Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Znamy nowości Windows Phone 8.1! Co o nich sądzicie?
Autor Wiadomość
11-02-2014, 23:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-03-2014, 22:41 przez dymekxxl. Powód: Aktualizacja informacji )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Dzisiejszy dzień był dniem na który oczekiwali fani Windows Phone! Dziś wyciekła dzięki udostepnieniu SDK Windows Phone 8.1 większość zmian jakie ma zamiar wprowadzić Windows Phone 8.1! Zmian jest ogromnie dużo! Zmiany są duże! Naprawdę z mojego punktu widzenia Microsoft jeżeli cała ta lista i nie tylko okaże się prawdą , odwalił KAWAŁ dobrej roboty spełniając postulaty uzytkowników nie pierwszy już raz zresztą!

İmage
Poniżej macie listę do dziś znanych zmian jakie będą wprowadzone do Windows Phone 8.1 - jeżeli słyszeliście o jakiś z poza listy proszę o dopisywanie w komentarzach.

Zapraszam was serdecznie również do dyskusji? Jak wam sie podobaja zmiany? Czego brakuje a co jest niepotrzebne?

1. Wszystkie smartfony pracujące pod kontrolą WP8 dostaną aktualizację do Windows Phone 8.1
2. Wi-Fi Direct – przesyłanie plików przez wifi (p2p), coś ala BT tylko z większym zasięgiem
3. Wybór koloru paska nawigacyjnego
4. Możliwość podmiany systemowej aplikacji Wiadomości na inną
5. Ulepszony odtwarzacz wideo z YouTube (HTML5)
6. File picker
7. API dla przypomnień bazujących na lokalizacji
8. Zadania w tle: siła sygnału Bluetooth, Chat message notification, Device connection change, Device use trigger, Gatt 9. characteristic notification, Location, Push notification, Rfcomm connection, System event, Timer
9. Obsługa VPN
10. OneDrive ze zintegrowanym menadżerem plików (jak w Windows 8.1)
11. Sortowanie listy zainstalowanych aplikacji (alfabetycznie/data instalacji/najczęściej używane)
12. Możliwość zaznaczenia kilku kafelków na raz na ekranie głównym (dla ułatwienia personalizacji)
13. Lepiej działający multitasking
14. Możliwość instalowania aplikacji i gier na karcie pamięci
15. Oddzielna regulacja głośności dla dzwonków, multimediów
16. Inteligentne (lokalne) wyszukiwanie Bing (podobne do tego znanego z Windows 8.1)
17. Oddzielne aplikacje do Muzyki i Wideo: Xbox Music and Xbox Video
18. Odświeżony hub gier
19. Głębsza integracja Twittera z hubem kontaktów
20. Usunięcie integracji Facebooka z systemem
21. Lepsza aplikacja aparatu (na wzór tej z Windows 8.1)
22. Szybki dostęp do skrótów łączności (Wi-Fi, Bluetooth, itp.)
23. Centrum akcji/powiadomień
24. „Ciche powiadomienia” (pojawiają się bezpośrednio w centrum akcji/powiadomień, bez dźwięku i toasta)
25. Możliwość wyczyszczenia powiadomień z danego kafelka poprzez przesunięcie palcem od lewej na danym kafelku
26. Asystent głosowy Cortana
27. Automatyczna aktualizacja zainstalowanych aplikacji i gier (jak w Windows 8.1)
28. Udoskonalenie funkcji kopii zapasowej
29. Usprawniona klawiatura z trybem pisania bez odrywania palca (Swype)
30. Bluetooth 4.0 LE
31. Udostępnianie obrazu z ekranu smartfona z Windows Phone na monitorach / telewizorach
32. Po przytrzymaniu strzałki dostaniemy możliwość zamykania aplikacji poprzez przeciągnięcie ich w dół (zamiast X)
33. Ulepszenia przeglądarki Internet Explorer 11
34. Nowe aplikacje - zastąpienie xap formatem appx znanym z Windows RT
Za listę zmian dziękuje poratlowi windows-phone.pl

35. Wsparcie dla gestów 3d
36. Dodanie efektów audio, efektów video, nagrywania i odtwarzania w zwolnionym tempie
37. Aplikacje mogę "nagrywać video dla siebie..." czyli pewnie dostęp aplikacji do aparatu choć średnio to rozumiem
38. Zmiana XBOX HUB

CDN....

Poniżej zamieszczam link do stale aktualizowanej strony z nowościami i SCREENAMI z SDK dlatego warto ja odwiedzić i obejrzeć zmiany:

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Jeszcze więcej screenów:

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Poniżej film z emulatora Windows Phone 8.1

Sieć nie ustaje i bombarduje nas nowymi doniesieniami dotyczącymi Windows Phone 8.1 potwierdzanymi dzięki dostępności SDK - oto kontymnuacja listy zmian:
1. Nowy hub people
2. Mocniej zintegrowany skype
3. Mozliwość wyboru klawiatury T9 obok normalnej i swype
4. Wi-Fi Sense czyli wysylanie plików między urządzeniami przy pomocy WI-FI
5. Powiadomienia z portali społecznościowych zintegrowane z centrum powiadomień
6. Nowa kategoria aktualizacji obok normalnej - "ważne aktualizacje"
7. Office Lens - czyli opcja skanowania dokumentów i przerabiania na word wbudowana w system
8. Opcja automatycznej aktualizacji aplikacji w tle
9. sugerowanie aplikacji na podstawie lokalizacji
10. Wsparcie dla ochrony dokumentów office hasłem
11. opcja podwójnego puknięcia w ekran dla uruchomienia i zablokowania telefonu
12. wbudowana opcja "cichych godzin"
13. dodatkowe opcje synchronizacji email - wybór częstotliwości w zalezności np od dnia tygodnia
14. backup również danych z zainstalowanych aplikacji
15. opcja nagrywania tego co dzieje sie na ekranie urzadzenia
i wiele pomniejszych zmian które dopiero tłumaczę bo nie bardzo je rozumiem....

To była tylko kwestia czasu.... pierwszy filmik pokazujący jak działa cortana choć może i nie do końca...

Przypomnę tylko że Cortana ma to być rewolucyjny asystent głosowy Microsoftu działający offline również w języku polskim...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
12-02-2014, 00:14,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

RE: Znamy nowości Windows Phone 8.1! Co o nich sądzicie?
Wow?!!? No i to mi się podoba Tongue
12-02-2014, 00:39,
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

Noooo, czytam od rana o tym - poszli po bandzie.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-02-2014, 01:14,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

A ja statram się przez to przebić ale czytanie googla translatora to masakra...chociaż raz to sam przeczytałeś?

Geas dh'oine dice aen Tapatalk Samsung Galaxy Tab 2 P3110
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
12-02-2014, 01:20, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-02-2014, 01:31 przez dymekxxl. )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Nie wiem co Ci tu nie pasuje...czytałem to z 10 razy i uzupełniałem. Kilka wyrazów niejasnych zostawiłem w orginale i jak już coś z translatora nie korzystam.... Po za tym po za Tobą chyba nikt nie miał z tym problemu...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

12-02-2014, 16:00,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

Dorba,przepraszam,przyznaję się do błędu.

Wczoraj w nocy jak to czytałem to miałem wrażenie że czytam 'kali jeść' coś chyba za mocno musieli mnie wczoraj obić na treningu:p

Geas dh'oine dice aen Tapatalk iPhone5
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
12-02-2014, 17:26,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Trochę to będzie perfidne co powiem, ale rozpływacie się nad tym Paniusie nad małymi, słodkimi kotkami, podczas gdy większość z tych "nowości" powinna już być zaimplementowana. Rozumiem, że M$ chce nadgonić konkurencję, ale rozpływać się nad "zeszłorocznymi" funkcjami... Panowie, bez przesady.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
17-02-2014, 21:24,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Nie sposób nie przyznać Tobie racji Wiesławie mój drogi. Ja nigdy nie twierdziłem że Android jest systemem gorszym od Windows Phone. Ja twierdzę że dla mnie Windows Phone jest systemem bardziej odpowiednim. Czemu się rozpływam? Bo zmian jest dużo, bardzo duzo i użytkownik taki jak ja który korzysta z tego systemu wie co one znaczą. Znacznie usprawiają system pomimo że większość z nich jest standardem na innych systemach. Ale na Windows Phone standardem nie były dlatego się cieszę.

Jedyną funkcją która WP ma szanse się wyróżnić jest Cortana. Jednak szansę są małe ponieważ prawdopodobnie będzie to tylko kopia siri mówiąca w 3-4 językach. WP wyróżnił by się gdyby Cortana obsługiwała język polski - wtedy owa innowacja była by czymś rewelacyjnym czego żaden inny system mobilny nie ma.

İmage

17-02-2014, 22:07,
Ekspert
ROM Cooker
Tłumacz
VIP
Budniu

Wyróżnienia:

Trochę w temacie, a trochę nie: A co z tymi rewelacjami o nowych urządzeniach ????? Wspomnisz moje słowa Dymek - na MWC 2014 zobaczysz Nokia Asha w 50 wydaniach i ten twór o nazwie Normady. IMO nic więcej nie pokażą - (i to jest bezpośrednio związane z tematem) - nowe słuchawki z WP8.X (w tym te Twoje flagowce) pojawią się wraz z WP8.1 lub z miesiąc wcześniej - czyli ok lipca/sierpnia 2014 r. A co do EU wersji Lumii Icon - obawiam się, że nie po to Verizon wyłożył nie małą kasę na tak wysublimowane urządzenie, żeby teraz ten patent sobie Nokia zawłaszczyła i powieliła na cały świat, produkując praktycznie to samo tylko w innej obudowie - jak dla mnie to ten numer nie przejdzie.
ZANIM ZADASZ PYTANIE ZAJRZYJ DO INSTRUKCJI OBSŁUGI URZĄDZENIA, O KTÓRE PYTASZ, JEST TAM DUUUUUŻO INFORMACJI
17-02-2014, 22:11,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiesz i taka ewentualność wchodzi w grę i trochę mnie to zasmuci bo im dłużej urzadzenie się nie ukazuje tym dlużej go nie kupię. Ale masz sporo racji - myślałem że to Nomandy czy jak mu tam to sciema a to się okazuje prawda. Może to jednak tylko owca nasączona siarką?

W sumie Twoja teoria jak tak teraz myślę jest bliższa prawdzie niż moja...

İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila