Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

[HowTo] Root & Recovery dla Xperia Z1 Android 4.3|14.2.A.0.290|Locked Bootloder
Autor Wiadomość
24-01-2014, 13:12,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

[HowTo] Root & Recovery dla Xperia Z1 Android 4.3|14.2.A.0.290|Locked Bootloder
Siema,
jako, że stałem się posiadaczem Xperii Z1 (z resztą moja ukochana również Smile ) stwierdziłem, że nie dokońca wszystko mi tu pasi.
Jak zwykle to bywa w telefonach z najwyższej półki - muszą być jakieś niedociągnięcia.
Dla mnie na ten przykład głośność była zbyt niska. A żeby spróbować chociaż trochę poprawić owy parametr potrzebny był root.
Okazało się, że instrukcje już napisane są lekko mówiąc "do *****" postanowiłem napisać własną.

Bazuję na instrukcjach:
http://forum.android.com.pl/f945/root-stock-xperia-z1-aktualizacja-do-4-3-14-2-a-0-290-zablokowany-bootloader-373341/

oraz na filmiku:

TEN FILMIK PRZEDSTAWIA BARDZO DOKŁADNIE CAŁY PROCES. W razie wątpliwości proszę dokładnie obejżeć filmik.

UWAGA - ten proces skasuje wszystkie Twoje dane z telefonu. Zrób najpierw backup.

UPEWNIAMY SIĘ, że posiadamy najnowszy system w wersji 4.3 (kompilacja: 14.2.A.0.290)

1. Pobieramy niezbędne programy i pliki z systemami:
    - Flashtool 0.9.13 -
    Kod:
    Nie widoczne dla niezalogowanych.
    Zarejestruj się.

- Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33 -
    Kod:
    Zarejestruj się.

- Z1-lockeddualrecovery2.7.76-BETA.installer - https://drive.google.com/file/d/0B0J5PMORL-9KWnl3YjlsR01VRDA/edit?usp=sharing
    Ja dodatkowo pobrałem jeszcze sterowniki do Z1 i program Updateservice od Sony, również do sterowników.
    Sterowniki -
    Kod:
    Zarejestruj się.
  2. Instalujemy Flashtool'a i przechodzimy do instalacji wersji systemu 14.1.G.1.534_NUT
    do pobrania tutaj:
    Kod:
    Zarejestruj się.

UWAGA musi to być ta wersja. Wgranie innej spowoduje utratę IMEI.
  3. Musimy najpierw włączyć opcję Debugowania USB na telefonie.
    Aby to zrobić należy odblokować Opcje Programistyczne. Wchodzimy w Ustawienia->Informacje o telefonie i klikamy kilka razy na Numer kompilacji. Po tym procesie pojawią się Opcje programistyczne, w których będziemy mogli wybrać Debugowanie USB.
  4. Odpalamy program flashtool (w zależności od wersji systemu - zwykły albo 64bit)
  5. Wyłączamy telefon i uruchamiamy go w trybie flashowania.
    Z Wciśniętym guzikiem ściszania podłączamy kabel USB do telefonu. Flashtool powinien nam wykryć urządzenie. Jeżeli tak się nie stanie to instalujemy sterowniki z tej paczki co dałem wyżej.
  6. We flashtoolu wybieramy opcje flashmode i wybieramy odpowiedni plik z systemem wcześniej wrzucony do katalogu firmwares w katalogu flashtoola.
    Musi to być plik: C6903_14.1.G.1.534_NUT.ftf
  7. Po wgraniu tego systemu odłączamy kabelek i uruchamiamy telefon.
  8. Po uruchomieniu ponownie musimy włączyć Debugowanie USB tak jak poprzednio.
  9. Uruchamiamy program Root_with_Restore_by_Bin4ry_v33
    Podłączamy włączony telefon i wybieramy opcję "0" (zero) i ENTER.
    Jeżeli wszystko przebiegnie jak powinno to telefon się zresetuje nawet kilka razy i zainstaluje się nam ROOT na telefonie.
    Jeżeli będą problemy to znaczy, że telefon nie został poprawnie wykryty. Ja miałem w tym miejscu problem i z poziomu Menagera urzadzeń musiałem aktualizowac sterownik dla mojego urządzenia.
  10. Teraz powinniśmy już posiadać uprawnienia root'a na telefonie.
  11. Instalujemy na kompie: Z1-lockeddualrecovery2.7.76-BETA.installer
  12. Uruchamiamy plik install.bat i przeprowadzamy proces instalacji RECOVERY na telefonie.
    Podczas tego procesu musimy zezwolić na uzyskanie uprawnien root na telefonie.
    Po uzyskaniu uprawnień potwierdzamy to na PC i telefon się zresetuje do RECOVERY.
    Musimy wybrać opcję restartu telefonu aby proces instalacji przebiegł do końca.
  13. Na tym etapie można by zakończyć, jeżeli nie chcemy posiadać najnowszej wersji Androida na swoich urządzeniach.
  14. Przechodzimy do instalacji zrootowanej wersji systemu 4.3 na nasze urządzenia poprzez RECOVERY.
    Pobieramy C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip:
    Kod:
    Zarejestruj się.

Kopiujemy plik: C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip do pamięci telefonu bądź na kartę SD
    Uruchamiamy telefon w trybie RECOVERY: wyłączamy telefon, w trakcie uruchamiania klikamy klawisz ściszania kilka razy.
    W trybie recovery najpierw czyścimy telefon:
    -wybieramy WIPE->Advanced WIPE i zaznaczamy DALVIK, SYSTEM, CACHE i DATA. Ja nie robiłem czyszczenia INTERNAL STORAGE gdyż miałem tam plik z nowym systemem.
    -przechodzimy do wcześniejszego menu i wykonujemy Factory reset (ja tego nie robiłem)
    -przechodzimy do głównego menu i wybieramy opcję INSTALL
    -znajdujemy nasz plik z systemem C6903_14.2.A.0.290.flashable.zip i instalujemy.
    -UWAGA: po instalacji nie resetujemy urządzenia tylko je wyłączamy. W głównym menu wybieramy opcję RESET i POWER OFF.
  15. Aby wszystko było cacy musimy ponownie odpalić flashtoola [/size]
    Podłączyć urzadzenie w trybie flashmode czyli trzymając VOL- podłączyć kabel USB
    Instalujemy przez flashtoola plik C6903_14.2.A.0.290_Stripped.ftf - do pobrania:
    Kod:
    Zarejestruj się.
  16. I już! Gotowe. Cieszymy się najnowszą wersją ZROOTOWANEGO ANDROIDA z RECOVERY.
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 02:35,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

RE: [HowTo] Root & Recovery dla Xperia Z1 Android 4.3|14.2.A.0.290|Locked Bootloder
Czyżbyś miał orendżówkę?Smile Opis nieco pogmatwany (nie z winy Matula) bo kroków sporo i można się pogubić, ale jak ktoś ma Z1 z orendża lub nie chce odblokowywać bootloadera to trzeba czytaćSmile W każdym innym wypadku polecam backup TA i odblokowanie BL bez kombinacji.

Tapnięte z mojej Xperii Z1
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
11-02-2014, 23:16,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

RE: [HowTo] Root & Recovery dla Xperia Z1 Android 4.3|14.2.A.0.290|Locked Bootloder
mam jedną z Orange, a drugą z Allegro - wychodzi, że z O2, ale niestety też nie ma mozliwości odblokowania.
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry