Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

poszukiwany smartfon
Autor Wiadomość
15-12-2013, 23:41,
Full User
KowalskiV2

Wyróżnienia:

poszukiwany smartfon
Witam. Z góry przepraszam za przekręcanie nazw i innych rzeczy, ale na telefonach, smartphonach i innych takich znam się tyle co nic.

Więc: poszukuje w miarę niedrogiego (do jakiś 2tyś zł) telefonu, najlepiej z dotykowym wyświetlaczem i w miarę dobrym aparatem. Jako że nie znam, nie podaje żadnych innych wytycznych. Więc podawajcie Wasze propozycje Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
15-12-2013, 23:52, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2013, 23:53 przez dymekxxl. )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: poszukiwany smartfon
oooo kolego do 2 tysięcy to masz telefonów w bród. Żeby zmiejszyc Twoje męki zaproponuje 4 urządzenia.

Pierwsze dwa z androidem:
1. LG G2 - obecnie chyba najlepszy z telefonów z androidem - cudowny ekran, świetny aparat, ciekawy interfejs, super muzyczka itd itd ...trochę słabsze wykonanie. Już za 1500-1600 spokojnie kupisz

2. HTC ONE - gorszy wg. mnie od LG ale za to najlepiej wykonany telefon jaki chyba istnieje więc jeżeli zależy Ci głównie na tym to ONE. Cena podobna jak LG G2

Teraz dwa z Windows Phone
1. Nokia Lumia 925 - kapitalne wykonanie, fantastyczny wyświetlacz, oczywiście super wydajność i genialna aparat - cena 1200-1300

2. Ewentualnie z tanich a bardzo dobrych urządzeń mój Samsung Ativ S... odpowiednik galaxy S3 tyle że lepiej wykonany, ładniejszy i z windows phone - cena 800 złoty...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

16-12-2013, 00:30,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

Nie oszukujmy się, 16 GB wewnętrznej bez możliwości rozszerzenia to jakaś ściema. Jeśli chcesz mieć niezapomniane wrażenia to polecam xperie Z1. Świetny Aparat, dobre wykonanie, kapitalny wygląd telefonu jak i software oraz ekran, który może najlepszym nie jest, ale wystarczy dla użytkownika (dla oszołoma już nie) no i mógłby być mniejszy, ale przynajmniej ekran jest dobrze schowany.. G2 pod względem software to jakaś porażka, w sensie wygląda jak 6 kolorowa tęcza...Nie mniej jednak jeśli Ci nie przeszkadza, że ciągle będziesz musiał kopiować z niego pliki na kompa to wybór niezły. Co do windows phone, jest to dobra opcja, jeśli się ma poniżej tysiąca, bo jak dajemy więcej za smartfona z androidem, musi chodzić płynnie, tak jak Z1 cz G2. Jest jeszcze One, który pomimo słabszego hardware jest niczego sobie, sense jest miodne i sam smartfon chodzi płynnie, jednak znając HTC nie dostanie wiele aktualizacji (One S bez 4.2.2 i One X bez 4.3) to jaką pomyłka.
16-12-2013, 11:13,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Jeżeli lubisz dobre i ekskluzywne samochody jak audi, czy volvo, to z pewnością spodoba Ci się HTC One :-)

Zalety: wygląd, ekran, wydajność, jakość, solidność, ergonomia

Wady: Jednolita obudowa - niemożność samodzielnej naprawy lub wymiany baterii, brak wejścia na karty sd.
Przegranymi są ci, którzy nie spróbowali walczyć o marzenia.
Przestrzegaj przepisów BHP
Zwłaszcza na kolei!
İmage
16-12-2013, 11:28,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Zburzę może parę mitów dot. HTC One.

1. Każdy jeden egzemplarz (a miałem ich w ręku kilkadziesiąt) ma jakiś błąd w spasowaniu.
2. Zamknięta obudowa niesie za sobą pewną wadę, otóż jest ona tak złożona, że bardzo ciężko ją otworzyć (w celu naprawy) i na własne uszy słyszałem jak kolega z regenersis (serwis HTC w PL) opowiadał, że u nich jak mają One i komuś się nie chce go rozkładać to leją kapkę wody i odsyłają do klienta z anulowaną gwarancją, że ingerencja cieczy.
3. Aluminium znacznie gorzej wygląda porysowane czy po upadku, wierz mi.
4. One ma tragiczny aparat, Iphone 5 robi lepsze zdjęcia.
5. 32GB to nie jest dużo. Naprawdę.

W takiej cenie możesz spokojnie kupować Xperię Z1, Nexusa 5 lub wspomnianego wcześniej LG G2. Zostanie Ci na dobre etui, folię i kratę piwa.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
16-12-2013, 13:40,
Full User
zbigzydecki

Wyróżnienia:

Wszyscy w tym temacie chwalą modele telefonów które sami posiadają,a ganią te których nie mają np.HTC One lub mieli krótki kontakt z nimi.Ja polecam koledze modele które sam posiadam,używam i sprawdziłem,a mianowicie HTC One i HTC One X+.Natomiast teza że aluminium się rysuje no chyba że ktoś rzuca telefonem,a wtedy każdy się rysuje.
16-12-2013, 14:01,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Tak się składa, że na co dzień pracuję z telefonami i widuję ich setki w różnym stanie, różne modele w różnych obudowach i wniosek taki jak wyżej odnośnie obudowy z aluminium mogę wysnuć z doświadczenia. Co do One, model nie jest beznadziejny, ale jest kilka lepszych. Słabe "zaplecze" serwisowe imho skutecznie odstrasza, tym bardziej, że model sprawia wrażenie zrobionego na szybko (co może być prawdą w świetle stanu finansowego i rynkowego firmy HTC).
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
16-12-2013, 19:09,
Full User
zbigzydecki

Wyróżnienia:

Jeżeli kolega Toldo twierdzi że HTC One był zrobiony na szybko(gdzie samo wycięcie korpusu trwa kilka dni)to proszę obejrzeć jakiś telefon SGS4 szczególnie przy soczewce aparatu,gdzie są szczeliny różnej szerokości że nie wspomnę o tylnej klapce,bo ni to plastik ni to dykta.A prawdę powiedziawszy do każdego telefonu można się przyczepić.
16-12-2013, 19:47,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Nie chodzi mi o sam proces produkcji tylko o to, że model został wypuszczony na rynek w pośpiechu (w związku z problemami firmy) i wiele egzemplarzy ma babole.
16-12-2013, 20:15, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2013, 20:16 przez zbisz41. )
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(15-12-2013, 23:41)KowalskiV2 napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Panowie kolega dość jasno określił swoje potrzeby Big Grin , a wy niedługo zaczniecie rozpatrywać rysunki techniczne i mikro specyfikacje telefonów Wink
Swoja drogą tani do 2 tysięcy ... widać rożne są poziomy taniości Big Grin

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila