Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

GTA:San Andreas vs Memory - o grach komórkowych słów kilka...
Autor Wiadomość
28-01-2014, 21:04,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wymienione w tytule tej skromnej wypowiedzi gry są produkcjami które dokładnie wczoraj zainstalowałem na swój telefon. Zainstalowałem i poświeciłem im naprawdę dużo czasu. Zapytacie mnie czemu zestawiam "boga" gier z takim ochłapem jakim jest gra Memory? Moja wypowiedź zapewne wielu osobą się nie spodoba. Ba! Niektórzy może orzekną iż jestem rewolucjonistą i wichrzycielem! Ale trudno - do odważnych świat należy!

İmage VS İmage

Powyżej macie screeny z tych dwóch gier. Gra Memory zapewne nikomu nie znana jest darmowa natomiast za nasze GTA przyjdzie nam zapłacić 23,99.

Bez zbędnego partolenia przejdę do sedna tego zestawienia zaczynając od krótkich recenzji. Co do GTA jaki jest koń każdy widzi. Nie wiem czy są ludzie którzy o tej produkcji nie słyszeli, nie wiem czy są ludzie którzy nie wiedzą o co w tej grze chodzi. Ogólnie chodzimy sobie "kolesiem " i rozwalamy co popadnie, robimy misję itd.... od standardowe GTA więc nie będę o fabule pisał. Skupię się na tym co nas interesuje. Na początek jednak przekażę wiadomość dla fanboyów - zaraz nie zostawię suchej nitki na tej grze więc przełączcie radioodbiorniki. Zapewne wielu z was zastanawia się jaka jest grafika? Otóż pod względem graficznym gra prezentuje się ok - wrzucając na maksymalne detale można się cieszyć stroną wizualna gry. Na Windows Phone i moim Ativie gra działała naprawdę znośnie. Bez zacięć - czasami tylko z lekkimi spowolnieniami na najwyższych detalach. Jak się grą steruje?

İmage

Czas zacząć rzeź! BEZNADZIEJNIE! Nikt nie wmówi mi że w gry tego typu gra się wygodnie albo nawet możliwie. Steruje się fatalnie grą mimo niejako dostosowania jej do telefonów. Wszystko jest małe, nieczytelne a jak sobie powiększymy to gówno na ekranie widać. Od pewnego czasu przekonuje się że w pewne gry nie powinny być portowane na telefon komórkowy bo to jakby dotykową grę przeporotwać na laptopa który dotyku nie ma. Grać się da ale słabo, niewygodnie.

Co z grywalnością? Jest ok tylko jest z nią problem. Prawda jest taka że aby pocieszyć się tą grą nie możemy odpalać ją w tramwaju, autobusie czy na przerwie w pracy! Na każde uruchomienie i grę trzeba poświęcić przynajmniej godzinę czy dwie bo inaczej jaka to frajda przejechać ulice i musieć wyłanczać grę? Prawda jest taka że jak masz czas to możesz tą grę uruchomić wieczorem w domu po pracy. Tylko teraz pytanie? Po co skoro możesz sobie ją odpalić równie dobrze na kompie, nie wyniszczać baterii telefonu i nie mordować procesora? Grać tym samym wygodnie na "dużym ekranie"? Jaki ma sens granie w ta gre na telefonie? No chyba że ktoś lubi sobie utrudniać wszystko i mając przed sobą telewizor 40 calowy uruchomi 5 calowy telewizorem żeby sie popisać że to samo jest na tym mniejszym? Gdzie tu sens? Gdzie logika?

Domyślam się że mnie nie rozumiecie bo jak pojąć osobe która krytykuje portowanie GieTeA na telefony? Mogę przecież uruchomic na chwileczkę na przerwie i przyszpanować w klasie? Na kompie to tą grę ma każdy? A na fonie? Ten kto ma 23,99 albo sposobySmile

Jednym słowem jestem zawiedziony, gra mi się nie podoba pomimo że jest ok, jest fajnie wykonana, optymalizacja na Windows Phone spoko ale podsumuje kilkoma słowami - to nie jest, nie była i nigdy nie będzie gra na telefon!

İmage

A teraz przejdźmy do gry Memory! Czemu ta gra? Ponieważ to przeciwność GieTeA! Ponieważ to przykład gry która swoimi założeniami, funkcjami społecznymi idealnie wpasowuje się w sens urządzenia jakim jest telefon. Jadę w tramwaju i mam 5 minut do przystanku! Odpalam i kończę 2-3 runy i wysiadam! Nudzę się czekając w kolejce w sklepie? Odpalam i kolejka mija szybko!

Gra pod względem wizualnym wykonana jest bardzo dobrze. Fajne animacje odpowiednie do samego rodzaju gry. Dźwięki ok...Grywalność? No właśnie - olbrzymia bo gra jest prosta jak budowa cepa. Myslicie że Angry Birds stała się legendą bo można było ptakiem zabić każdego i ukraść każdej świni samochód mając dostęp do 6 miast ? N I E! Angry Birds została legendą bo była, jest i będzie grą telefoniczną. Prostą, intuicyjna co pozwala nam na szybką rozgrywkę i korzystania z niej w momencie gdy mamy kilka minut. Tak samo jest z grą Memory! Gra polega na odwracaniu obrazków tak aby dobrać je w bary takim samym symbolem. Cz gra wpasowuje się w sens urządzenia jakim jest telefon? Idealnie! Tak samo jak Angry Birds, Cut the Rope czy Move!

İmage

Podsumowując! GTA wyleciała z mojego telefonu na zbity pysk - chce to sobie na kompa zainstaluje i wole tam tracić czas niż męcząc się na malutkim 5 calowym ekraniku! Memory podobnie jak Angry Birds zostaje i polecam wam te prostą zabijaczkę czasu!
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
28-01-2014, 21:33, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2014, 21:38 przez Budniu. Powód: Brak )
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

RE: GTA:San Andreas vs Memory - o grach komórkowych słów kilka...
Bardzo fajna recenzja. Jak dla mnie sama fabuła GTA jest denna, ale jak widać po popularności tego produktu jestem w mniejszości. M. in. z tego powodu nie wspominałem o tej grze na mojej stronie - IMO, niema o czym mówić. Nie chcę promować produkowania współczesnych, młodych bandziorów, a nie oszukujmy się - fabuła tej gry taka właśnie jest. W świecie bardzo zbliżonym do realnego, dać komuś w ryj, ukraść samochód czy iść na kxxxxwy - celowo tak piszę, a nie na dziewczyny. Zaraz pewnie odezwą się głosy o grach bardziej brutalnych i o zabijaniu jak wszelkie odmiany Zombie czy N.O.V.A lub Modern Combat 4. Zgadzam się w tych grach też jest przemoc - jednak nie jest ona osadzona w świecie, który jest wręcz odwzorowaniem realnego życia. W wym. grach albo walczymy z potworami, albo jesteśmy na wojnie - no jak dla mnie póki co okoliczności mało prawdopodobne do napotkania w życiu. Tak więc Dymek odniósł się do aspektów technicznych, a ja mentalnych - IMO na obydwu płaszczyznach gra jest dnem z pięcioma metrami mułu. Pomijam już fakt, że wymaga ponad 2GB miejsca - czyli na wielu urządzeniach zwyczajnie się nie zainstaluje, a na innych nie zainstalujemy nic więcej.
Wierzcie mi lub nie - grałem z Modern Combat 4, N.O.V.A 3 i spróbowałem w to coś - ta gra grywalnością nawet nie dorasta do pięt dwóm poprzednim zacytowanym przeze mnie tytułom. Tyle ode mnie i trzymam się jak najdalej od tego.
BTW - ponadto nie ma statusu Xbox, co dla produkcji na Windows Phone X jest IMO nieporozumieniem, wypuszczać takie tytuły bez tego znaczka, ale to tylko moja opinia.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-01-2014, 22:47,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Budniu nie oszukujmy się, inaczej byś pisał jakby była ze znaczkiem Xbox Smile Wtedy już po dwóch dniach byś wszystkie nagrody miał zdobyte i pisał że gra super Smile
28-01-2014, 23:26,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

O jednej rzeczy zapominacie. Imho należy odgrodzić te dwie gry grubą kreską. Dlaczego? Ano dlatego, że są skierowane dla dwóch różnych typów użytkowników. Mianowicie, użytkownik tzw. casualowy, który w gry gra dla zabicia nudy np. w autobusie, lub w kolejce do lekarza, czy nie przymierzając, na klopie i drugi użytkownik, który gra w gry (nie tylko mobilne) z własnej woli, w samemu sobie narzuconym momencie, przez określony swoim widzimisię czas. Dla pierwszego typu naturalna będzie gra prostsza, w której rozgrywka nie zajmuje dużo czasu, której konstrukcja nie jest skomplikowana, czyli w tym wypadku Memory. Dla drugiego typu naturalna będzie gra, która zajmie więcej czasu i będzie bardziej wymagająca (more challenging z angielska), czyli w tym wypadku GTA. Taki ustalony układ daje wyobrażenie jak mogą wyglądać gry dla tych dwóch konkretnych użytkowników. Jedne nieskomplikowane graficznie (co nie oznacza, że brzydkie), proste w rozgrywce z nieskomplikowanym sterowaniem. Drugie rozbudowane graficznie, często trójwymiarowe, wymagające poza paroma kliknięciami również zręczności, orientacji w środowisku gry i ogólnie rzecz biorąc większego zaangażowania psychoruchowego.

Co do samego GTA, wprawdzie gram na innym systemie, ale podejrzewam, że samo działanie gry jest zbliżone. Przede wszystkim fabuła - na pewno nie można jej określić nudną, ma to co trzeba, z nieoczekiwanymi zwrotami akcji. Środowisko gry - jest to sandbox, więc to, że możemy "dać komuś w ryj, ukraść samochód czy iść na kxxxxwy" stanowi jedną z głównych jej zalet, i nie chodzi mi tu o konkretne czynności, tylko o wolność i swobodę jaką daje świat w grze. Sterowanie - niestety to się twórcom nie udało przy konwersji. Co do samej rozgrywki, gra na ekranie 5-calowym jest wygodna dla mnie, ale dla kogoś innego może być bez sensu. Tyle ode mnie w temacie.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
28-01-2014, 23:47,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Masz rację i się zgadzam ale chyba nie powiesz mi że ten drugi model z tego co opisałeś nie woli zagrać w san andreas na kompie? Skoro lubi przysiąść do gierek to po co tracić czas na mały, niewygodny ekran skoro może równie dobrze na kompie zagrać o ile go ma a zakładam że większość ludzi ma. Ja nie neguje tego typu gier - ja neguje portowanie ich na urządzenia mobilne. Tak jak powiedziałem... to sytuacja gdybyś miał przed oczami 42 calowy monitor ale Ty oglądał program TV na 5 calowym bo jest powiedzmy mobilny. Jaki by to miało sens po za szpanem?
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

29-01-2014, 00:06,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Dokładnie. Można się oszukiwać że sterowanie jest wygodne ale to guzik prawda. Jest bo jest - sterować się da? Da! Gta jest na telefonie? Jest! I co najlepsze komputer gdzie możemy wygodnie zagrać w daną grę stoi wyłączony a my z uporem maniaka wmawiając sobie jakie to super będziemy katować siebie i urządzenie grając w coś takiego.

İmage

29-01-2014, 00:33,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Jeśli chodzi o kwestię grania na telefonie w wypadku kiedy komp stoi obok... przez ostatnie 3 lata mój telefon czy tablet miały większe możliwości odpalania gier niż mój komputer. Poza tym można by wymieniać sytuacje kiedy chcemy pograć, a mamy pod ręką jedynie telefon czy tablet (np. na wyjeździe). Na obecną chwilę, mając naprawdę w miarę mocnego kompa, wolę sobie na nim zagrać w grę której nie odpalę na telefonie (np. LA Noir, czy któregoś Assassina), podczas gdy w takie San Andreas mogę sobie pograć np. na wykładzie na telefonie. Tu tak naprawdę nie chodzi o to, że łał, mam tak mocny telefon, że mogę sobie odpalić grę w którą kolega odpala na kompie, tylko o to, że telefon staje się komputerem i daje większe możliwości.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
29-01-2014, 00:40,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Nie no Wiesławie masz racje. Ja przedstawiam mój punkt widzenia. Po prostu nie chciało mi się odpalać po kilku godzinach tego GTA. Wszystko śmigało fajnie, optymalizacja mega ale nie bylo dla mnie wygodne wgranie bez względu na model sterowania. Ja rozumiem że mogą nadarzyć się sytuacje że taka gra się przyda jak sam mówisz wyjazd czy brak dostępu do kompa ale mi nie chce się trzymać 2,5 GB skoro dużo bardziej wciągają mnie na telefonie "gry telefoniczne". Ja tylko opisałem swoje odczucia co do tej gry - mnie nie porwała, była dla mnie niewygodna i stąd krytyka.

İmage

30-01-2014, 23:10,
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

(28-01-2014, 22:47)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
No właśnie mylisz się - np. Batman i Spiderman mają Xbox - jednak z uwagi na grywalność i sterowanie - nie gram.
Z Toldem się zgodzę - są dwie grupy userów, ja należę do tej grającej na umór i jednak GTA to jak dla mnie dno, ot gierka dla fanboya.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
31-01-2014, 01:14,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

No ja tym bardziej nie należę do fanów gier na komórkach. Czasami na kibelku albo jak spać nie mogę zagram sobie w wordament.
Instaluję różne gry jak są w promocji za free, ale chyba tylko a assasyna przeszedłem ze trzy levele. Reszta jest i na tym sie kończy ich przydatność u mnie Smile
Jak chcę pograć to mam 10 laptopów i PC.

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila