Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Samsung SGH-I927 - problemy ze spolszczeniem Romu
Autor Wiadomość
26-02-2014, 22:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-02-2014, 15:34 przez Frozen. Powód: Brak )
Full User
midinvaerne

Nagrody:

Samsung SGH-I927 - problemy ze spolszczeniem Romu
Urządzenie z Androidem:
Android

Witam.

Właśnie dziś również rozpakowałem świeżego Samsunga i927. Udało mi się zaktualizować androida do wersji 4.0.4 ale niestety z językiem polskim sobie już nie radzę. Próbowałem narzędzi typu MoreLocale 2, ale to prawie nic nie daję, a bardzo zależy mi na polskim interfejsie.
Dlatego ciekawy jestem co zrobiłeś, żeby mieć polski interfejs i ocb z CM10.2? Jak to wgrać, z czym to się je?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Pozdrawiam

@Edytował: rbl (26-02-2014,23:04):

Oddzieliłem i przeniosłem w bardziej odpowiednie miejsce, zmieniłem temat.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
27-02-2014, 00:11,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

RE: [oddzielony] Samsung SGH-I927 - problemy ze spolszczeniem Romu
Morelocale tłumaczy tylko apki google, ponieważ mają one polskie stringi w sobie, natomiast reszta apek w romie nie ma kompletnie polskiego języka, dlatego na nic się nie zda modyfikacja locale. Mam pewien pomysł na przynajmniej częściowe spolszczenie romu stockowego, ale nie mam na to czasu przynajmniej przez najbliższy tydzień, tym bardziej, że telefon jest już w stałym użytku przez moją lubą. Jeśli chodzi o CM10.2 to po prostu Cyanogen Mod, w wersji 10.2 czyli najpopularniejszy custom rom on the planet. Ma on polski język, ale jest to rom budowany ze źródeł "od zera", niby wszystko działa, ale zawsze jakieś błędy mogą się zdarzyć. W moim wypadku konieczna jest absolutna stabilność a tej CM mi do końca nie zagwarantuje.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
27-02-2014, 01:44,
Full User
midinvaerne

Wyróżnienia:

Rozumiem. Dzięki. Niestety teraz okazuje się, że mam gorszy problem, z którym sobie nie mogę poradzić. Jak odblokować telefon? Nie działa mi żadna polska sieć. Kartę SIM niby wykrywa, sieci też, ale nie może się 'podłączyć'. Pewnie trzeba wgrać jakiś określony rom, ale szczerze to powoli wątpię bo nie mogę sam znaleźć odpowiedniego...
27-02-2014, 02:54,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Powinien działać najnowszy ICS.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
28-02-2014, 08:10,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

RE: Samsung SGH-I927 - problemy ze spolszczeniem Romu
Znalazłem watek na xda :
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Warto zapozna się .

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
28-02-2014, 11:30, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2014, 11:31 przez Toldo. )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

A który to wątek z miliona jakie są pod linkiem?Tongue i927 ma dwie wersje, amerykańską z at&t i kanadyjską z rogersa. Ja jestem prawie pewien, że mam tą drugą ale dotyk jest z at&t (kwestia chińczyka, który robił refurbishingSmile). Problemów z zasięgiem jako takich nie ma, jedynie problem jest z przestawieniem trybu sieci na 2G. Ponadto, radio z rogersa nie działa dobrze na at&t i vice versa...

Tapnięte z mojej Xperii Z1
28-02-2014, 13:36,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(28-02-2014, 08:10)zbisz41 napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Zaznaczyłem to albowiem jest tam mnóstwo wątków jak kolega zauważył, ale na samym poczatku jest kilka z romami .
Wydaje mi się ze osoba zainteresowana może poświecić deczko czasu na poznanie tematu, później podzielić się wiedza na forum Smile

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
01-03-2014, 11:45,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Jestem na etapie powolnego tłumaczenia romu. Poza tym jest parę apek, które działają z Galaxy S2 z romu 4.0.3: email, wiadomości, moje pliki, odtwarzacz mp3, mini dziennik i notatki.
12-03-2014, 19:11,
Full User
midinvaerne

Wyróżnienia:

Zainstalowałem Cyanogenmod 10.2. (teraz już nawet nie pamiętam jak to zrobiłem) i ponad tydzień użytkowałem telefon swobodnie. Niestety, od razu zacząłem zauważać dość duże niedogodności jak mi się wydaje związane z tym właśnie ROMem (nie mam nic do Cyganów). Telefon w porównaniu do brandowego androida 4.0.4 chodzi wolniej, gubi zasięg, ma problemy z rotacją ekranu często się po prostu "gubi".
Postanowiłem więc dziś w swej głupocie odpalić Odina 3.09 i powrócić na łono oryginalnego systemu. Po trzygodzinnej batalii udało mi się w końcu uruchomić telefon ponownie (nie będę opisywać co robiłem ani co z telefonem się działo po drodze żeby nie gorszyć nikogo), ale pojawił się problem. Telefon jest zablokowany (sieć At&t) i nie potrafię go odblokować. Nie wiedziałem, że jak już odblokuje telefon a później powrócę do oryginalnej wersji firmware to znów będzie zablokowany. Może dla kogoś są to rzeczy oczywiste, a to co robię/robiłem jest czystą głupotą, ale bardzo proszę o wyjaśnienie mi co mam zrobić żeby sieć odblokować?

Bardzo proszę o przejrzyste, w miarę proste odpowiedzi (krok po kroku) bez nad wyraz slangowego słownictwa tej branży i zbędnego skracania zdań. Będę wdzięczny, a jak ktoś z Polski B tj. z Podlasia to i może piwo postawię.

Tutaj niezbędne dane:
Model: SGH-i927
Wersja Androida: 4.0.4
Baseband: I927UCLJ3
Kernel: 3.1.10.-I927UCLJ3-CL970642
12-03-2014, 21:53,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Co rozumiesz przez zablokowany? Simlocka masz? Niemożliwe bo simlock jest niezależny od softu (wiem co mówię, to moja praca). Poza tym próbowałem Cyana, potem flashowałem Odinem stockowy soft AT&T i działa nadal. Spróbuj wgrać jeszcze raz i zrobić wipe z poziomu fabrycznego recovery. I najlepiej używaj najstarszego Odina bez żadnych wodotrysków, czyli wersji 1.85.

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry