Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Wątek zamknięty 
qOmnia, Omnioekspres , eOmniaNews - czyli mam ciekawy pomysł.
Autor Wiadomość
19-06-2013, 17:10,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

qOmnia, Omnioekspres , eOmniaNews - czyli mam ciekawy pomysł.
Jak wiecie od wczoraj prowadzimy konto na Twitterze i mamy już 8 ćwierknięc opublikowanych i nawet jeden portal nas już obserwuje. Ale nie o Twitterze tu gadka a o tym że zapoznając się z ideą Twittera muszę powiedzieć i pochylić głowę że byłem w ogromnym błędzie myślać że to jest taki drugi facebook. Mianowicie jest to gigantyczny czytnik RSS gdzie dosłownie co kilka sekund publikowane są określone w naszych źródłach informacje składające się co NAJWAŻNIEJSZE z zaledwie kiliku wyrazów. Ale czemu o tym mówię w kontekscie tych nazw które są w tytule posta?

Otóż wpadłem na pomysł żeby utworzyć u nas na forum coś ala małego Twittera. Czasami słyszymy od sąsiadki czy od kierowcy autobusu czy gdzieś przeczytamy przykładowo że Snapdragon 800 w Quadrancie osiągnął wynik 22000. Informacja fajna? Chciałbyś podzielić się z kolegami na forum? Chciałbyś no ale co teraz? Masz utworzyć oddzielny artykuł i pisać że ktoś tam jakiś tam wynik osiągnął? Przecież to za mało informacji na oddzielny artykuł? Czyli co porzucić to i nie podzielić się ze znajomymi?

Otóż właśnie nie. Chciałbym zaproponować coś ala takie eOmniowe ćwierknięcia. I na czym miałoby to polegać? Każdego dnia ktoś z nas tworzył by wątek obojętnie kto - kto pierwszy ten lepszy Smile Przykładowo wątek tytułował by się: "qOmnia 19.06, 12:32". W wątku tym numerycznie w pierwszym poście ,który każdy z nas by edytował dodawalibyśmy krótkie newsy które nie wymagają oddzielnego artykułu. Jakieś ploteczki 2-3 zdaniowe czy jakiś news. Oczywiście funkcjonowało by to obok regularnych artykułów bo to chodzi o newsy 2-3-4 zdaniowe a nie artykuły które wymagają porządnego opisania. Ja dzięki posiadaniu forumowego Twittera jestem bombardowany takimi super newsami co kilka minut i mógłbym również się dzielić nie pisząc kolejnego wątku. A teraz po co ta godzina w tytule? Otóż każdy z nas gdy znajdzie newsa wchodzi do wątku, edytuje go, dodaje swój krótki news z obrazkiem , z filmikiem czy jak tam chce i zmienia godzinę na godzinę dokonywania wpisu dzięki czemu wiemy że coś się uaktualniło.

Nie wiem czy ta idea jest zrozumiała i ten pomysł jest dobry ale po to właśnie przedstawiam go wam do oceny. Podniżej pierwszego posta mogła by się toczyć dyskusja na temat poszczególnych wpisów.

Zaproponowałem również nazwy takie jak: qOmnia - quick Omnia, Omnioekspres czy eOmniaNews z tym że pierwsza podoba mi się najbardziej. Czekam również na propozycję nazwy wątku z waszej strony jeżeli uznacie że to dobry pomysł.

Koledzy proszę aby się wypowiedzieć najlepiej jak najszybciej czy pomysł ten to szajs czy coś fajnego Smile
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+
19-06-2013, 17:51,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Wyróżnienia:

RE: qOmnia, Omnioekspres , eOmniaNews - czyli mam ciekawy pomysł.
niby fajny pomysl. ale jak te newsy beda dotyczyc tylko telefonow to na koncu bedzie ciezko dodawac cos nowego. chyba ze sie myle albo post bedzie tez posiadal newsy z roznych dziedzin
İmage
+
19-06-2013, 18:17,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

obawiam się 3 rzeczy:
1) boordelu jaki może się zrobić tak edytując posty przez użytkowników
2) jak forum zareaguje jak 2-3 użytkowników będzie chciało zedytować post...i nagle się okaże że któregoś nie ma bo ktoś inny nadpisał
3) nie będą mogli tego dodawać ludzie spoza "ekipy"

IMHO lepszym rozwiązaniem byłoby założyć temat i niech każdy dopisuje odpowiedzi w poście. chcesz dyskusji o czymś tam, która ma więcej niż 1-2 wymiany postów - oddziel temat, wrzuć do Hayda i niech tam się toczy dyskusja tylko o tym danym newsie. jak chcesz więcej porządku mieć w temacie, to raz na tydzień jeden z rządzących siada i wrzuca SENSOWNE posty do pierwszego, resztę kasuje typu "dziś htc zrobiło ładowarkę różową"
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+
19-06-2013, 18:17,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiesz każdego dnia teoretycznie powinien powstać jeden taki wątek odatowany. Dzięki temu ułatwi to i zachęci mniej aktywnych do dodawania bo nie będzie trzeba pisać całego artykuły tylko krótką informację. Ja na podstawie dzisiejszego dnia już napisał bym z 10 takich eOmniwych ćwierków bo naprawdę jest co pisać. Oczywiście krótki Twitt może potem służyć jako natchnienie do większego artykułu i to się nie wyklucza... Po za telefonami można mówić o różnych akcjach, aplikacjach i ich aktualizacjach itd itp...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

+
19-06-2013, 23:20,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Właśnie ja się bałem tego że będzie bałagan jak każdy będzie dodawał posty poniżej bo jeden skomentuje, jeden doda? Zresztą to że z po za ekipy nie będzie miał nikt dostępu to dobrze bo to będą posty od osób zaufania publicznego, które tam byle czego nie wrzucą. Można ustalić konkretne zasady jak to ma się odbywać a co do tego że na raz będą wrzucać bo jak po za mną ktoś coś tam wrzuci to będzie święto Smile Myślę że szansa na to że osoby będą dodawać w tym samym czasie będzie mała a jak damy post pod postem kolejne newsy to przyjdzie user skomentuje i będzie trzeba przenosić bo już będzie burdel. A tak w pierwszym wątku - tylko my wstawiamy i edytujemy a poniżej jest dyskusja. Zresztą można spróbować zarówno pomysłu Angelusa jak i mojego...czekam na wypowiedzi innych Smile

İmage

+
20-06-2013, 06:49,
Full User
krzysztobr

Wyróżnienia:

A może niech quitują wszyscy a nowinki będą się ukazywały w jakimś tam odstępie i dopiero po aprobacie adminów. Oczywiście to będzie dodatkowa robota dla powyższych ale będą mogli decydować jak długo taki news będzie widoczny na szczycie. Coś na zasadzie komentowania w blogu.
Telefony: Siemens c25 -- Siemens c35 -- Sony Ericsson T230 -- Panasonic GD95 -- samsung x700 -- Smartfony: HP ipaq 514 -- Omnia i900 -- HTC Desire -- HTC Trophy -- Samsung galaxy s plus -- Sony xperia T

İmage
+
20-06-2013, 10:14,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Faktycznie po wczorajszyj rozmowie z kolegą Angelusem koncepcja istotnie się zmieniła i każdy będzie mógł dodawać Twiity nie tylko ekipa Smile Po za tym nie będzie tworzony każdego dnia wątek a raz na jakiś czas jeden z którym będziemy umieszczać poszczególne dniSmile

İmage

+
21-06-2013, 23:11,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Forumowy ćwierkacz - regulamin

1. Forumowy ćwierkacz jest miejscem gdzie każdy z nas może umieszczać krótkie newsy.
2. Ćwierki mogą składać się maksymalnie z 5-6 zdań. Treści większe umieszczamy w oddzielnych artykułach
3. Ćwierki mogą zawierać grafikę lub materiał wideo
4. Przy wiadomości wpisujemy datę i godzinę aby można było je chronologicznie uporządkować
5. Ćwierki dodawane przez użytkowników nie należących do ekipy forum umieszczamy poniżej pierwszego postu z chronologicznym uporządkowaniem Ćwierków
6. Ćwierki dodawane przez członków kipy forum dodawane są porpzez edycję pierwszego posta wg. wzoru w kolejności chronologicznej

İmage

+
Wątek zamknięty 

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry