Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Brak autoobracania ekranu
Autor Wiadomość
17-03-2014, 18:47,
Full User
wuka

Nagrody:

Brak autoobracania ekranu
Urządzenie z Androidem:
Inne

Obecny telefon to OVERMAX Vertis Plus. Mam go ok. 2 tygodnie. Przez jakiś czas autoobracanie ekranu działało a teraz nie. Oczywiście w "ustawienia>wyświetlacz" jest zaptaszkowane. Kilka razy usuwałem zaznaczenie, wyłączałem telefon, włączałem i zaznaczałem - NIC. Aplikacje, które mają ręcznie wybierany tryb landscape po zaznaczeniu go tryb ten działa. Zdjęcie można zrobić w ustawieniu poziomym, lecz po natychmiastowym otwarciu go jest już tylko w trybie pionowym. Ponieważ mam teraz zainstalowanych już wiele aplikacji, nie bardzo mam ochotę na reset do ustawień fabrycznych. Zrobiłem wprawdzie backup przy pomocy SpriteBackup, ale telefon go nie widzi a raczej pokazuje błąd odczytu. Może ktoż ma jakąś radę gdzie należy szukać przyczyny takiego stanu ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
17-03-2014, 22:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2014, 22:38 przez Toldo. )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

RE: Brak autoobracania ekranu
Może masz uszkodzony czujnik położenia. Spróbuj skalibrować w ustawieniach (ustawienia ekranu, tam chyba to powinno być).

Tapnięte z mojej Xperii Z1
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-03-2014, 09:55,
Full User
wuka

Wyróżnienia:

Nie ma takiej opcji w ustawieniach choć w moich poprzednich smartfonach była.
Samo przyszło-samo poszło....:-). Kilka godzin temu proble autoobracania znikł, za cholerę nie wiem czemu. Cud jakiś się stał chyba. Temat zgłosiłem także pionowi technicznemu firmy Overmax - w odpowiedzi przeczytałem, że trzeba przeprowadzić reinstalację systemu co wiąże się z utratą wszystkich danych.... no ale póki co obeszło się.

@Edytował: zbisz41 (18-03-2014,22:16):

Połączyłem posty, proszę edytować a nie pisać jeden za drugim Big Grin

19-03-2014, 08:57,
Full User
wuka

Wyróżnienia:

66cio latkowi w dodatku ze sklerozą nie wszystko wychodzi tak jak powinno. Nawet mi do głowy nie przyszło, że tak to należy robić. A jakbym nawet to wiedział, to przy sklerozie nie tak trudno zapomnieć....:-(

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila