Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

 Ubuntu Touch – skórka na każdy smartfon z Androidem
Autor Wiadomość
06-12-2013, 19:13,
Post: #1
Full User
Offline
Rocky Doo


Nagrody:

Ubuntu Touch – skórka na każdy smartfon z Androidem
Urządzenie z Androidem:
Android


Zapewne wielu z was czeka z niecierpliwością na system Ubuntu Phone (nazywany również Ubuntu Touch), który oficjalnie działa na niewielu modelach Android’owych smart fonów. Ja sam czekam na wersję Ubuntu Touch na mój model telefonu, dzięki czemu zafascynowany, stworzyłem ten poradnik. Aby wykonać taką modyfikację wizualną nie potrzebujesz root’a ani zmiany systemu – jedyne co potrzebne to dostęp do Sklepu Google Play i pobranie czterech darmowych aplikacji.

İmage

Poniżej znajduje się lista kroków, potrzebne linki i wersja alternatywna dla słabszych smartfonów. Na końcu poradnika znajdziecie również potrzebne linki w formie QRCode’ów, by z łatwością montować modyfikację wizualną wprost z poziomu telefonu. Zatem zaczynamy!


1. Krokiem pierwszym jest pobranie aplikacji Ubuntu Live Wallpaper Beta (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.kivano.ubuntulwp). Zainstalowaną aplikację można teraz znaleźć w menu wyboru tapet animowanych. Ustaw ją jako tapetę ekranu startowego i zobacz czy telefon stracił na FPS’ach. Jeśli tak to zrezygnuj z tej aplikacji i pobierz oryginalną tapetę z Ubuntu na komputer (http://i1-news.softpedia-static.com/images/news2/Ubuntu-13-04-Default-Wallpaper-Was-Revealed-Download-It-Now-2.jpg?1353571096) i ustaw ją jako tapetę. Warto ustawić ten obraz jako tapetę ekranu blokowania by zachować wizualną ciągłość.

2. Drugi krok to pobranie i instalacja launcher’a Apex Launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anddoes.launcher). Po pobraniu odpalamy aplikację i w opjach Apex wchodzimy do ustawień doku. (Pamiętajcie, żeby wyłączyć domyślny launcher i ustawić domyślne włączanie launcher’a Apex) Tam ustawiamy:
Liczba stron doku: 1,
Liczba ikon doku: 7,
Nakładaj dok: tak,
Tło doku: brak,
Rozmiar ikony: 50%,
Ukryj separator doku: tak.

Wchodzimy do menu Ustawienia pulpitów i tam zaznaczamy by ukrywało nam krzyżyki, pasek powiadomień i cienie. Warto odznaczyć opcję Pokaż wskaźnik, dzięki czemu nie będzie widoczny wskaźnik, na którym pulpicie się znajdujemy.

3. Teraz wchodzimy do Sklepu Google Play i instalujemy motyw Ubuntu Apex Theme (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.elelinux.ubuntu). Wchodzimy do ustawień Apex w naszym launcherze i tam opcje motywu. Tam wybieramy świeżo zainstalowany motyw Ubuntu Theme i zaznaczamy opcje Ikony, Skórka, Czcionka, pomijając opcję Tapeta.

4. Czego brakuje by Android wyglądał jak Ubuntu i miał jego funkcjonalne i szybsze działanie? Wysuwanego paska menu po lewej stronie ekranu. W tym celu instalujemy Glovebox - Side launcher (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.glovebox). Świeżo po instalacji wchodzimy w menu aplikacji i wybieramy Glovebox. Otwieramy menu boczne w aplikacji (np. przyciskiem opcji) i wybieramy Personalizacja. Tam klikamy Motyw i spośród ośmiu wybieramy Ubuntu. Warto ustawić przezroczystość paska na ok. 50%. Możemy również ustawić zestaw ikon na Ubuntu Theme i edytor ikon na Ubuntu – niestety niektóre ikony na pasku nie będą wyświetlane, a zamiast nich pojawi się ikona prostokątu z iksem wewnątrz. Można teraz spersonalizować obszar chwytania w menu Konfiguracja jeśli jest to konieczne. Teraz w zakładce Zawartość ustawmy wszelkie potrzebne nam aplikacje, które będziemy chcieli używać z menu bocznego.

5. Wychodzimy do głównego pulpitu – nadal mocno nie przypomina Ubuntu. Teraz to sprawa tylko i wyłącznie „śmieci” na pulpicie. Wszystkie rzeczy wywalamy z pulpitu! Widgety i ikony, foldery i skróty. Wszystko. Wyrzućmy również z belki wszystkie zbędne ikony. Zostawmy tylko ikonkę Ubuntu – ikonę, która przenosi nas do menu aplikacji. Przenieśmy ją na samą prawą stronę belki, by pięknie i dumnie prezentowała się w prawym, dolnym rogu ekranu. Zaraz po tym kliknij fizyczny klawisz opcji i użyj opcji Zablokuj pulpit.

Gotowe! Teraz Twój smart fon wygląda jakby miał zainstalowane Ubuntu Touch! Ogromnym plusem takiego wyglądu jest szybsze przełączanie się między aplikacjami bez potrzeby ciągłego powrotu do pulpitu głównego. Poza tym czy nie ma nic lepszego dla fana Ubuntu niż Ubuntu na własnej komórce?

QRCode:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Ubuntu Apex Theme

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Ubuntu Live Wallpaper Beta

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Glovebox - Side launcher

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Apex Launcher
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post


[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
   Alcatel Oone Touch Scribe HD OT 8008D] Recovery - instrukcja zbisz41 9 3,372 16-09-2014, 18:09
Ostatni post: zbisz41
   Root Alcatel One Touch Scribe HD i innych mt6589 zbisz41 10 5,391 14-04-2014, 20:45
Ostatni post: zbisz41
   Alcatel One Touch OT-997D język polski zbisz41 20 7,841 09-04-2013, 18:10
Ostatni post: miciugo
  Wygląd ICS (ASOP) na SGS2 z Androidem 2.3.x rbl 1 4,212 05-06-2012, 16:11
Ostatni post: mor
   ROOTowanie większości Samungów i innych z Androidem DJ SNap 6 5,235 09-04-2012, 12:18
Ostatni post: Scitum


Wróć do góry