Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Sony z WP8 w 2014 roku
Autor Wiadomość
03-01-2014, 11:43,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: Sony z WP8 w 2014 roku
Zgadzam się z Wallem jeżeli chodzi o Nokię. To Windows Phone uratował tę firmę i był jak dla mnie jedynym sensownym rozwiązaniem. Android wcale nie gwarantuje sukcesu. Wystarczy popatrzeć na HTC - skupia się na telefonach z androidem, ma cudowną nakładkę, fantastyczne ekrany , super wydajność i doskonałe wykonanie urzadzeń i co? Ledwie ledwie ciągnie. Android to zupełnie inny świat i nie wystarczy stworzyć telefonu z androidem. Nokia zrobiła bardzo dobrze bo aby osiągnąć sukces na rynku trzeba szukać niszy a nie pchać się tam gdzie jest przesyt wszystkiego.

Nokia tak zrobiła, postawiła na alternatywę i jest coraz coraz lepiej. Co do Sony to nie wróże mu sukcesów jeżeli chodzi o WP bo tu trzeba pokazać dobrą czerń. Nie wystarczy żeby wyświetlacz pokazywał tylko w miare ok kolory ale trzeba jeszcze czerni. Chociaż w sumie szary interfejs WP to ciekawa odmiana. Nie mniej gdyby Sony postarało się trochę i zmieniło w modelach z WP tą linię jaką prezetuje Z1 i Z to przyznam że ich rozwiązania jak odtwarzacz muzyczny czy cybershot zdobyły by rzeszę fanów. Nie mniej myślę że 2014 będzie właśnie rokiem Windows Phone i tego życzę wszystkim posiadaczom okienek.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 14:26,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(03-01-2014, 00:22)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Przez co Nokia stałaby się kolejnym szmelcofonem, którego od innych odróżnia tylko logo producenta na pudełku...

Nokia miała już swój system, którym chciała zastąpić Symbiana. Maemo - rasowy Linuks (Debian), któremu nawet dzisiaj Android może co najwyżej pięty lizać i który już wtedy przerastał dzisiejszego Androida pod każdym względem.
Właśnie porzucenie tego systemu było największym błędem Nokii a nie brak Androida. Obawiam się, że Maemo byłby dla Andruta bardzo poważną konkurencją.

Popularność Androida nie wynika z tego, że jest on jakiś wyjątkowo super. Mało kto dostrzega fakt, że Android wypłynął w czasie kiedy nie miał praktycznie żadnej konkurencji. Pojawił się wtedy, gdy i Nokia i Microsoft porzucili swoje systemy mobilne. Konkurowanie z iOSem to nie jest akurat jakaś sztuka i można to pominąć.
Swój upadek Nokia zawdzięcza tylko i wyłącznie sobie a nie brakowi Androida na pokładzie. Podobnie Microsoft - porzucając WM stracił ogromną ilość rynku mobilnego pozostawiając pole innym. Dalszy rozwój Symbiana, albo chociaż Maemo przez Nokię i mobilnego Windowsa przez MS nie pozostawiłby praktycznie żadnego pola manewru dla jakiejś-tam javowej protezy jaką jest Android.
Obie firmy w segmencie mobilnym są ofiarami swoich własnych błędów - nie braku Androida.
İmage
03-01-2014, 14:35,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Pozwolę sobie się nie zgodzić Smile Ale myślę że nie warto się licytować bo i tak każdy zostanie przy swoim zdaniu Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-01-2014, 14:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2014, 14:51 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Możesz się nie zgadzać - Twoje prawo.
Ja jednak zachęcam do przemyślenia tych spraw globalnie - cofnięcie się w czasie i analizę fakt po fakcie - a nie tylko przez perspektywę popularności Androida. Smile

Rozpoczynanie od "Nokia padła bo stosuje WP", "bo Android jest popularny to Nokia powinna go stosować" jest niestety startowaniem od du*py strony - czyli od końca. To wszystko ma swoje źródła "historyczne" i to właśnie od nich należy zacząć Smile
İmage
03-01-2014, 15:37,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Ja nie twierdzę że nokia padła bo ma WP na pokładzie. Masz dużo racji pisząc ze błędem było zaniechanie wspieranie WM, chociaż ten i tak pewnie długo by nie pociągnął.
Błedem było również nie wejście w odpowiednim czasie w adnroida. Wtedy to zamiłowanie do kolorków i wodotrysków plus sentyment do marki pozwoliłby jej na bycie potęga przez kolejne lata.
teraz możemy twierdzić że Nokia w połączeniu z androidem wyglądałaby tandetnie, ale biznes rzadzi się swoimi prawami i liczy się to co na zielono w słupkach w excelu. I jestem pewien że parę osób we władzach nokii żałuje że nie odważyli się na androida.
03-01-2014, 16:32,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(03-01-2014, 15:37)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Niestety, muszę się z tym zgodzić. Ale nie w takim sensie jak Ty to przedstawiłeś.
WM padł bo Microsoft przestał go wspierać nie natomiast: Microsoft przestał wspierać WM bo ten padał.

WM padł bo został wydziedziczony przez Microsoft - ot, tak. Puff i po zawodach. A warto zauważyć, że WM (podobnie jak i Nokiowy Symbian) to był mocny gracz na rynku mobilnym - coś jak teraz Android.

Moim zdaniem to był błąd podręcznikowy. Zamiast rozwijać, modyfikować i modernizować system, który powoli przestawał spełniać podstawowe oczekiwania użytkowników, obie firmy swoje systemy porzuciły. O ile Nokia próbowała jeszcze na chwilę wejść w jakieś alternatywne rozwiązania (Maemo) o tyle Microsoft stworzył czarną dziurę nie proponując kompletnie nic. Wybacz, ale tak się nie robi - przyroda nie znosi próżni. To właśnie wykorzystał Android i nieograniczony żadną sensowną konkurencją rozpoczął ekspansję.

Popuszczając wodze fantazji można się zastanowić co by było, gdyby np. Microsoft rzetelnie zabrał się za swojego WM i systematycznie udoskonalał jego archaiczną poniekąd konstrukcję. Myślisz, że Android miałby wtedy tak łatwo i prosto przebić się do producentów sprzętu, którzy ówcześnie wkładali do wszystkich swoich maszyn WM? Myślisz, że tak łatwo przekonałby do siebie użytkowników mobilków? Obawiam się, że nie. Android wchodząc na rynek ledwie dorównywał leciwemu WM a do Symbiana miał dalej niż bliżej. Tyle, że Andek szedł na przód a WM i Symbian zniknęły.
Popatrz chociażby na rynek PCtowy - tutaj MS cały czas trzyma w łapach ponad 90% rynku. Dlaczego? Dlatego, że nie odpuszcza, rozwija się i nie daje konkurencji miejsca na zagospodarowanie się. Prosta analogia.

O to właśnie mi chodziło gdy pisałem, że trzeba zaczynać od historycznego początku. Gdyby nie te opłakane decyzje gigantów to ani Nokia nie miała by dylematu jakiego systemu używać na swoich fonach ani Microsoft nie musiał by teraz walczyć o każde jedno urządzenie.

W tym miejscu trochę dziwi mnie ten wszechobecny pęd ku Androidowi. Trochę to popaprane jest...
Z jednej strony pluje się na taki na przykład Microsoft bo on "robi monopol"... a z drugiej strony jedyne akceptowalne rozwiązanie to Android ever forever.
Z jednej strony smarka się, że Microsoft "narzuca" to czy tamto, a jednocześnie akceptuje się każde góglowe rozwiązanie wprowadzone do Androida - bez znaczenia dobre czy złe, potrzebne czy zbędne, dobre czy szkodliwe.
Z jednej strony robi się larum, że Microsoft "szpieguje" używając jednocześnie Androida, który Windowsowi w niczym nie ustępuje w tej kwestii...
I tak dalej, i tak dalej... Ot, taka podwójna moralność. Smile
Coś mi się zdaje, że to wszystko opiera się o zasadę "złego i dobrego gliny". Zawsze musi być ktoś z zasady zły żeby mógł istnieć ten dobry. Rola złego gliny przypadła Microsoftowi. Ciekawi mnie w takim razie, dlaczego Windowsowi cały czas w statystykach PCtowych jak i w mobilnych rośnie... Tongue
No... ale to już tak bardziej na marginesie Smile
İmage
03-01-2014, 16:49,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

A może trzeba zadać sobie pytanie dlaczego przestano wspierać WM? Skoro było tak dobrze to czemu jebło na ryj? Może już więcej nie dało się z niego wycisnąć? Może już nie było pomysłów jak to rozwinąć? Może przestraszono się tego co teraz jest normalne w androidzie, czyli tworzenia 4 rdzeniowych potworów za gruby hajs na wydanie, którego wtedy ludzie nie byli gotowi?
Nie wiem.
Ale wiem że jakby Nokia miała androida od początku to nie była by w tak czarnej ***** jak jeszcze dwa lata temu. i to jest moje zdanie i jego nie zmienię Smile
03-01-2014, 17:12,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Czemu padło to możemy się tylko domyślać. Równie dobrze możemy się zastanawiać czemu producenci porzucają po roku produkcję urządzeń, które sprzedają się w ilościach hurtowych i nawet 2 lata po premierze są towarem pożądanym. Smile Potencjalną odpowiedź znam, ale mi bardziej o zasadę chodzi. Smile
Jak dla mnie, decyzje obu firm były całkowicie irracjonalne.
Uważam również, że w przypadku Nokii nie można mówić o tym, że

(03-01-2014, 16:49)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Popatrz na Symbiana Belle i na kierunek w którym poszedł. Czyż to nie jest coś w rodzaju Androida? I wyglądem i funkcjonalnością (wtedy) bił Androida na głowę. Smile Czyli co... Jednak się dało. Smile
Zostając przy Nokii... Jeśli nie Symbian to może kolejny projekt: Maemo. System oparty o stricte Linuksa (Debian) i deklasujący na każdej płaszczyźnie ówczesnego Androida przy minimalnym zapotrzebowaniu na zasoby sprzętowe (np. N9000 to tylko 600 MHz proca i 512 MB RAM). Nota bene, Maemo w postaci MeGoo jest do dzisiaj rozwijany przez społeczność i w swoim światku radzi sobie rewelacyjnie.
Czyli to chyba nie do końca tak z tym, że się nie dało nic z tym zrobić. Nie uważasz? Smile

A z tymi 4-rdzeniowymi procami toś deko popatatajał. W owych czasach takie procesory może były w planach dopiero a i to w dosyć odległych. Tongue
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila