Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Nokia NFC Writer
Autor Wiadomość
16-06-2013, 22:13, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2013, 19:17 przez dymekxxl. Powód: Aktualizacja informacji )
Post: #1
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

Nokia NFC Writer
Podstawowe informacje

Nazwa aplikacji Nokia NFC Writer

Wersja aplikacji   
Strona domowa >> KLIKNIJ <<

Najnowsza wersja Brak aktualizacji

Testowano na Lumia 820


Nokia NFC Writer Screenshot Nokia NFC Writer Screenshot Nokia NFC Writer Screenshot
İmage
Kolejnym owocem współpracy eOmnia.net i encyklopediawindowsphone.pl jest przygotowany dla was artykuł będący jednocześnie krótką instrukcją tagowania TAGÓW NFC dla telefonów Lumia przy pomocy jej autorskiej aplikacji Nokia NFC Writer!

Kolejne dziecko Nokii adresowane do użytkowników telefonów z systemem Windows Phone 8 obsługujących technologię NFC. Aplikacja, o której piszę to Nokia NFC Writer i jest to nic innego jak narzędzie służące do przypisywania tagów NFC do “gadżetów” posiadających chip pozwalający na jego zaprogramowanie. Owe “gadżety” (celowo użyłem takiego określenia z uwagi na ich różnorodność) możemy zakupić na Allegro w cenach już od ok 3,50 zł za jedna naklejkę (na stronie Allegro wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: “tag nfc”). “Gadżety” występują pod różnymi postaciami: naklejki, długopisy, breloczki, bransoletki, etc. Wykorzystanie: posiadając telefon z obsługą NFC oraz program, o którym piszę, a także jeden z “gadżetów” (powiedzmy naklejkę) możemy ją zaprogramować (poprzez zbliżenie telefonu z uruchomiona aplikacją) tak aby naklejka przy kolejnym zbliżeniu telefonu do niej, uruchamiała nam funkcję którą zaprogramowaliśmy (może to być np. uruchomienie WiFi czy włączenie jakieś aplikacji bądź wykonanie połączenia, czy wysłanie SMS-a lub maila). Po zaprogramowaniu umieszczamy tę naklejkę w miejscu gdzie funkcje będziemy uruchamiali i kiedy następnym razem zbliżymy telefon do niej, włączy się właśnie ta funkcja. Np. mamy w samochodzie zestaw głośnomówiący bluetooth. Programujemy w naklejce uruchamianie bluetooth, a samą naklejkę umieszczamy sobie gdzieś w samochodzie. Kiedy wsiadamy do auta, zbliżamy telefon do naklejki, a on włączy BT i połączy się z naszym zestawem. Jest o tyle fajne rozwiązanie, że nie musimy odblokowywać telefonu i poszukiwać w opcjach uruchamiania BT, czy też włączać ze skrótu na ekranie, a wszystko odbywa się poprzez zbliżenie. Oczywiście żeby korzystać z NFC, w ustawieniach telefonu jednorazowo musimy włączyć antenę NFC, którą pozostawiamy w takim stanie.

İmage
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.


Serdeczne podziękowania dla autora opisu czyli Budnia oraz dla encyklopediwindowsphone.pl! Razem wspieramy Windows Phone 8!
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
30-10-2013, 19:17,
Post: #2
Ekspert
Ekipa
Offline
kwapol


Wyróżnienia:

RE: Nokia NFC Writer
Sprawdzcie kod QR bo mi tel nie rozpoznaje.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post


[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila


Wróć do góry