Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Splashtop Remote Desktop HD
Autor Wiadomość
29-02-2012, 21:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2013, 15:37 przez Spidey. Powód: Brak )
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

Splashtop Remote Desktop HD 1.9.10.3
Podstawowe informacje

Nazwa aplikacji Splashtop Remote Desktop HD

Wersja aplikacji 1.9.10.3      
Android (wersja) 3.1+ (Honeycomb) 
Dodatkowe info Brak
Strona domowa >> KLIKNIJ <<
Google Play >> KLIKNIJ <<

Najnowsza wersja Brak aktualizacji

Testowano na Galaxy Tab 10.1

Splashtop Remote Desktop HD Screenshot Splashtop Remote Desktop HD Screenshot Splashtop Remote Desktop HD Screenshot

Aplikacja tylko dla tabletów

Przeważnie jest tak, że mamy na stacjonarnym kompie pulpit urządzenia mobilnego.
Ja zaproponuję sytuację odwrotną: wyświetlmy sobie pulpit naszego PCta na mobilku - w tym przypadku na tablecie.

Niniejszy program nie tylko wyświetla nam pulpit PCta ale pozwala w pełni nim sterować. Przeniesione zostają nawet dźwięki jakie wydaje nasz blaszak czy laptop - systemowe, muzyka etc...
Suma sumarum możemy sobie zabrać naszego pseudo-PCta do łóżeczka na przykład Big Grin

To, że program na pewno działa widać na moim pulpitowym bałaganie, który zapodałem poniżej. Enyłej... bałagan powstał z powodu przeskalowania pulpitu laptopa do rozdzielczości tableta. Jak na obrazku widać wszystko jest OK. Nic się nie zniekształciło, obraz jest ostry i wyraźny...
Działa mysz laptopowa co widać po kursorze w centrum ekranu.

İmage

Ja połączyłem się przez lokalną sieć WiFi, ale producent odgraża się, że można to również zrobić poprzez Internet.
Konfiguracji opisywał nie będę bo jest banalna i prowadzona w trybie kilku kroków na PC.

Paczka zawiera program do instalacji na tablecie (*.apk) oraz PCtowy streamer (*.exe dla Windowsa). Streamer dla MacOS można pobrać ze strony projektu.

İmage
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
24-06-2012, 09:23,
Full User
karateka28

Wyróżnienia:

RE: Splashtop Remote Desktop HD
możesz przyjacielu powiedzieć jeszcze jak to odpalić żeby przez internet można było "przechwycić " ekran ? pytam, ponieważ u mnie po odpaleniu programu na ekranie komputera jest tylko podany adres wewnętrzy czyli 192.168 ... itd. czy muszę w ruterze przydzielić ten adres , dodając port ten który wygenerował program i dopiero wtedy przez internet będę mógł przejąć ekran podając zewnętrzy adres 83.175. ... itd z ( : wygenerowanym portem ) ? bo jak tak , to też nie działa Sad
24-06-2012, 10:39, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-06-2012, 11:12 przez rbl. Powód: Brak )
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

OK. Pożartowali i pościemniali trochę to teraz czas na konkrety i oczywiste oczywistości.

(24-06-2012, 00:54)coyotexxx napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Aby połączyć się z SRD poprzez własne domowe WiFi wystarczy zadbać tyko o to by oba urządzenia znajdowały się w tej samej sieci - korzystały z jednego rutera.
PCtowy streamer musi być aktywny - możesz go nawet spróbować trochę przekonfigurować w opcjach choć nie jest to niezbędne. Sprawdzić tylko należy czy urządzenia używają tych samych portów. Po uruchomieniu SRD na tabie, program sam powinien znaleźć PCta. W tym przypadku używasz adresów IP z własnej sieci domowej czyli tych "192.168 ... itd."

Aby połączyć się z SRD poprzez Internet (gdy np. jesteś poza domem), w ruterze musisz zbindować port na którym działa SRD - czyli przekierować go bezpośrednio na swój komputer tak, by wywołanie tego portu "z zewnątrz" trafiało bezpośrednio na komputer z uruchomionym streamerem. Podobnie robi się z portami dla torrenta czy osiołka. Każdy ruter posiada takie opcje.
SRD wywołujesz wtedy poprzez zewnętrzny (publiczny) adres swojego rutera - właśnie ten "83.175. ... itd". Najlepiej by ten adres był stały a nie zmienny jak np. w Neostradzie - tak będzie dużo łatwiej.

Pilnować musisz tu kilku rzeczy:
1. tak w PCtowym streamerze jak i w SRD na tabie muszą być ustawione te same porty,
2. dobrze by tab nie znajdował się w zasięgu Twojego WiFi bo tą komunikację będzie uważał za priorytetową
3. nie używaj wywołań internetowych SRD poprzez swoje własne WiFi - bo zawsze będziesz miał problem z połączeniem

İmage
24-06-2012, 12:47,
Full User
karateka28

Wyróżnienia:

ok... no to inaczej , zacznę od początku.

mam stałe ip zewnętrze. 83.175 ... itd

w laptopie mam zainstalowany splashtop streamer w wersji 1.7.5.4.

w laptopie:
w zakładce "setting" zaznaczone są dwie pierwsze opcje , a trzecia nie jest zaznaczona ( enable screen blanking ....itd) . w opcji "advanced setting" wpisany jest port o którym potem...

w zakładce "security" podałem hasło takie samo jak w tablecie przy konfiguracji

w zakładce "network" podany jest adres @ google ( zalogowany )

ROTHER:

VIRTUAL SERVERS:

192.168.... ITD PORT taki jak był wpisany w ustawieniach w stacjonarnym ( "advanced setting" )

TABLET:

w tablecie ( asus transformer prime ) splashtop remote hd w wersji 1.9.6.5 r 9217

konfiguracja:

computer name: nazwa laptopa
ip adres: adres zewnętrzy
security code: takie jak w laptopie w zakładce "SECURITY"
RESOLUTION : 1280X720
PORT NR. taki jak podany w laptopie w zakładce : SETTINGS --> ADVANCED SETTINGS , oraz w ruterze

---------------------

wyszedłem z domu po za zasięg rutera ( do samochodu ) włączyłem funkcję rutera w telefonie ( galaxy s2 ) i przy próbie połączenia się z laptopem na powyższych ustawieniach ... mieliło... mieliło i wyskoczyło failed conect

co zrobiłem nie tak ?
24-06-2012, 16:30,
coyotexxx

Wyróżnienia:

Odp: RE: Splashtop Remote Desktop HD
(24-06-2012, 10:39)Wall-E napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
A no widzisz. Tu przyznaję nie zaglądałem ślepo wierząc, że piszecie o jednej wersji programu i nawet jeśli miałbym jakieś wątpliwości to Wasze dywagacje utwierdziły mnie w przekonaniu, że istnieje tylko jedna wersja.
Generalnie użycie argumentu o wielu wersjach w odpowiedzi na pytanie Angelusa wyjaśniło by temat w 100%.
Chyba jednak sam musiałeś pokopać aby uzyskać informacje o różnych wersjach. Wink

Cieszy mnie takie zainteresowanie kwestią oznaczeń aplikacji oraz ich późniejszym, solidnym umotywowaniem. Dzięki temu jesteśmy bardzo rzetelnym forum. Smile

İmage
24-06-2012, 16:51,
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

(24-06-2012, 16:30)coyotexxx napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Nie musiałem kopać bo te pozostałe wersje wyświetlają się w GP jako "Inne aplikacje tego programisty". Poza tym używałem każdej z nich ze zwykłej babskiej ciekawości (oczywiście poza wersją dla tabletów Sony) - poniekąd stąd wynikają moje negatywne opinie na temat używania tego programu na ekranie mniejszym niż 10 cali Big Grin

İmage
11-06-2013, 21:48,
Full User
karateka28

Wyróżnienia:

(24-06-2012, 12:47)karateka28 napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

ok ... już wszystko działa na moich ustawieniach. wkończu wszystko się ze sobą połączyło . dzięki za pomoc chłopaki Smile

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila