Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Tworzenie paczek zip dla CWM
Autor Wiadomość
27-06-2012, 18:54, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-06-2012, 19:28 przez miciugo. Powód: Poprawki stylistyczne )
Full User
krasnal500

Wyróżnienia:

Tworzenie paczek zip dla CWM
Witam

Postanowiłem zrobić poradnik jak tworzyć paczki z aplikacjami / danymi (plikami systemowymi) dla CWM.
Co dzięki temu możemy zrobić ? Jeśli używasz ROM CM9 to jak dobrze wiesz co dzień są aktualizacje wersji nightly, ponieważ nie ma jeszcze stabilnej wersji. Od pewnego czasu zaczęło mnie irytować to że jak zaktualizuje ROM to powracają mi aplikacje z których nie chce korzystać np. Apollo, gTalk itp. Usuwanie ich zajmowało mi trochę czasu i do pełnej czystości trzeba robić wipe cache, davlik...
Postanowiłem zautomatyzować ten proces, tworząc paczkę ZIP z aplikacjami, skryptem który będzie automatycznie usuwał aplikacje (oczywiście polecam instalację takiej paczki zaraz po aktualizacji ROMu - dzięki temu nie pojawią się dane aplikacji).

Przejdźmy do konkretów, a więc będzie nam potrzebne:
* WinRAR lub 7zip lub jakiś inny program kompresujący do ZIP (*.zip)
* paczka do edycji:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

* program do podpisu / podpisania pliku Sign+ v1.2.2
Kod:
Zarejestruj się.

lub najnowsza:
Kod:
Zarejestruj się.

* jakiś edytor tekstu np. Notepad++ (najlepiej żeby nie był to notatnik windowsowy)
* być może środowisko java + konfiguracja (nie wiem dokładnie, ponieważ mam skonfigurowane)

Pobieramy oczywiście wszystko co potrzebne i zaczynamy:
1. Wypakowujemy pobraną paczkę do jakiegoś katalogu np. .../Desktop/CWM_paczka/

2. Teraz musimy wiedzieć do czego nam ta paczka Tongue , dla przykładu skopiowanie plików apk do \system\app\
W katalogu w którym wypakowaliśmy paczkę już utworzyłem takie katalogi, możemy również utworzyć inne np. \data\app\
czyli ogólnie tworzymy katalog taki sam jak mamy w root systemu Android

3. Wrzucamy jakieś pliki apk do /Desktop/CWM_paczka/system/app/

4. Konfiguracja instalacji całej paczki - przechodzimy do katalogu /Desktop/CWM_paczka/META-INF/com/google/android/
Są tam 2 pliki, otwieramy plik "updater-script" za pomocą Notepad++
Widzimy tam:
Kod PHP:
Nie widoczne dla niezalogowanych
Zarejestruj się.

ui_print - czyli to co ma nam się wyświetlać - informacje opcjonalne
run_program - uruchomienie jakiegoś skryptu, prawdopodobnie .sh (#bash), tutaj polecenie montuje katalog system w celu operacji na nim
show_progress - czyli pasek postępu, dla mnie również jest to opcjonalne
package_extract_dir - czyli wypakowanie z katalogu system (z tej paczki ZIP) do katalogu systemu

polecenia run_program("/sbin/busybox", "mount", "/system"); (oraz z unmount) prawdopodobnie można podmienić prostą komendą:
Kod PHP:
Zarejestruj się.

Niestety nie testowałem, aktualnie po prostu nie chce mi się testować na swoim czystym ROMie.

Inne komendy:
usuwanie - delete
Kod PHP:
Zarejestruj się.

Cała lista komend z przykładami: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=994940

5. Mamy już wszystko, napisany skrypt, pliki wrzucone to czas na kompresowanie do zip (tworzenie archiwum).
(dla WinRAR) Zaznaczamy katalogi pliki w /Desktop/CWM_paczka/ i PPM > Dodaj do archiwum, wybieramy zip oraz Metodę kompresji: BEZ KOMPRESJI <istotne!

6. Dobra to już mamy paczkę prawie gotową, wystarczy ją teraz podpisać cyfrowo. Odpalamy program Sign+ v1.2.2 (plik Sign+.exe) > Browse > wybieramy utworzoną paczkę ZIP > Otwórz i w programie klikamy na Sign files - pojawi się pasek postępu, jak skończy to nasza paczka będzie gotowa do użytku.

No to chyba tyle, trochę się rozpisałem.

Oto przykładowa paczka stworzona na moje potrzeby (zawiera jeden nielegalny plik: NovaLauncherPrime1.2.1.apk):
Kod:
Zarejestruj się.

Moja paczka usuwa kilka apek oraz instaluje nowe (podmienia istniejące) w wersji black.

Jeśli będą problemy z podpisem cyfrowym to oznacza że java jest wymagana. Proszę dać mi znać to napiszę co pobrać i jak ustawić Smile

// notka dla admina forum:
Panie Admin, napraw Pan przyciski BBCode bo te z których chciałem skorzystać nie działają np. code, php, quote + uśmieszki.
Pewnie id się spier...: [undefined=undefined]

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
02-11-2013, 18:20,
Full User
brad-82

Wyróżnienia:

Sad  RE: Tworzenie paczek zip dla CWM
Dałbym MEGA PLUSA ale... Linki nie działają :-(

Paczki pilnie potrzebne. Proszę o reup...

@Edytował: ml16 (02-11-2013,18:40):

Użyj . Kliknij w obrazek by zapoznać się z instrukcją.

02-11-2013, 20:53,
Full User
brad-82

Wyróżnienia:

RE: Tworzenie paczek zip dla CWM
Dobra... Powiedzmy, że poradziłem sobie bez linków ;-)

Jest jeden problem...

Zadaniem było skopiować jedną .apk do folderu /system/app czyli skrypt wygląda następująco:

ui_print("Mounting system...");
run_program("/sbin/busybox", "mount", "/system");
show_progress(1, 15);
ui_print("Copying new APKs...");
package_extract_dir("system", "/system");
ui_print("Unmounting system...");
run_program("/sbin/busybox", "umount", "/system");
ui_print("Installation complete!");

Niestety CWM zgłasza takiego errora:

Finding update package...
Opening update package...
Installing update...
Installation aborted.

Dla czemu? Poniżej moja struktura katalogów w paczce:

META-INF/com/google/android/updater-script
META-INF/CERT.RSA
META-INF/CERT.SF
META-INF/MANIFEST.MF
system/app/Calculator.apk

Coś jest nie tak... Tylko co?
Moje CWM to 5.0.2.8 a paczka podpisana sing+1.2.2
02-11-2013, 21:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-11-2013, 21:44 przez ml16. Powód: Brak )
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

updater script napewno jest bez rozszerzenia?
Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Najbardziej zastanów się nad tą linijką, gdyż moim zdaniem powinno być /system/app Wink

Ninja wystukała, a xperia Pe operą wysłała Big Grin
03-11-2013, 21:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-11-2013, 21:52 przez brad-82. )
Full User
brad-82

Wyróżnienia:

Skrypt jest bez rozszerzenia.
Co do tego, ze powinno byc system/app to nie jestem pewien - skrypt kopiuje zawartosc folderu system (czyli razem z app) do folderu system... Wiec niby powinno grac, a nie gra.
Do kopiowania to on nawet nie dochodzi :-(

Skrypt jest bez rozszerzenia.
Co do tego, ze powinno byc system/app to nie jestem pewien - skrypt kopiuje zawartosc folderu system (czyli razem z app) do folderu system... Wiec niby powinno grac, a nie gra.
Do kopiowania to on nawet nie dochodzi :-(

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry