Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

MakeMKV
Autor Wiadomość
11-06-2013, 18:35, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-10-2013, 12:03 przez Spidey. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

MakeMKV 1.8.3
Podstawowe informacje

Nazwa aplikacji MakeMKV

Wersja aplikacji 1.8.3   
System PC Win/Mac 
Dodatkowe info Brak
Strona domowa >> KLIKNIJ <<

Najnowsza wersja Brak aktualizacji

MakeMKV Screenshot MakeMKV Screenshot MakeMKV Screenshot

Androidowe odtwarzacze multimedialne w smartfonach i na tabletach odtwarzają praktycznie wszystkie rodzaje mediów - to wie każdy. Każdy również wie, że istnieją tutaj trzy wyjątki mediów przy których każdy plajer łamie się w pół.
Otóż Android nie umie poprawnie (albo w ogóle) odtworzyć:
- płyt chodnikowych
- płyt lub materiału DVD
- płyt lub materiału BR
Oczywiście mówię tutaj o Androidzie "statystycznym", czyli takim jaki mamy na każdym smartfonie lub tablecie. Pomijam tutaj aplikacje potrafiące odtwarzać DVD nawet z kontenera ISO gdyż są one prawie wyłącznie związane z pewnymi specyficznymi urządzeniami przez co ich powszechność jest bardziej niż wątpliwa.

Tak więc... o ile z płytami chodnikowymi nijak nie idzie sobie poradzić (nawet rozdrabniając je na kostkę Bauma) o tyle DVD i BR przestaje być tematem tabu dla zwykłych androidowych plajerów.

W tym miejscu chciałem zaproponować coś w rodzaju zamiennika - nie, nie dla androidowych plajerów a właśnie dla formatu odtwarzanego medium.
Co powiecie na format MKV stworzony z naszej wymarzonej płyty DVD lub BR? Ja tam się oplułem z radości, ale pomińmy te szczegóły.

Moją propozycją jest darmowy program do konwersji materiału DVD lub BR do formatu MKV. I bez znaczenia jest tutaj czy zawartość owej płyty jest na nośniku oryginalnym czy już znajduje się na dysku twardym komputera.

Program w obsłudze jest bardziej niż banalny - wszystkie główne kroki (3) zostały przedstawione na powyższych screenach. Nie bez znaczenia jest tutaj czas całości konwersji materiału - jak na screenie widać może to być nawet niewiele ponad 10 minut (tutaj konwersja materiału wcześniej zgranego na HDD).

Tak więc... Zamiast szarpać się z odtwarzaniem poszczególnych VOBów z DVD - co ostatnio mocno popsuło mi wątrobę - mamy do dyspozycji regularny i pełnowartościowy plik MKV o jakości materiału praktycznie nieodbiegającej od oryginału (przynajmniej na urządzeniach mobilnych nie widać różnicy).

İmage
:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry