Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Odblokowanie Samsunga Ativ S - wyższy poziom wtajemniczenia
Autor Wiadomość
12-12-2013, 20:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-12-2013, 21:34 przez Frozen. Powód: Brak )
Post: #1
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

Odblokowanie Samsunga Ativ S - wyższy poziom wtajemniczenia
Urządzenie z WP7:
Inne


Odblokowanie Samsunga Ativ S - wyższy poziom wtajemniczenia
İmage
Ostatnim krokiem po pobraniu SDK 8.0 co do którego kilka wskazówek zawarłem w wątku poniżej oraz po odblokowaniu developerskiemu dokonanemu przy pomocy programu Windows Phone Developer Registration jest całkowite odblokowanie urządzenia. Co nam to daje? Daje nam to możliwość instalacji niezliczonej liczby aplikacji. W zasadzie to tyle bo większych korzyści nie widzę. Fajna jest opcja modyfikacji rejestru ale można jej dokonać przy pomocy narzędzi dostępnych w ramach konta developerskiego. Mimo wszystko postanawiam wam krok po kroczku wytłumaczyć co i jak z tym pełnym odblokowaniem.


http://eomnia.net/showthread.php?tid=17293&pid=92319#pid92319
A więc zaczynajmy!

KROK 1: Na początek upewniamy się iż zainstalowaliśmy wcześniej SDK 8.0 oraz że odblokowalismy telefon przy pomocy Windows Phone Developer Registration. Następnie z linku poniżej pobieramy aplikację WindowsPhonePowerTools:


KROK 2: Po pobraniu powyższego programu instalujemy go na naszym komputerze oraz odpalamy. Następnie podłanczamy telefon do komputera i w programie wciskamy "Connect" tak aby połączył się z naszym Samsungiem.

KROK 3: Teraz na klawiaturze wybieramy kombinację ##634# dzięki czemu zainstaluje nam się na telefonie Diangosis. Po wyskoczeniu na telefonie okienka wciskamy klawisz Windowsa tak aby wrócić do głównego pulpitu.

KROK 4: Pobieramy teraz plik xap z pomocnikiem który ułatwi nam cały proces odblokowania. Oto link:
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

KROK 5: Następnie w programie Windows Phone Power Tools wybieramy ten oto plik i klikamy Install. Po chwili na naszym telefonie na liście programów pojawi się aplikacja Interop Unlock Helper.

KROK 6: Uruchamiamy program na telefonie i dochodzimy do miejsca gdzie wybieramy model naszego urządzenia czyli Ativ S i klikamy Wyślij Toast. Następnie zatwierdzamy to co pojawi się na ekranie.

KROK 7: Teraz naszym oczom ukazuje się edytor rejestru i zaczynamy zabawę z kopiowaniem. Najpierw jednak w oknie na telefonie zaznaczamy HKEY_LOCAL_MACHINE jak również Check if value is DWORD.

KROK 8: Teraz musimy przenieść się znów do pomocnika. Aby to zrobić klikamy i trzymamy przycisk strzałki wstecz i wybieramy okno pomocnika.

KROK 9: W okienku pomocnika klikamy "Nastepny" i pojawi nam się kolejna plansza. W tej planszy kopiujemy z pola Path to co jest w nim i tym razem wciskamy strzałkę wstecz aby przejść do edytora rejestru ponownie. Gdy już tam jesteśmy to co skopiowalismy wklejamy w okienko Registry path to operate

KROK 10: Kolejny krok to kolejny powrót do pomocnika i robimy to samo tyle że tym razem w pomocniku z pola Key kopiujemy zawartość do pola Registry Key.

KROK 11: Teraz w ostatnie miejsce w edytorze czyli w Registry Value wpisujemy 10003 i klikamy na dole przycisk "Write". Proszę się nie martwić napisem filed - on powszechnie występuje. Klikamy jednak następnie Read i sprawdzamy czy nasze dane się zapisały.

KROK 12: Ten krok jest dość krótki - odznaczamy w edytorze rejestru opcję którą wcześniej zaznaczaliśmy czyli Check if value is DWORD. Ponownie przechodzimy do pomocnika i naciskamy przycisk "następny"

KROK 13: W pomocniku wyświetli nam się nowa karta i z tej karty z pierwszego okna kopiujemy software\microsoft\devicereg czyli całą zawartość i wklejamy przenosząc się do rejestru w okienko "Registry path to operate"

KROK 14: Znów powrót do pomocnika przyciskiem wstecz i znów kopiowanie tym razem wartości PortalUrlProd. Przenosimy ja do edytora rejestru i wpisujemy w ramke Key.

KROK 15: Teraz klikamy przycisk "Read" i znów przenosimy się do pomocnika. Tym razem kopiujemy z niego wartość http://127.0.0.1 do pola Registry Value i na końcu klikamy "WRITE"

KROK 16: Ostatni krok to znów powrót do pomocnika i praktycznie ta sama czynność. Najpierw kopiujemy wartość tym razem PortalurlInt a następnie wartość http://127.0.0.1 do pola Registry Value i na końcu klikamy "WRITE"İmageTo wszystko! Proste? Jasne że tak - być może liczba podpunktów przeraża ale to głównie proste czynności. Pamiętaj że odblokowujesz urządzenie na własne ryzyko. Nie odpowiadam za uszkodzenia wynikłe podczas odblokowywania.

Doskonale! Teraz masz odblokowanego Ativa. Korzystaj z tej wolności i zobacz co oferuje nasz dział download jeżeli chodzi o pliki xap. Znajdziesz tam wiele użytecznych narzędzi. (Pliki xap pojawią się w najbliższym czasie)
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post


[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila


Wróć do góry