Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

One Note na Windows Phone? Czy to najlepszy notatnik jaki istnieje?
Autor Wiadomość
10-11-2013, 22:41, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2013, 22:47 przez dymekxxl. Powód: Brak )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

One Note na Windows Phone? Czy to najlepszy notatnik jaki istnieje?
Urządzenie z WP7:
WP8

İmage

Mnóstwo osób korzysta z notatników na urządzeniach mobilnych. Ekrany są coraz większe a klawiatury coraz wygodniejsze więc w odstawkę idą papierowe odpowiedniki. Ale czy aby na pewno tak łatwo wybrać dobry notatnik? Sklep z aplikacjami na Windows Phone jest przepełniony programami do nagrywania dźwięku oraz sporządzania notatek i innych tego typu bajerów. Możemy tam spotkać aplikacje bardzo proste oraz naprawdę zaawansowane. Miałem okazję testować bardzo dużą ich liczbę ponieważ lubię sprawdzać kolejne pojawiające się produkcje niestety albo i stety zawsze wracałem do jednego rozwiązania o dziewiczej nazwie OneNote. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę wbudowany w system mobilny Microsoftu notatnik jest najlepszą tego typu aplikacją z jaką miałem styczność niezależnie czy potrzebuję czegoś rozbudowanego czy też prostej aplikacjo do szybkiego zapisywania tekstu i głosu.

Aktualizacja Amber/GDR2 przywróciła nam bardzo przydatną opcję znaną z Windows Phone 7 - mianowicie opcje przypinania kafelka z Nową Notatką na pulpit główny Windows Phone. To przechyliło szalę zdecydowanie i to dzięki tej opcji uważam że One Note jest najlepszym notatnikiem jaki jest w świecie mobilnym. Dlaczego tak twierdzę? Z dwóch powodów o których konkurencja na jakimkolwiek systemie może pomarzyć. Po pierwsze z szybkością działania która bije na łep na szyję cokolwiek innego. Po drugie synchronizacja oraz kompatybilność z narzędziami na komputerze. To w jaki sposób można zjednoczyć notatki na komputerze i na telefonie dzięki One Note jest nieosiągalny poprzez żadną inną aplikację. Kafelek o którym wspominałem po każdorazowym uruchomieniu tworzy nową notatkę, zapisywaną domyślnie w Szybkich Notatkach. Notes oczywiście synchronizuje się z chmurą i niemal natychmiast notatki dostępne są także przez www czy też desktopową aplikację OneNote.

İmage

Ten magiczny kafelek z nową notatką One Note będzie nie tylko najszybciej startującym notesem ale równiesz najszybciej działającym dyktafonem. Aby zarejestrować dźwięk musimy wybrać mikrofon u dołu ekranu. Nagranie zostanie doczepione do notatki. W jednej może być ich kilka, a całość bez problemy urozmaicimy jeszcze o zdjęcia czy też tekst.

One Note jak już wspominałem jest aplikacją systemową, zespoloną z Windows Phone i naprawdę dopracowaną. Nie trzeba nic zapisywać, nic klikać... klikamy w kafelek i piszemy a dane są zapisywane nieustannie. Tak iż nawet gdy przez przypadek cofniemy lub wyjdziemy do pulpitu to nasza notatka nigdzie nie zniknie.

İmage

Oczywiście opcje takie jak lista lub dwuznacznie brzmiące "ptaszki" to żaden problem dla One Note. Dodatkowo podobnie jak pakiet Office posiada różne opcje formatowania tekstu.

İmage

Jeszcze raz chylę głowę przed Microsoftem za to rozwiązanie, z którego korzystam niemal każdego dnia. Myślę że warto o tym wiedzieć ponieważ z doświadczenia wiem że posiadacze Windows Phona częściej męczą się tworząc do notatek nowy dokument worda nie wiedząc nawet że mają tak znakomite notatki w standardzie.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej zapraszam na stronę Microsoftu:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
11-11-2013, 11:50,
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

RE: One Note na Windows Phone? Czy to najlepszy notatnik jaki istnieje?
Ja również tylko jego używam - jak dla mnie niezastąpiony.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila