Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Dostęp do SMS i MMS przez komputer z poziomu przegladarki internetowej
Autor Wiadomość
24-11-2013, 17:06,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Urządzenie z WP7:
WP8

İmage

Kafelkomaniacy nasze forum stara się współpracować i naśladować najlepszych specjalistów z branży mobilnych. Do takich perełek w świecie Windows Phone należy niezwykle ciekawy blog encyklopediawindowsphone.pl prowadzony przez naszego forumowego eksperta Budnia.

Dziś w ramach propagowania niezwykle ciekawych artykułów jakie możecie na tym blogu znaleźć prezentujemy wam artykuł dotyczący możliwości dostępu do naszych SMS i MMS z poziomu przeglądarki komputerowej.

Zapraszamy do lektury i dziękowania naszemu ekspertowi Budniu.

"Na jednym z for internetowych zainteresował mnie wątek na temat przenoszenia zawartości SMS z jednego telefonu na drugi (chodzi oczywiście o Windows Phone 8). Okazało się, że oczywiście jest to możliwe za pomocą kopii zapasowej online (w chmurze) jednak przy okazji powrócił temat robienia ich kopii w formie pliku odczytywalnego przez komputer. Poszperałem trochę i co się okazuje. Otóż dotarłem do informacji i potwierdziłem je, że na naszych kontach Microsoft, w wiadomościach czyli w Outlook-u, który każdy z nas posiada w chmurze mamy dostęp do naszych wiadomości MMS, które są zapisane jako kopie w chmurze. Aby je zobaczyć wykonujemy:

Logujemy się na konto M$.
Wchodzimy do skrzynki Outlooka.
Z menu po lewej stronie, zjeżdżamy na dół na opcję “szybki podgląd”.
Klikamy “zdjęcia”.
Już w głównym oknie widzimy wszystkich nadawców, z którymi korespondowaliśmy mailowo i przesyłaliśmy z nimi zdjęcia oraz tych, od których dostaliśmy zdjęcia przez MMS. Na liście klikamy na osobę od której dostaliśmy MMS, a po kliknięciu na nią, otworzy się ta wiadomość, którą możemy zapisać, edytować, archiwizować, etc.
Jednak same MMS-y mnie nie satysfakcjonowały tak więc szukałem dalej. I znalazłem metodę na dostęp do naszych WSZYSTKICH wiadomości czyli również SMS-ów z poziomu przeglądarki online. Jak się do nich dostać:

Logujemy się na nasze konto M$:

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Naciskamy z menu po lewej stronie: “Historia wiadomości”.
W pasku z adresem w przeglądarce stawiamy kursor na końcu.
Klikamy 1 raz backspace kasując ostatni znak (u mnie jest to literka “b”).
Naciskamy “enter”
Cieszymy się z przeglądania naszych wiadomości, a w tym WSZYSTKICH SMS-ów.
Od teraz możemy każdą jedną wiadomość przesłać dalej, archiwizować, edytować, etc. Metoda jest trochę “protezką” bo wyświetla listę wszystkich wiadomości (SMS, email, MMS i ze społecznościówek) wg daty ich otrzymania (oczywiście po wyświetleniu możemy zmienić filtr widoku na ten moment jednak nie zostaje on zapamiętany), w każdym razie spełnia swoją funkcję – czyli mamy dostęp do naszych SMS-ów online. Oczywiście jak już pisałem do działania tej opcji MUSIMY mieć uruchomiona kopię zapasową SMS w chmurze (ustawienia>kopia zapasowa>kopia SMS).

Pozdrawiam i miłego przeglądania.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry