Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

[Dyskusja ogólna] Aplikacje z i spoza marketu - kwestia bezpieczeństwa i wydajności
Autor Wiadomość
24-03-2013, 12:59,
Full User
Mateuszek

Nagrody:

[Dyskusja ogólna] Aplikacje z i spoza marketu - kwestia bezpieczeństwa i wydajności
Urządzenie z Androidem:
Android

Witam Szanownych Towarzyszy!

Każdy zaawansowany użyszkodnik androida zapewne zwrócił uwagę na to jakie uprawnienia mają aplikacje, które instalowane są na jego urządzeniu. I tak dla przykładu apka będąca widgetem baterii odczytuje nasz log połączeń. Niekiedy wpływają one nie tylko na wydajność, która drastycznie spada ale i również na bezpieczeństwo danych, które przechowywane są w pamięci telefonu.
Wpadłem zatem na pomysł, aby otworzyć ten temat, żeby każdy mógł się podzielić swoją opinią odnośnie bezpieczeństwa i wydajności swojego urządzenia. Które aplikacje, z jakich aktualnie korzystacie (korzystaliście) powodują największy spadek wydajności? Jak podchodzicie do kwestii uprawnień jakie ma dany program: czy jest Wam to obojętne, czy może macie jakieś sposoby na ich blokowanie (słyszałem, że dla zrootowanych telefonów takowe metody istnieją).
Nokia 7610 ->SE k750-> Nokia n95 -> Nokia n97 -> Samsung i900 -> HTC DESIRE HD -> Samsung i9100 Galaxy s2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila