Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Bateria ,spadek %
Autor Wiadomość
30-01-2013, 16:49,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Nagrody:

Bateria ,spadek %
Urządzenie z Androidem:
Android

Zauwarzyłem w moim telefonie dziwny objaw :
bateria naładowana do 100% na noc rano wskazuje około 90% , następnie jeszcze do 80-85 % spada nawet nie używana i potem normalnie już trzyma spadek w normie według używania.
Problem czy raczej dziwne zachowanie zauważono na innych modelach telefonów ciekawi mnie dlaczego?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
02-02-2013, 17:39,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: Bateria ,spadek %
Kochani mam kolejne kilka słów w temacie. Otóż kilka dni temu doczytałem że po zrobieniu wipe battery stats trzeba poczekać kilkanaście cykli ładowania ,aby bateria się niejako "ustabilizowała" i była bardziej efektywna. Odnoszę wrażenie że to racja ponieważ z dnia na dzień zauważam poprawę w tym elemencie. Dziś 17 godzin pracy smartphona i pozostało 56% baterii a już nastąpił drastyczny spadek ze 100 na 90% Smile
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

02-02-2013, 17:44,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(02-02-2013, 17:39)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Właśnie o tym wyżej pisałem : czynność ta nie ma wpływu na żywotność baterii , kasuje jedynie jakiś tam plik w którym są zapisane dane dotyczące historii użycia baterii , zresztą plik ten automatycznie jest instalowany przez system Big Grin .
Nie mam linku niestety do opisu tego ale jak pisałem wyżej twórcy sytemu android opisali to .

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
02-02-2013, 17:49,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiem wiem racja ale jeżeli by w 100% tak było ,iż nie miało by to wpływu to nikt by o tym nie mówił a w dziesiątkach temató na xda i to tematów świeżych specjaliści choćby tacy jak mike , który stworzył android revolution stwierdza że po romowaniu należy zrobić wipe battery stats i wtedy zrobić kilka cykli ładowania i powinno być lepiej. Należało by temat zgłębić bo zastanawia mnie własnie relacja system a element sprzętu jest bateria. Czy jeżeli system wskazuje że bateria jest pusta poprzez błąd wewnątrz systemu a tak naprawdę jest pełna do połowy (ponieważ jestem optymistąSmile ) to czy telefon się wtedy wyłącza? Sam miałem przejścia z pierwszym HOXem jeżeli oto chodzi i z wariowaniem baterii w nim.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

02-02-2013, 17:51,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Co do kalibracji i tym podobnych metod:
Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

SZACUNEK?
02-02-2013, 17:54,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

No sprawa niby powinna być jasna ale czy aby na pewno opcja w CWM tylko usuwa batterystats.bin? Czy może dokonuje czegoś innego również? I w takim razie jak odnieść się do rad ludzi tworzących romy i będących świetnymi specjalistami , które właśnie to polecają robić? A po trzecie jak odnieść się do tego że czasami to pomaga? Czy to tylko takie podświadome identyfikowanie wipe battery z lepszą kondycja baterii?

İmage

02-02-2013, 17:58,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Nie odpowiem na twoje pytania , bo nie wiem , wiem tyle co przeczytam a większość znawców tematu twierdzi to co ja napisałem.
Być może czytamy różne artykuły Big Grin

SZACUNEK?
02-02-2013, 18:01,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Myślę że trochę poszperam na ten temat. Jedno jest pewne - mam ponad 50% baterii po niemal 19 godzinach pracy na HOXie...intensywnej i mniej intensywnej ale pozbawionej gier tegra. Myślę że 2 dni bez problemu są do osiągnięcia na HOXie co przyznam nieźle by mnie zaskoczyło. Niektórzy na xda przy oszczędnym ustawieniu stockowego kernela i 3 dni dożywają przy normalnym użytkowaniu.

İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila