Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Bateria ,spadek %
Autor Wiadomość
30-01-2013, 16:49,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Nagrody:

Bateria ,spadek %
Urządzenie z Androidem:
Android

Zauwarzyłem w moim telefonie dziwny objaw :
bateria naładowana do 100% na noc rano wskazuje około 90% , następnie jeszcze do 80-85 % spada nawet nie używana i potem normalnie już trzyma spadek w normie według używania.
Problem czy raczej dziwne zachowanie zauważono na innych modelach telefonów ciekawi mnie dlaczego?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
30-01-2013, 17:01,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: Bateria ,spadek %
Ja mam identyczny obiaw w moim HTC ONE X! do 85%-80% leci bardzo szybko , nie proporcjonalnie szybko w porównaniu do pozostałej części baterii. Próbowałem robić jej wipe battery stats, próbowałem jakimiś programami typu battery calibration i nic nie dało. Z drugiej strony nie formowałem baterii ponieważ w tego typu baterii się tego chyba nie robi - przynajmniej tak niemal jednogłośnie twierdzi sieć. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły to czekamy?
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

30-01-2013, 17:43,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

Ja mam identyczny problem lecz myślałem że to wina po prostu wieku baterii. Pocieszę was, będzie coraz gorzejSmile
Mi do 70-75% szybko dochodzi później normalnie.
30-01-2013, 17:49,
Zasłużeni seniorzy
Full User
ShuterS

Wyróżnienia:

A ja na swoim tabie (GoClever Tab A93/9300) zrobilem wipe baterii, kalibracje baterii (aplikacja), wymeczylem baterie do 0%, naladowalem do 100% i jak narazie dziala Smile Wiem, ze nie powinno sie rozladowywac baterii, ale zaryzykowalem i sa skutki na + Smile
30-01-2013, 17:56,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

ml13 bo to nie jest normalne zachowanie baterii. Miałem sporo telefonów, nigdy baterii nie formowałem i nigdy też nie miałem problemu z takim spadkiem nagłym do 85%. Nagły znaczy kilka godzin oczywiście ale i tak jest proporcjonalnie szybciej niż od 85-80% w dół. Spotkałem się z kilkoma przypadkami bardzo podobnymi lecz na rozwiązanie problemu się nie natknąłem.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

31-01-2013, 02:48,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

I znalazłem rozwiązanie przynajmniej w moim wypadku! To nie wina baterii a oprogramowania , które błędnie wskazuje! Na xda była dyskusja na ten temat i sprawdzono jak mają się wskazania do rzeczywistości i u mniej więcej 70% użytkowników stwierdzono to samo czyli brak proporcjonalności w spadku baterii na różnym poziomie. Po prostu ikonka pokazuje niewłaściwe wartości - spadek z 100 na 96 w 3 minuty , oraz z 78 na 77 w 7 godzin? Taki jest HOX i za to go kochamy Smile ...poprawka...jak na razie kocham tylko jaSmile

İmage

31-01-2013, 07:47,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Odp: Bateria ,spadek %
Wydaje sie ze to problem ICS .Probowalem kilka trikow i nic.
Co do kochania zdecydowanie wole dziewczyny :lol:

Wysłane z mojego ALCATEL ONE TOUCH 997D za pomocą Tapatalk 2

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
31-01-2013, 18:26,
Mistrz Satyry
Ekspert
Mistrz Satyry
miciugo

Wyróżnienia:

Zbiniu ma rację- tak się zachowuje tab z ICS, a na moim ADHD z GB raczej wszystko jest w normie. Jako konserwatysta, staram się zawsze wyładować fona do końca (aż się sam wyłączy) i ładuje go na wyłączonym. To samo moja robi z tabem. Tongue
İmage
31-01-2013, 18:44,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Ja tak zrobiłem z HOXem ale nic nie pomogło takie formatowanie. Zresztą mimo spadku takiego szybkiego energii powinienem to relatywnie odczuwać a mój telefon działa tyle ile przeciętne HOXY. Ja uważam że to błąd wskazać baterii po prostu. Przykładowo grałem przed chwilą w NFS MW na pełnym obciążeniu i bateria spadła o 2% ledwie.. Gdybym miał 100% baterii to spadła by o 25%Smile

Póki HOX bez najmniejszego problemu wytrzymuje przy normalnym obciążeniu dniówkę ze sporym zapasem jak teraz to nawet na baterię już nie patrzęSmile

İmage

31-01-2013, 18:53,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Dodam w temacie że ostatnio próbowałem kilka trików bez skutku Big Grin , z tego powodu nie będę opisywał ich bo to po prostu nic.
Poczytałem sobie trochę i tak:
-formatowanie- formowanie baterii nowych baterii ma tyle samo zwolenników co przecinków Big Grin i nawet mamy na forum dość spory wątek
-kalibrowanie baterii a'la android to obecnie jest już udowodnione nic nie dające placebo:lol:
żadne aplikacje czy nawet opcja przez recorvery nic nie przynosi .
Osoba z Google -Android odpowiedzialna w systemie za ten problem oficjalnie potwierdziła brak jakiekolwiek wpływu na polepszenie działania baterii.

SZACUNEK?

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila