Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Po co mi karta?
Autor Wiadomość
03-03-2012, 17:38,
Full User
ochkarol

Nagrody:

Question  Po co mi karta?
Urządzenie z Androidem:
Android

Tak się zastanawiam po kiego grzyba w smartphonie jest karta SD.
Zakładając, że rom oryginał i nie grzebiemy w nim, to i tak aplikacje instalują się w pamięci telefonu (wyboru, jak to było w WM nie ma).
Jest to o tyle upierdliwe, ze w końcu pamięć wbudowana jest ograniczona i może sie skończyć a w przypadku pamięci zewnetrznej zawsze można kartę wiekszą kupić.

Ma ktoś pomysł jak sensownie wykorzystac 8GB na karcie pamięci?

W ogóle (na marginesie) to ubezwłasnowolnienie użytkownika w oryginalnym Androidzie jest wpieniające (plus reklamy i parę innych rzeczy :wacko:
--
Pozdrawiam

ochkarol
. : Uczynić kobietę szczęśliwą nie jest trudno, o wiele trudniej jest pozostać przy tym, samemu szczęśliwym : .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
03-03-2012, 17:45,
coyotexxx

Wyróżnienia:

RE: Po co mi karta?
Pliki, które dociągają sobie gry zwykle ładują się na kartę SD.
Muzykę, filmy i inne manelarstwo też trzyma się na karcie a nie w pamięci wbudowanej.
03-03-2012, 17:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2012, 17:55 przez rbl. )
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

Masz na myśli wewnętrzną kartę SD (Internal SD) czy zewnętrzną (External SD) - tą co się wkłada w slot we fonie?

O zewnętrznej karcie nie będę się wypowiadał bo nie używam.

Co do wewnętrznej SD (pamięć dodatkowa)... Można ją spożytkować na kilka sposobów... Nie wiem... Przechowywanie muzyki i filmów jeśli ktoś używa, przechowywanie własnych dokumentów i plików, plików gier jeśli ktoś gra... No wszystko to do czego można zastosować pędraka USB.
Poza powyższym... Sam system przechowuje na tej pamięci sporo swoich śmieci - włączając w to kopie systemu robione przez CWM...

Szczerze mówiąc to nie mam jakichś genialnych pomysłów na jej optymalne zagospodarowanie. U mnie jest to śmietnik - muzyka, kilka filmów, trochę instalek apk, ROMy, modyfikacje systemu... takie tam.

İmage
04-03-2012, 03:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2012, 03:22 przez miciugo. )
Mistrz Satyry
Ekspert
Mistrz Satyry
miciugo

Wyróżnienia:

W androidzie można sobie przenieść niektóre instalki na Kartę pamięci- wcześniej taka kartę trzeba sobie przygotować; sformować pod RCW albo ROM Menagerem kawałek (najlepiej 256 MB albo nawet 512 MB) na ext3 lub ext4 (zależy co obsługuje twój rom- wszystko się robi automatycznie) a po ponownym wgraniu ROMu i zainstalowaniu potrzebnych apk- można je sobie poprzenosić. Jedynym minusem jest blokada tych programów, w trakcie połączenia fona pod kompa w trybie Pamięci masowej- system nie widzi wtedy karty i apk zainstalowanych na niej. Ja osobiście nie potrzebuje przenosić aplikacji na kartę (mam jeszcze na DHD ponad 600 MB wolnego z 1,5 GB pamięci), ale mój kumpel na swoim Wildfire ma ponad 60 aplikacji na karcie, i dzięki temu fon mu jeszcze funguje.

Druga sprawa- Karta pamięci jest potrzebna dla plików dodatkowych aplikacji- dzięki tym plikom (np mapom z navi, czy też foldery z plikami gier) te aplikacje mogą fungować. Tylko apk się instaluje na pamięci fona- reszta plików ZAWSZE pobiera się na Kartę (chyba że fon ma także dodatkową Pamięć wewnętrzną jak np; samsung- jednak ona jest ograniczona). Mi osobiście zostało wolnego 2 GB z karty 16 GB- zastanawiam się nad zakupem karty 32 GB żeby mieć więcej miejsca na mapy, muzę i filmy nie mówiąc o plikach gier.
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry