart doceniany jest również za design oraz duży ekran o wysokiej rozdzielczości.

İmage

Bez wątpienia plusem HTC 7 Mozart jest teraz również jego cena. Smartfon ten bowiem to wydatek rzędu 1100–1200 złotych. Jest to duża zniżka, biorąc pod uwagę fakt, że w dniu premiery urządzenie kosztowało przeszło 2000 złotych.

Warto dodać także, że w swojej ofercie ma go jeden z polskich operatorów sieci komórkowych, mianowicie Orange. Wybierając trzyletnią umowę w taryfie Delfin II 79,99 zł lub Pantera II 69,99 zł, telefon HTC 7 Mozart można mieć już za złotówkę.

Tyle autor opisu...

Na koniec pozwolę sobie odrobinkę pomarudzić...
Mnie osobiście w tym wszystkim zastanawia jeden ustęp ze szczególnym uwzględnieniem pogrubionego fragmentu:

Wśród innych niedogodności smartfona Mozart wymieniano brak opcji 'kopiuj-wklej' czy niedopracowane działanie platformy Marketplace. Microsoft specjalnie dla urządzeń HTC opublikował jednak aktualizację, która w obydwu przypadkach naprawia błędy.

W głowę zachodzę co jest tego powodem, że specjalnie dla urządzeń HTC MS musi wydawać poprawki. Czy HTC nie testuje urządzeń? No w głowie mi się nie mieści jak można puścić do ludzi fona z babolem w obsłudze Marketplace, który - było nie było - jest jednym z głównych elementów WP7... albo z brakiem opcji 'kopiuj-wklej', która jest obecna w systemie już od dawna.
No ale cóż... "Duży może więcej" - jak to mawiają.

İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
12-02-2012, 13:18
coyotexxx

Wyróżnienia:

RE: HTC 7 Mozart: opinie o smartfonie
(12-02-2012 13:02)Wall-E napisał(a):  Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Na chwilę obecną cena jest jeszcze bardziej przystępna bo Mozarta można kupić już za 785 zł co oznacza, że WP7 przestaje być systemem dla "bogatych".
Jest to bardzo dobra informacja ponieważ spadek cen spowoduje większą popularność telefonów a za razem samego systemu. Co za tym idzie powinno zwiększyć się tępo rozwoju WP7 oraz aplikacji dla niego.
12-02-2012, 14:17
Full User
marszand

Wyróżnienia:

Jestem "dumnym" posiadaczem Mozarta i prawdę mówiąc nie zauważyłem jakich większych problemów. Porównując ten telefon do np HTC TP czy TP2 nawet do Samsunga O2 byłoby nie na miejscu natomiast mogę porównać go do HTC Desire Z bo takowy miałem i muszę powiedzieć że to przepaść. Na Mozarcie słucham muzyki cały dzień i bateria jakoś wystarcza na DesireZ problem miałem z 8 godzinnym czasem pracy. WP7 raczkuje ale tempo rozwoju jest duże i śmiem twierdzić że niebawem pobije robota w popularności.

Z mędrcem i głupcem nie tocz zwady! Żadnemu nie dasz rady.
12-02-2012, 14:28
Administrator
Ekspert
Tłumacz
Uploader
VIP

Wyróżnienia:

No... ogólnie znana jest nieuleczalna przypadłość Androida jeśli chodzi o wciąganie bateryjki... Tu trochę góglowi nie pykło.
Przesiadając się z takiego choćby WM na Androida to faktycznie można się gumowym nożem pochlastać z tym prawie codziennym ładowaniem fona... Dobrze, że MS nie popsuł - a bardziej rozwinął tą zaletę mobilnego Windowsa.

İmage
12-02-2012, 15:08
Loża Szyderców
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

Wall-E co do braku "Kopiuj/Wklej" to była przypadłość nie tylko HTC, ale całej platformy - preNoDo i NoDo nie miały tej funkcji, a pojawiła się ona dopiero w Mango. Autor opisu źródłowego musiał jakiegoś babola strzelić, ale nic dziwnego. Jakieś dwa miechy temu rozmawiałem z klientem piszącym do Digital Vision (czasopismo traktujące o przedmiotowej tematyce), a zaczęło się od tego, że gość mnie sam zaczepił na Mobione pisząc recenzję na temat SYSTEMU WP7 jako takiego. Nie będę podawał jego imienia i nazwiska (co by Pana nie kompromitować), ale przytoczę korespondencję PW, w której chodziło o uruchomienie wersji PLK nawigacji Navigon:
Pan pisze:
Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Najbardziej mnie rozbawiło to co wytłuściłem - tacy właśnie ludzie piszą recenzje o urządzeniach/systemach, ba są nawet poważnymi Panami redaktorami.

ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI

12-02-2012, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2012 15:29 przez rbl. )
Administrator
Ekspert
Tłumacz
Uploader
VIP

Wyróżnienia:

No cóż... shifty
Enyłej... nie mając konkretnego fona w swoim posiadaniu trudno jest o nim coś powiedzieć. Najczęściej źródłem wiedzy są tego typu opisy i recenzje. Domyślam się, że są one na wskroś subiektywne i obarczone błędami (wynikającymi np. z opisanej przez Ciebie niewiedzy autora)... No ale... Jakąś podstawę mieć trzeba tak czy owak.
Dlatego właśnie liczę, że pod każdą tego typu recenzją czy opisem (a liczę, że takowych trochę się pojawi - mój w tym żywotny interes) pojawi się jakaś dyskusja czy to potwierdzająca, czy to zaprzeczająca publikowanym faktom. Smile

İmage
13-02-2012, 08:28
Loża Szyderców
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Srebrny Auxilium Maxima Dignitas

Warto również dodać do opinii na temat HTC MOZART ,że jest to urządzenie I generacji co wiąże się z tym iż mamy możliwość pełnego odblokowania telefonu oraz wgrywania gotowanych romów , które w wielu aspektach umilają życie użytkownikowi WP. Nowsze urządzenia z podobnego segmentu wymiarowego takie jak HTC Radar czy Nokia Lumia 800 lub 710 są urządzeniami II generacji i jak na razie ich odblokowanie nie jest możliwe. Myślę że to istotny fakt nad , którym należało by się zastanowić podczas wyboru telefonu z WP.

İmage

Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus, HTC ONE X, XPERIA Z, NEXUS 4 , Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925 a obecnie LG G2!!
22-03-2012, 22:44
Full User
Drej

Wyróżnienia:

Mam telefon od 3 dni i podobnie jak autorzy opinii o tym telefonie (sam również byłem posiadaczem "omnii")widzę różnice w tych telefonach ale o tym wolę nie pisać, każdy bowiem ma subiektywne odczucie i niech tak pozostanie. Wiadomo co się rzuca w oczy od razu - jakość wykonania, spasowanie, ekran (to już nie rysik w "omnii" - ale też tylko krótki czas go używałem) i prostota dostępu wszędzie tam gdzie potrzeba, duże czcionki - choć nie wszystkie te z numerem telefonu w kontaktach - akurat nie) i co ciekawe 2 "tematy" które to ograniczają się do (sic!) zmiany koloru tła - fajnie, prawda?Brakuje mi w telefonie, możliwości zmiany dźwięków dzwonka - szukam jej...brakuje tez managera plików - też szukam.Zaś poza tym "wszystko doskonale".Z czasem coś sie jeszcze doda.
23-03-2012, 04:55
Full User
marszand

Wyróżnienia:

Dzwonki można zmieniać za pomocą Zune gdzieś na forum było opisane w jaki sposób - poszukaj

Z mędrcem i głupcem nie tocz zwady! Żadnemu nie dasz rady.
23-03-2012, 10:52
Full User
Drej

Wyróżnienia:

Juz znalazłem dziekuje, zgadza się - Zune to zrobiło.
Odpowiedz 

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila