Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Budowanie aplikacji opartej o HTML5
Autor Wiadomość
21-08-2013, 12:19, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2013, 12:21 przez Budniu. Powód: Brak )
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

Budowanie aplikacji opartej o HTML5
Urządzenie z WP7:
WP8

İmage
W związku z tym, że Microsoft (wbrew opiniom niektórych osób) nie próżnuje i zamiast wydawać jakieś kolejne nic nie znaczące aplikacje, skupia się na umożliwieniu użytkownikom współtworzenia środowiska Windows Phone. W ramach tych działań udostępnia szereg DARMOWYCH narzędzi, które pomagają samemu robić potrzebne nam oprogramowanie. Właśnie zapoznałem się z możliwościami HTML5 i przy pomocy udostępnionego przez M$ narzędzia o nazwie Windows Phone App Studio zrobiłem w dosłownie 30 minut prosty czytnik RSS mojej strony. Jednocześnie w związku z pojawieniem się tego narzędzia dowiedziałem się do czego służy opcja ukryta w ustawieniach mojego telefonu o nazwie “aplikacje firmowe”, a dzięki niej możemy instalować aplikacje stworzone tym narzędziem BEZ POSIADANIA ODBLOKOWANEGO TELEFONU (czyli konta dewelopera).
Dwa słowa jak z tego korzystać:
1. Rejestrujemy się na tej stronie:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

gdzie po naciśnięciu przycisku “Start building” zostaniemy przeniesieni na stronę, na której będziemy proszeni o podanie swojego imienia i nazwiska, maila oraz o wpisanie kodu zaproszenia.
2. Kod zaproszenia otrzymujemy po wysłaniu (w języku angielskim) maila z prośbą na adres: [email protected] – ja kod otrzymałem po ok 3 godzinach.
3. Po zarejestrowaniu zostajemy przeniesieni do narzędzia, którym budujemy naszą aplikację (możemy skorzystać z dostępnych szablonów, jak i stworzyć sobie nowy “produkt”). Po zakończeniu działań wyświetli się strona podsumowująca i zawierająca QR kod prowadzący do naszej aplikacji, który po zeskanowaniu ją zainstaluje.
Najpierw jednak do jej zainstalowania zarówno my jak i każda inna osoba, będziemy potrzebowali dodać konto firmowe, a robimy to poprzez zeskanowanie poniższego QR kodu:
İmage
Po zainstalowaniu, już możemy zeskanować QR kod naszej aplikacji, która się pobierze i zainstaluje w telefonie. Poniżej kod do mojego pierwszego dzieła:
İmage
Uwierzcie mi to naprawdę proste i każdy może tego spróbować, polecam. Na stronie jest krótki filmik instruktażowy jak z tego skorzystać.
Za pozwoleniem, jako źródło podam swoją stronę: Nie widoczne dla niezalogowanych.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry