Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Słuchawki douszne Pioneer SE-CL501T-K
Autor Wiadomość
10-11-2013, 17:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-11-2013, 01:07 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Jako, że moje samsungowe staruszki uległy prawie całkowitej biodegradacji - a i zbyt rewelacyjne też nie były - przyszła pora na zaopatrzenie się w nowy komplet słuchawek do smartfona.
Szczerze powiem, że nigdy nie używałem słuchawek innych niż te, które były w komplecie ze smartfonem - a tak jakoś wyszło - tym samym nie byłem zmuszony do dokonywania wyborów w tej kwestii. Z perspektywy czasu uważam, że to był błąd. Jedyne co może mnie tłumaczyć, to moje niewielkie wymagania co do jakości muzyki. Wszak audiofilem nie jestem a i posiadając "pierwszy stopień muzykalności" (czyt.: jak grają to słyszę) zapewne nie doceniłbym wszystkich miodności oferowanych przez klasowe słuchafony wysokiej jakości. No pewnie nie.
Niemniej przyszła chwila na pstrąga z grilla i po raz pierwszy w życiu dopadła mnie konieczność dopasowania sobie jakiegoś hełmofonu.

Uprzedzam, że nie poświęciłem miesiąca na przeglądanie Internetu i czytanie opinii o słuchawkach... Najzwyczajniej poszedłem do Saturna i stanąłem przed regałem ze słuchawkami...
W pierwszym rzędzie olałem Sennheisery, AKG-i oraz im podobne... sorka, ale cena oscylująca w okolicach 300 zet jakoś mnie nie rajcowała... Wiem, że to są zajebiastycznie dobre sprzęty, ale jakoś moje plany nie przewidywały podwajania wartości mojego fona za pomocą słuchawek.
Później odpadło wszystko co było przeznaczone głównie dla MP-trójek - brak mikrofonu - to jasne...
Potem dałem sobie siana ze słuchawkami "Made for iPhone/iPad/iPod" - bałem się o kompatybilność a poza tym były one bez wyjątku niemęsko białe.
W następnej kolejności odpadło wszystko w kolorach lila-róż, bułgarska pomarańcza, leśna zieleń, siena palona tudzież w innych wariacjach CMYK.

Pozostaje jeszcze kwestia: czemu douszne.
Owszem, ja doceniam zalety słuchawek nausznych - najlepiej całkowicie odcinających od otoczenia... ba, takie mam do laptoka nawet. Jednak wychodząc na ulicę wolę rozwiązania bardziej "dyskretne" by nie czuć się jak marna podróba Robocopa... A takie moje małe zboczenie...

OK, skracam...

Po jakieś godzinie macania pudełek ze słuchawkami, mój wybór padł na produkt:

Pioneer SE-CL501T-K

Trochę info z pudełka:
- Waga produktu: 4 g
- Zakres częstotliwości: 20 - 20.000 Hz
- Czułość słuchawek: 100 dB
- Długość kabla: 1,2 m
- Średnica głośnika: 9 mm
- Wtyk słuchawek: "Jack" - 3,5 mm

- Cena: 89,99 zł (Warszawa, Saturn, Arkadia)

Tak to wygląda:

İmage İmage

Testowane za pomocą:
- Urządzenie: Samsung Galaxy S2
- Odtwarzacz: PlayerPro + pakiet DSP (profil: Headphones)
- Radio FM: Stockowe dla SGS2

Jak już po samym pudełku widać (skrin 1) zestaw oferuje aż 3 rozmiary "gumek"... Największy i najmniejszy rozmiar są w pudełku (na dole) - średni siedzi na słuchawkach.
Dla mnie to jest dosyć ważna sprawa gdyż zaffsze mam problem z dopasowaniem tego elementu - albo słuchawki wypadają mi z uszu (za duże "gumki") albo włażą mi po samą błonę bębenkową (za małe "gumki"). Przeważnie gumoleum jest w rozmiarze "za dużym".
Tutaj - o dziwo - przypasowała mi guma standardowo nałożona na słuchawki... Czyli rozmiar "middle". Albo mi się kanały uszne ustandardowiły, albo Pioneer mnie wyczuł... Pozostaje jeszcze kwestia porannego wymycia uszu - ale pozwólcie, że ową dyskretnie pominę. Enyłej... Pasują, nie wypadają - jest git.

Pierwsze co zrobiłem po odejściu od kasy to wyjąłem scyzoryk, przedziugałem opakowanie i wydobyłem słuchawki na światło dzienne... Wrażeniami estetycznymi dzielić się nie będę bo i takiej potrzeby nie ma - słuchawki jak słuchawki, żadne dizajnerskie aj-waj. Słuchawki mają grać a nie wyglądać. Z resztą... trudno podziwiać coś co ma się wepchnięte w uszy. No... chyba, że ktoś potrafi zrobić aż tak rozbieżnego zeza. Ale to już nie mój biznes.

Drugą rzeczą jaką zrobiłem było siądnięcie sobie na ławeczce w Arkadii (taki wielgachny market we Warszawie, właśnie tam znajdował się ów Saturn) i wstępny teścik słuchawek.

Szczerze powiem, że byłem mocno zaskoczony.
Po włączeniu muzyki z odtwarzacza we fonie (PlayerPro + aktywne DSP) usłyszałem basssssssssss... I to bas przez duże "B"... To "B" było na tyle duże, że musiałem wyłączyć "podbicie basów" w DSP bo mi się zęby w szczęce zaczęły luzować. Dopowiem tylko, że przy tych samych ustawieniach DSP, na oryginalnych słuchawkach Samsunga osiągałem efekt, który można nazwać "ledwie akceptowalnym" - nawet jak dla mnie, muzycznego ignoranta.

Idąc dalej...
Odnoszę wrażenie, że słuchawki są sporo "cichsze" niż te, których dotąd używałem - nawet po ustawieniu głośności na maksa. Na początku trochę byłem tym rozczarowany, ale test "zagłuszania" przeprowadzony w jadącym trambambaju wypadł nadzwyczaj pozytywnie. Krótko mówiąc - muzyka odcięła mnie całkowicie od odgłosów otoczenia. Mnie bardzo się to podoba. Co ważniejsze, muza nie rozwalała mi czaszki jak to miało miejsce przy oryginalnych słuchafonach Samsunga - nie wiem jak to jest zrobione, ale bardzo mi się podoba.

No i po godzinnym katowaniu się muzą nie bolały mnie uszy - w sensie kanały uszne. Wniosek z tego taki, że słuchawki są wygodne - co by to nie znaczyło.

Jedyne czego mogę się czepić to klikacz na "kostce" z mikrofonem... W słuchawkach Samsunga przycisk miał bardzo wyraźny "klik" przez co miało się pewność odnośnie tego co się robi/zrobiło. W słuchawkach Pionieer-a ów "klik" jest bardzo słabo wyczuwalny. No i sam przycisk jest jakiś taki mało... hmmm... ergonomiczny (?). Suma-sumarum trzeba będzie nauczyć się obsługiwać ten element...

Podsumowując...
Uważam, że dokonałem właściwego zakupu biorąc pod uwagę stosunek praktycznych możliwości słuchawek do ich ceny.

Czy polecam... Qrka... no nie wiem. Jak dla mnie jest to niebo a ziemia w porównaniu z oryginalnymi słuchawkami Samsunga dołączanymi do S2... Niemniej uważam, że dla kogoś kto nie jest audiofilem a chce mieć dźwięk w przyzwoitej jakości to te słuchawki mogą być niezłym rozwiązaniem.
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 00:37,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

(10-11-2013, 17:15)Wall-E napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Panie...i to jest właśnie największy błąd bo to właśnie na miodku te słuchawki mają się trzymać:p przyklejają się i nie wypadną...a służy także jako zabezpieczenie bo nikt nie bedzie próbował od Ciebie wysępić żeby posłuchaćBig Grin

Geas dh'oine dice aen Nie widoczne dla niezalogowanych. iPhone5
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2013, 01:10,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

RE: Słuchawki douszne Pioneer SE-CL501T-K
(11-11-2013, 00:37)Angelus napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

No niekoniecznie jest to regułą... Uwierz... przeeksperymentowałem Tongue
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2013, 13:38,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

Widocznie za mało miodku jeszcze byłoBig Grin

Geas dh'oine dice aen Nie widoczne dla niezalogowanych. iPhone5
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila