Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Samsung SGH-I927 Captivate Glide - pierwsze wrażenia... [WIP]
Autor Wiadomość
18-02-2014, 11:46,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Samsung SGH-I927 Captivate Glide - pierwsze wrażenia... [WIP]
...czyli spora łyżka dziegciu w ogromnym słoju miodu.

Po krótkiej przygodzie z naszą ukochaną polską biurokracją w postaci Urzędu Celnego przy UP Poznań 2, wysyłaniu papierów, odświeżaniu trackingu milion razy i 151.19 pln podatku z haraczem dla Poczty, w końcu zakupiony dwa miesiące temu telefon dotarł z Singapuru prosto w moje spocone łapki.

Samsung Captivate Glide i927.

Co to takiego zapytacie. Otóż jest to smartfon z linii Galaxy SII przeznaczony na rynek hamerykański i kanadyjski, a więc i oficjalnie niedostępny na starym kontynencie. Z es dwójką ten telefon tak naprawdę niewiele ma wspólnego poza (chyba) baterią.

Parametry są w zasadzie identyczne jak w Galaxy Tabie P75xx, czyli dwurdzeniowa Tegra 2 1 GHz i 1GB pamięci RAM. Do tego 8GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 mpix i to co tygryski lubią najbardziej, czyli wysuwana, pełna klawiatura QWERTY.

Co ciekawe, mimo takich samych parametrów, telefon działa odczuwalnie szybciej niż jego większy krewny, uzyskuje też wiecej punktów w Antutu. Wynika to zapewne z mniejszego (4") ekranu i, co za tym idzie, mniejszej rozdzielczości do wygenerowania.

W kwestii wyglądu telefon nawiązuje do es dwójki, ale nie jest jej kopią. Wykonany jest, jak większość Samsungów, z plastiku, aczkolwiek dobrej jakości, nic nie trzeszczy i działa jak powinno. Mechanizm rozsuwania działa bardzo dobrze i pewnie, nie ma luzów. Pomimo swojej konstrukcji sprzęt nie jest masywny, dobrze leży w dłoni i wygodnie się nim operuje. Waga również nie przeszkadza, tym bardziej, że jak na telefon z QWERTY, i927 jest w miarę lekki.

Zawartość opakowania jest standardowa, nie ma się nad czym rozwodzić, ot kabelek usb, ładowarka, słuchawki i instrukcja.

Pierwszy zgrzyt jednak, który jest w zasadzie kwestią gustu i przyzwyczajenia, to brak charakterystycznego, fizycznego przycisku home. Zamiast tego, mamy, charakterystyczne dla hamerykańskich Samsungów, cztery przyciski dotykowe - home, back, menu i lupkę do szukania. Fizyczne przyciski na obudowie to power i głośność.

Soft. Stary soft. Po włączeniu przeniosłem się trzy lata wstecz do czasów świetności pierwszego Galaxy S i Androida 2.3.5. Całe szczęście producent wypuścił oficjalny upgrade do ICS (niestety z brandingiem sieci AT&T). Niestety tutaj ujawnia się największa, dla przeciętnego zjadacza chleba, wada czyli brak polskiego języka. O ile klawiaturę ekranową jeszcze można jakoś obejść, o tyle sam język systemu stockowego jest niezmienialny obecnie (nie ma polskiego csc), tak samo jak wprowadzanie polskich ogonków z klawiatury fizycznej. Stanowi to dla mnie spore wyzwanie, którego mam zamiar się podjąć (do tego posłuży inny wątek) , jednak z konieczności, tymczasowo (telefon kupiłem dla dziewczyny) wgrałem CM10.2 coby jednak telefon komunikował się po polsku.

Wątek ten będę na bieżąco uzupełniał w miarę walki z tym urządzeniem, dlatego też pozwoliłem sobie umieścić w temacie akronim WIP czyli po pogańsku Work In Progress (każdy wie zapewne ocb). Gdybyście wszak mieli jakieś pytania, na które powyżej nie znajdziecie odpowiedzi to walcie śmiało.

Tapnięte z mojej Xperii Z1
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila