Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

EB-K1G6UBUGSTD Extended Battery Kit dla Galaxy SIII
Autor Wiadomość
09-12-2013, 21:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-12-2013, 21:21 przez Toldo. )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

EB-K1G6UBUGSTD Extended Battery Kit dla Galaxy SIII
Użytkownicy eS trójki, jako jedną z większych wad tego telefonu, poza obecnie czasem za małą ilością pamięci RAM, wymienią akumulator. Standardowa bateria, mimo niemałej pojemności 2100mAh, pozwala na 1 dzień (słownie: jeden) intensywnej pracy (gwoli ścisłości, 1 dzień =/= 24h), zakładając korzystanie z internetu, włączoną synchronizację, sprawdzanie emaila, www, oczywiście rozmowy i smsy, ew. multimedia. Zmiana romu i kernela na dobrze zoptymalizowane odpowiedniki customowe i odpowiednia tychże konfiguracja pozwala nieco wydłużyć ten czas do ok. 24-48h w zależności od profilu użytkownika. Jedni powiedzą, że mało, inni że spoko. Moim zdaniem te 48h to jest minimum ile mój smartfon powinien działać na jednym ładowaniu, dlatego po niewypale jakim był powerbank zakupiony "u chińczyka" na ebayu za ok. 30 pln, postanowiłem zainwestować w coś lepszego.

Dla tych, którym standardowa bateria nie starcza, Samsung przygotował coś specjalnego. Lejdis und dżentelmen, przedstawiam:

Samsung Galaxy SIII Extended Battery Kit EB-K1G6UBUGSTD

İmage

Pod tym tajemniczym pojęciem kryje się zacne akcesorium do galaktycznej trójki, jakim jest powiększona bateria wraz z pasującą klapką. Bateria wydaje się naprawdę olbrzymia w porównaniu z oryginalną baterią. Różnica w pojemności wynosi aż 900mAh co daje nam jakieś 40% więcej uptime'u i jest to gra warta świeczki, bo tak naprawdę na mobilności tracimy ułamek tego co zyskujemy przez większy zapas prądu.

İmage

Wartą wspomnienia rzeczą jest fakt, że sama bateria występuje w estetycznym pudełku, do którego możemy ją schować na czas kiedy użytkujemy mniejszą baterię.

İmageİmage

W kwestii różnic wielkościowych, bateria jest prawie dwa razy grubsza od oryginalnej, co może rodzić pytanie, czemu nie można było do takiego "opakowania" władować więcej prądu. Otóż zapewne można było (vide chińskie wynalazki na ebayu, czy genialne baterie Mugen Power), ale Samsung stwierdził, że bezpieczniej będzie zostawić te 3000mAh. Bo Samsung najlepiej wie co user potrzebuje. A tak naprawdę, dla bardziej wymagających istnieje zewnętrzny Powerbank 9000mAh EEB-EI1CBEGINU, kosztujący około dwukrotności ceny sugerowanej baterii o której tutaj rozprawiamy.

İmage

Grubość baterii wymusza niestety (a może i stety) zastosowanie większej klapki baterii. Dlaczego niestety? Bo telefon jest grubszy. A dlaczego zatem stety? Bo paradoksalnie, z większą klapką eska lepiej leży w dłoni i pewniej się ją trzyma. W praktyce jednak telefon z powiększoną baterią jest nieznacznie grubszy od zwykłej eski z założonym silikonem.

İmage
Zapytacie zapewne, jak ta bateria wypada w warunkach bojowych. Otóż nie mam pojęcia (haha, nikt się tego nie spodziewał, nie?). W momencie instalacji w moim telefonie akumulator pokazywał stan 56% naładowania. Po 2 godzinach 41 minutach od instalacji, z czego przez 1 godzinę i 18 minut telefon był użytkowany, stan naładowania wskazuje 43% naładowania, przy czym w tym czasie pobrany został ważący ponad 450mb rom poprzez sieć 3G, wykonano kilka rozmów i chwilkę buszowano po necie. Moim zdaniem zapowiada się rewelacyjnie, ale pełną opinię o tymże produkcie jestem w stanie z wiadomych względów wydać za kilka dni, kiedy bateria już się "ułoży" (Nie mylić z formatowaniem, bo tego już się nie robi). Wtedy tak naprawdę będę w stanie powiedzieć ile w moich warunkach, na mojej konfiguracji i przy moim użytkowaniu owa bateria wytrzymuje. Celuję w conajmniej 65-70h, aleee... z natury jestem niepoprawnym optymistą Big Grin

PS. Zapomniałem o najważniejszym kryterium wyboru dla większości, jakim jest cena. Otóż baterię tą można nabyć w cenie zaczynającej się od około 80-90 pln wzwyż, chyba, że ma się dojścia Tongue
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
09-12-2013, 21:33,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: EB-K1G6UBUGSTD Extended Battery Kit dla Galaxy SIII
65-70 godzin? No to wynik naprawdę imponujący...ja przy normalnym dość intensywnym użytkowaniu wyciągam z Ativa 45-48 godzin. Ale o dzień więcej - nieźle nieźle...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-12-2013, 21:35,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

To jest moje przewidywanie Wink Na tyle liczę. Obecnie na zwykłej 2100mAh jest w granicach 48h.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
09-12-2013, 22:16,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Wyróżnienia:

mi trzyma zwykłą 1 do 2 dni o ile nie gram. Ale jak nie miałem się czasu bawić trochę Internet rozmowy i sms, to bateria trzymała mi 4 dni
İmage
09-12-2013, 22:26,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Kluczem jest też ilość czasu jaką ekran był zapalony czyli jest to główny procent całości faktycznego użytkowania. Na standardowej baterii 5h zapalonego ekranu przy normalnym użytkowaniu to nic dziwnego. Na tej większej baterii można osiągnąć 7-8h.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
10-12-2013, 17:53,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(09-12-2013, 22:26)Toldo napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Generalnie tak, ale trzeba tutaj dać pewne rozróżnienie... 6-calowy ekran o rozdzielczości hipermegaHD i ppi na poziomie 1000, zeżre dużo więcej prądu niż ekran 4" o rozdzielczości WVGA i przeciętnym ppi. Uzupełniam bo nie każdy o tym pamięta Smile
İmage
10-12-2013, 19:10,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

To niezaprzeczalny fakt.

W temacie baterii, po ok. 20 godzinach było 5% i telefon podłączyłem do ładowania. Obecnie jest 100% ale dioda jeszcze jest czerwona więc jeszcze się ładuje. Ładowanie trwa już ok. 3H.

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry