Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

PRZEPIS na TWPR RECOVERY dla HTC ONE S!
Autor Wiadomość
11-03-2013, 21:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-03-2013, 21:59 przez dymekxxl. Powód: Brak )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

PRZEPIS na TWPR RECOVERY dla HTC ONE S!
İmage

TWPR RECOVERY - dla niektórych brzmi to znajomo a dla niektórych tajemniczo. Nie zagłębiając się zbytnio powiem iż jest to most ,który pozwala przejść na drugą stronę użytkowania telefonu i instalować CustomRomy czyli romy stworzone przez developerów charakteryzujące się odpowiednimi sobie parametrami , zazwyczaj znacznie lepsze od romó oferowanych przez samego producenta a tym bardziej od operatorów. Przygotowałem dla was poradnik jak przygotować telefon do instalacji customRomów poprzez instalację właśnie TWPR RECOVERY. Zaczynajmy zabawęSmile

KROK 1: Odblokowujemy bootloader.

Jest to pierwszy krok który powinniśmy dokonać i jest to krok łatwy. Dla ułatwienia stworzyłem wam wątek o tej czynności. Więc zanim zabierzemy się za TWPR RECOVERY czyli za sam most musimy mieć dobre podstawy. Oto wątek:

http://eomnia.net/showthread.php?tid=14898

KROK 2: POBIERAMY HTC One S All-In-One Toolkit oraz przygotowujemy się do udowy mostu (TWPR RECOVERY)

İmage

Na początek pobieramy rewelacyjny program HTC One S All-In-One Toolkit V3.4 z poniższego linku i od razu dziękujemy plusikiem autorowi za jego doskonałą pracę:

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Pobrany plik będzie w formacie rar. więc należy go najwygodniej na pulpicie wypakować i uruchomić wskazany program. Program ten jest bardzo uniwersalny ponieważ po za instalacją TWPR RECOVERY można również przy jego pomocy odblokować bootloader bez korzystania bezpośrednio z htcdev.com. Można również zablokować bootloader który wcześniej odblokowaliśmy.

Po wyskoczeniu okienka z programem klikamy w opcję po prawej stronie "INSTALL HTC DRIVERS" po czym dokonujemy restartu komputera. W między czasie sprawdzamy czy w naszym HTC jest włączona opcja debugowania.

KROK 3:
Po restarcie komputera uruchamiamy program jeszcze raz i podłączamy telefon do komputera który powinien zostać wykryty. Klikamy zatem w opcję "BOOT INTO BOOTLOADER" co sprawi iż telefon wejdzie w tryb bootloadera. Następnie w bootloaderze wybieramy guziczkiem power opcję "FASTBOOT USB".

KROK 4: TWRP
Teraz będziemy instalować Recovery , których mamy do wyboru kilka wersji w zależności od wersji posiadanego One S. Pierwsza od góry czyli wersja dla telefonów HTC One S z procesorem snapdragon S3! Druga poniżej dla telefonów One S z procesorem snapdragon S4 oraz trzecia wersja TWPR Special Edition dla telefonów z 64 GB pamięcią!

W okienku programu po wejściu w FASTBOOT USB z punktu 3 mamy do wyboru opcje po prawej stronie u góry okna odpowiadające tym wersją recoverów. Wybieramy wybraną przez nas i klikamy "FLASH RECOVERY". Instalacja potrwa kilka sekund.

İmage
fotka TWPR

KROK 5: Odpinamy kabel, szukamy custom romu i otwieramy powoli piwkoSmile

Teraz możemy spokojnie odpiąć kabel od telefonu i na telefonie guziczkiem power wybieramy opcję HBOOT po czym przeniesie nas do okna głównego bootloadera. Przy pomocy klawiszy głośności wybieramy opcję "RECOVERY" dzięki której przejdziemy przez most i ukaże się naszym oczom konsola TWRP.

Kolejnym krokiem będzie wgranie custom romy ,któremu poświęcę oddzielny wpis do którego link pojawi się poniżej.

niebawem niebawem

Ważna uwaga! Program ten póki co nie działa na Windows 8 więc Ci zbyt postępowi muszą obejść się smakiem. Życzę wszystkim powodzenia ponieważ od teraz RECOVERY DLA ONE S nie mają przed wami tajemnic!
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 11:53,
Full User
m-a-d

Wyróżnienia:

RE: PRZEPIS na TWPR RECOVERY dla HTC ONE S!
Witam. Mój problem polega na tym, że po wybraniu recovery pokazuje się komunikat o wysyłaniu pliku do telefonu i tak przez 20 min nic się nie dzieje. Po odłaczeniu telefonu od komputera nie ma żadnych zmian. Może ktoś pomoże... Z góry dziekuje i pozdrawiam. P.S. Telefon to HTC One S S4 i recovery również do niego.
28-05-2013, 16:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013, 16:06 przez miciugo. Powód: Brak )
Mistrz Satyry
Ekspert
Mistrz Satyry
miciugo

Wyróżnienia:

Najpierw odblokuj bootladera; http://eomnia.net/showthread.php?tid=14898 a potem;

Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
İmage
28-05-2013, 16:15,
Full User
m-a-d

Wyróżnienia:

Kolego Bootloader jest odblokowany i debugowanie jest włączone, jest również wyłączona opcja szybkiego włączania i wyłączania...
28-05-2013, 16:20,
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

Kolego ja miałem podobne problemy (tylko, że przy moim HTC One X). Za nic nie chciało wgrać mi CWM/TWRP przy pomocy tego narzędzia do wszystkiego.
Poszukałem na XDA wątku z CWM, pobrałem i wgrałem sam poleceniem z wiersza...

İmage
28-05-2013, 16:22,
Mistrz Satyry
Ekspert
Mistrz Satyry
miciugo

Wyróżnienia:

Klasyczne pytanie; masz zainstalowany android SDK na kompie, i wyłączone zapory i antywira? Mi kiedyś zapora w ESET blokowała połączenie.
İmage
28-05-2013, 16:24, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2013, 16:45 przez m-a-d. )
Full User
m-a-d

Wyróżnienia:

W tym problem, że przy pomocy wiersza poleceń jest taka sama sytuacja, wysyłanie do urządzenia i tak cały czas...

SDK jest, eset nie jest wyłączony ale za chwile to sprawdze...

Niestety wyłączenie eseta nic nie dało...
28-05-2013, 18:15,
Full User
m-a-d

Wyróżnienia:

No dobra udało mi się zainstalować cwm i su za pomocą komputera z win xp. Natomiast przy probie uruchomienia SU telefon sie resetuje i pojawia sie monit "Telefon został przywrócony do działania po niestandardowym zresetowaniu. Wie ktoś może co to i co z tym zrobić?
28-05-2013, 19:27,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

No więc może kolego wgraj jak już masz te recovery jakiś custom rom i zobacz czy będzie to dalej występowało...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

29-05-2013, 00:00,
Full User
m-a-d

Wyróżnienia:

Zastanawiam się nad tym tylko nie wiem który wybrać...

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry