Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Kalendarz z imieninami w naszym kalendarzu Google
Autor Wiadomość
25-01-2013, 00:16,
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Nagrody:

Kalendarz z imieninami w naszym kalendarzu Google
Urządzenie z Androidem:
Android

Od dawna poszukiwałem takiego rozwiązania, które nie wymuszałoby ode mnie instalowania kolejnej aplikacji tylko po to, żeby wyświetlać imieniny. Mamy nasze zdarzenia pobierane z kalendarza google, mamy zdarzenia z FB, mamy polskie święta, mamy urodziny, a imienin nie mamy (do teraz). Znalazłem dzisiaj rozwiązanie tego problemu (poniekąd już stare, ale nikt go szerzej nie opisał, więc ja spróbuję to zrobić). Na początek pobieramy plik *.ics z interesującym nas kalendarzem Nie widoczne dla niezalogowanych.. Teraz odpalamy na kompie przez przeglądarkę www nasz kalendarz na koncie google. Po lewej stronie mamy "Moje kalendarze" gdzie po prawej stronie tekstu jest mała strzałeczka w dół - klikamy, po czym wybieramy "Nowy kalendarz". Tworzymy go pod nazwą jaką chcemy (ja dałem "Imieniny"). Następnie po zatwierdzeniu, w głównej stronie kalendarza klikamy taką samą małą strzałeczkę w dół, ale przy tekście "Inne kalendarze" i tu jedną z opcji będzie "Importuj z pliku ics" - klikamy. Wskazujemy przez okno dialogowe nasz pobrany plik, wskazujemy, żeby go zaimportować do kalendarza "Imieniny" i klikamy ok - czekamy, aż się załaduje. Od teraz mamy na naszym Anroidzie imieniny.
Imagin zrobił screena:
İmage

Źródłem tekstu są moje poczynania z Windows Phone 8: http://eomnia.net/showthread.php?tid=14942
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
28-04-2013, 20:13,
ROM Cooker
Ekspert
Girls
VIP
malymon

Wyróżnienia:

RE: Kalendarz z imieninami w naszym kalendarzu Google
Rewelacyjne rozwiązanie! Tego mi również brakowało! Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
31-07-2013, 18:00,
Full User
wienio48

Wyróżnienia:

Ja również dziękować. Super sprawa.

@Edytował: ml16 (31-07-2013,18:42):

Od podziękować służy przycisk Kliknij w obrazek by zapoznać się z instrukcją!

13-01-2014, 15:51,
Full User
mbs153

Wyróżnienia:

U mnie na Bladym ZTE działa, ale tylko, gdy synchronizacja z Google calendar jest aktywna.
Niestety, gdy wyłączę synchro, całość wraca do żałosnej normy półproduktu...Sad
13-01-2014, 19:37,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

A to dziwne własnie przed chwila zrobiłem wszystko według instrukcji z 1 posta i po wyłączeniu synchronizacji wszystko jest ok.
Nie tworzyłem innego kalendarza, za to ściągnąłem imieniny i święta i oba te pliki wgrałem do istniejącego już mojego kalendarza.
W ustawieniach > kalendarz> zaznaczyłem mój kalendarz( nazwa adresu email )

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
13-01-2014, 21:31,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

(13-01-2014, 15:51)mbs153 napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Kalendarz w blade III jest strasznie prymitywny (dlatego da się z tego telefonu jakoś korzystać). Może spróbuj z innym romem? Smile
14-01-2014, 01:49,
Full User
mbs153

Wyróżnienia:

Bo to działa bez gadania, ale imieniny w telefonie będą widoczne tylko, gdy będziesz miał włączone synchro.
Chyba, żeby spróbować zassać wspomniany plik bezpośrednio do komóry - zaraz to zrobię.
Nie chcę stałego synchro z Google, bo robi się śmietnik np. w spisie telefonów - pakuje nawet 112!
14-01-2014, 09:23,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Napisałem w moim poście o wyborze aktywnego kalendarza,o aktualizacji odpowiedniego kalendarza , zrobiłeś to ?
Wydaje się ze tu jest problem .

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry