Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Sposób na niedziałający aparat
Autor Wiadomość
03-01-2014, 15:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2014, 10:05 przez Ziomal_1313. Powód: Brak )
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Nagrody:

Sposób na niedziałający aparat
Urządzenie z Androidem:
Samsung Galaxy S III

Nie wiem czy to zadziała na każdym urządzeniu, ale u mnie działa. Miałem problemy cały czas na każdym cm, na żadnym z nim aparat nie chciał działać. Ale szukając rozwiązania znalazłem pare wątków i połączyłem je w całość.

1. Musimy mieć jakeś stockowe oprogramowanie albo na nim bazujące.
2. Wchodzimy w telefon i kodem: *#34971539#, wchodzimy w ustawienia od aparatu. Następnie dajemy "Phone/CAM FW Ver Check", żeby sprawdzić wersje naszego oprogramowania aparatu. W moim przypadku jest to JHFJ02.
3. Gdy już to wiemy instalujemy Root explorer (albo inny program do przeglądania plików root). W programie wchodzimy w data/cfw i widnieją tam pliki bin w moim przypadku jest to SlimlSP_JH.bin. Literki po "_" to początek liter naszego oprogramowania. Kopiujemy dany plik np na karte pamięci.
4. Instalujemy interesujący nasz rom i jeżeli nie działa nam aparat, szukamy naszego pliku na karcie pamięci i kopiujemy go do tego folderu data/cfw. Dajemy mu uprawnienia zaznaczamy wszystkie górne 9 pól. Na koniec dajemy rebot i możemy cieszyć się działającym aparatem.

U mnie to działa. Zdarzało się nawet tak że po częstym zmianie softów nawet na oryginalnym opogramowaniu nie działał mi aparat, a tym sposobem zawsze go uruchomiłem.

Nie odpowiadam za usterki spowodowane tym poradnikiem
Zabraniam kopiować bez mojej zgody
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
03-01-2014, 16:40,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

RE: Sposób na niedziałający aparat
Idąc za Twoim sposobem właściwe wydaje się modyfikacja tych sterowników w samym CM - znaczy podmiana ich w zipie z ROMem.
Eksperymentowałeś z tym?
İmage
03-01-2014, 16:56,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Wyróżnienia:

Nie. Nawet czasami mam tak że po zainstalowaniu romu nie mam żadnych tam sterowników a niektóre powinny się cały czas instalować. i nie tyczy się to tylko cm na romach opartych o stockowe też czasami nie działa mi aparat. inna strona problemu to jeszcze taka że s3 mają pełna tych sterowników ja widziałem z 15 różnych gdzieś
İmage
03-01-2014, 17:23,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

A z tymi sterami to tylko u Ciebie taki problem czy to przypadłość ogólna?
İmage
03-01-2014, 17:31,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Wyróżnienia:

znaczy się jeżeli chodzi o cm to u wszystkich którzy mają takie stery jak ja. zdarza się również że niektórym tak jak mi czasami też nie działa na innych romach. i może ten sposób też im pomoże
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila