Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Przedświąteczny kącik z ploteczkami - nowy Windows Phone!
Autor Wiadomość
13-12-2013, 23:27, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2013, 22:15 przez dymekxxl. Powód: Aktualizacja informacji )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

İmage

Święta już za pasem i nowy rok - czek nas już 2014 ,który to ma być ponoć rokiem Windows Phone. Nadzieje są rozbudzone a od plotek szumi w sieci. O Cortanie i 3d touch już pisałem , GDR3 jest solidnie wdrażane w kolejne modele z Windows Phone, Microsoft przejął Nokię i ma szansę stać się nowym Apple. Czy to wszystko?

İmage

Ostatnio w sieci pojawiła się wypowiedź mudżachedina... aaa sory nie nie...on nazywał się Eldar Murtazin. Mniejsza oto - stwierdził on że w nowym systemie zarówno Windows 9 jak i nowej wersji windows phone znikną kafelki. Przyznam że Eldara mocno ponosi fantazja podobnie jak w przypadku zapowiedzi 5 calowego iphona rok temu. Windows Phone wydal już taki majątek na lansowanie nowego interfejsu że wg. mnie nie ma szans na rezygnacje z niego. Tym bardziej potwierdza to fakt iż Windows Phone sprzedaje się coraz lepiej i przekroczył barierę 10% rynku mobilnego. Chyba jednak kafelki zaczynają się podobać Smile

Co do koncepcji centrum powiadomień widocznego wyżej jest ona bardzo ciekawa ale uważam że Microsoft nigdy nie zdecyduje się aby centrum to schodziło z góry jak w androidzie co jest niewygodne i niepraktyczne. W końcu myślę że to centrum powiadomień się pojawi ale raczej wysuwane z dołu lub z lewej strony ,która nie jest zagospodarowana w Windows Phone. W znanej aplikacji z życzeniami użytkowników własnie centrum powiadomień jest jedna z rzeczy które chcą aby znalazły się w nowej wersji zapowiedzianej na 2014 rok. Pozyjemy zobaczymy....

W sieci pojawił się też bardzo ciekawy koncept Windows 8.2. Ponizej zamieszczam filmik - co o nim sądzicie?

Wracając dalej do Windows Phone i Windows RT akurat tutaj Pan mudżachedin czy jak mu tam stwierdza że system RT przestanie istnieć i zostanie zunifikowany z WP9... przyznam że również podzielam ten pogląd ale podejrzenia o tym nie są żadna nowością wśród komórkowych plotkarzy. Zresztą potwierdza to sam Microsoft który zdaje sobie sprawę z tego że mutant jakim jest RT to była wielka porażka.

İmage

Jak obiecałem uzupełniam wątek. W sieci pojawiły się mam nadzieje tylko podrobione fotki guzików wirtualnych na nowym Windows Phone 8.1. Coś strasznego. Zastanawiam się po co producenci to stosują? Akurat w tym aspekcie popieram Samsunga i HTC które to solidarnie stosują guzki na obudowie nie zmniejszając tym samym realnej wielkości wyświetlacza. Microsofcie nie idź w stronę Nexusów i Sony! Błagam!

16.12.2013
Kolejna aktualizacja Kafelkomaniacy. Portal The Verge dotarł do rzekomo wiarygodnych informacji dotyczących niektórych nowości w systemie Windows Phone 8.1. Microsoft ponoć prowadzi już wewnętrzne testy nowego systemu prosto z kafelkowej łazieneczki który zostanie zaprezentowany w Kwietniu 2014.

Zmiany mają być następujące: centrum powiadomień jak się spodziewamy i Siri-podobny asystent głosowy czyli Cortana. System otrzyma oddzielną regulację głośności dzwonków i multimediów oraz skróty systemowe do najważniejszych przełączników łączności czyli po raz kolejny Microsoft spełnia prośby swoich użytkowników. Zmiany zostaną wprowadzone

Będzie nowa wyszukiwarka Bing podobna do tej z Windows 8.1 a na ekranie pojawią się także przyciski ekranowe jednak o ich istnieniu lub nie i o zastosowaniu będzie decydował user.

Na teraz to tyle ale watek będę uzupełniał. Zapraszam was do dyskusji. Jeżeli sami macie jakieś ploteczki to proszę się częstować miejscem Smile
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
13-12-2013, 23:52,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

RE: Przedświąteczny kącik z ploteczkami - nowy Windows Phone!
Wow, jakby windows 8.2 był taki jak na video to naprawdę było by super. Kusisz cały czas na te kafelki, które fakt podobają mi się od zawsze, ale dla mnie przejścia (np. ustawienia na czarnym tle bez niczego, wtf?) to nie mój styl. Jakby microsoft to trochę ulepszył, to od razu biegnę do sklepu Tongue
13-12-2013, 23:55,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

O i pierwszy glos w dyskusji. Wiesz wcale nie wykluczone jest aby kafelki nie zostały udoskonalone... przecież windows 8.1 czy nawet windows 8 mimo posiadania kafelek nie miał jednolitego tła a fajne wzory... myślę że co prawda nie było by tego widać kompletnie ale dałoby się to zrealizować... no bo po co ta tapeta pod kafelkami skoro jej nie widać? nie uważasz że to trochę bez sensu? w wp7 mialem mozliwość wyboru tła pod kafelkami i było to nie dosyć że niewidoczne to pogarszalo czytelność i WP tracił swój klimat...

Co do zmian w windows 8.2 to faktycznie świetneSmile szkoda że to tylko marzenia usera.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

14-12-2013, 12:36, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013, 12:43 przez dymekxxl. )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

To wszystko racja ale wasze podejście do Windows Phone wynika trochę z uprzedzeń i nie wiedzy. Powiem nawet więcej że Windows Phone może być bardziej "mój własny" niż android. Dlaczego tak śmiałą koncepcję wystosowuję?

Bo nie doceniacie kafelek.

I co wy macie swojego w androidzie? Tapetkę? Windows Phone też ma możliwość ustawienia tapet tam gdzie jest sens ich ustawiania czyli na ekranie blokady. Ba blokadę możesz dostosować znacznie bardziej niż w Androidzie. Aplikacje synchronizując się z ekranem blokady nadają mu oryginalny wymiar.

A wracając do kafelek...mówicie że wszystkie są takie same ale zastanówcie się czy w androidzie też nie ma tego samego? Ikony i pulpit z tapetą....wszędzie to samo i jedynie efekty przejścia czy inne drobiazgi możecie sobie ustawić ale to nic oryginalnego. A pulpit w Windows Phone? To jest naprawdę Twój pulpit... Kafelek z kontaktami pokazuje TYYYYLKO TWOICH znajomych i nikt nie będzie miał identycznego kawałka pulpitu jaki zajmuje kafelek z kontaktami. Dalej ustawiasz kafelek ze sobą-swoim Avatarem jak wspominasz, gdzie wyświetlają się Twoje zdjęcia z tablicy na facebooku i ten fragment pulpitu jest również TYYYYLKO TWÓJ - nikt nie ma podobnego. Idziemy dalej - Kafelek ze zdjęciami! TYYYYLKO TY masz właśnie ten fragment pulpitu który wygląda tak i nie inaczej. Podobnie z kafelkami newsów i innymi kafelkami które pozwalają tak personalizować Twój pulpit że staje się oryginalne nie wśród kolegów z otoczenia a jedyny na całym świecie. Mówicie że Android da się personalizować .... bzdura bo ta personalizacja polega na zmianie tylko elementów ogólnej koncepcji bezbarwnych ikon i pulpitu i tyle... podobnie jak w Windows Phone masz koncepcję pulpitu kafelkowego i możesz go dostosowywać.

I dlatego w pełni uzasadnione jest brak ustawiania tapet na ekranie głównym... bo ja się pytam po co skoro tego nie widać? Ustaw sobie kilka kafelków ze zdjęciami i będziesz miał barwny pulpit, interaktywy i unikalny.

Może ciężko zrozumieć o co mi chodzi ale ja wychodzę troszkę ponad nakładki, efekty przejść czy personalizację belki... mimo to to cały czas ten sam koncept...Pulpit z tapetą plus ikony....

İmage

14-12-2013, 15:44, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013, 15:47 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(13-12-2013, 23:27)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

A proszszszsz...

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Enyłej... nie macie wrażenia, że każdy nius - choćby najmniej związany z tematyką WP - przeradza się w poważny dyskurs o WP? Tongue
Chyba cza będzie wydzielać wszystkie takie posty do jednego wątku... Się materiału pozytywnego uzbiera, że hej Big Grin
İmage
14-12-2013, 16:16,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiesz i świetnie że chłopaki się wypowiadają i za to im dziekuje bo dzięki wypowiedziom wiemy gdzie ich wątpliwości i gdzie się mylą. Trzeba doceniać że nie piszą: "WP to szambo" albo "WP do *****" tylko dają argumenty.

Jak widać cześć z nich jest albo stereotypowa albo oparta o marnych plotkach krążących po sieci........

Dyskusja się toczy i trzeba zachęcać do niej innych. Jak mawia Donald T. - tylko dialog! tylko dialog Smile

İmage

14-12-2013, 16:21,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(14-12-2013, 16:16)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

... albo najzwyczajniej złośliwa/hejterska Tongue

No toć ja nie mam pretensji, bynajmniej. Big Grin
Zastanawiam się tylko co zrobić z tymi tonami pozytywnego materiału rozsianego po różnych wątkach. Wypadałoby je jakoś scalić cy cóś... Big Grin
İmage
16-12-2013, 22:15,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Bracie ostro do Ciebie? Prędzej wyrwe sobie włosy z glowy...to raczej podniosle było...raduje się z Twojego zdania niezmiernieSmile

İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila