Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Lumia 930, 630 i 635 - to na co czekał każdy fan Windows Phone!
Autor Wiadomość
03-04-2014, 10:07,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

LUMIA 930

Konferencja której głównym aktorem był Windows Phone nie zakończyła się na samej prezentacji systemu ponieważ na scenę wszedł Steven Elop czyli CEO Nokii aby pokazać światu to na co wszyscy czekali od dawna czyli nowego flagowca Nokii - Nokię Lumię 930.

Oto piekność ,która niebawem stanie się moją własnością:

Kopia Nokii Icon znanej z USA, która jest szczytem designu Nokii wystepująca w 5 wersjach kolorystycznych! Przyznam że mimo tego że wygląd jest mi już znany to telefon zrobił na mnie dzięki kolorystyce kooooolosalne wrażenie. Na przodzie mamy do czynienia z 5 calowym ekranem FullHD wykonanym w technologii OLED z wszystkimi bajerami Nokii znanymi z Lumi 1520. Wedlug pierwszych recenzentów nawet Samsung mógłby uczyć się od Nokii obecnie jak robić najlepsze oledowe panele.

İmage

Telefon wykonany jest z aluminium i poliweglanu czyli w najlepszy możliwy w świecie komórkowym sposób co podkreślałem już przy Nokii Lumii 925! Ekran chroni Gorilla Glass3!

Telefon wyposażony w standard dla Windows Phone 8.1 czyli snapdragona 800, 2 gb ramu i 32 GB pamięci! Telefon wyposazono również w 20 MPX APARAT udoskonalny w stosunku do podobnej jednostki z Nokii 1520 oraz 6 mikrofonów zajmujących się rejestracją dźwieku.

Majac w pamięci zdjęcia Lumii 925 myślę że nie będzie się czego wstydzić! Nokia znów udoskonala aparat w sposób fizyczny nie tylko programowy jak inni producenci - do IOS, optyki dołączyło 6 mikrofonów! Brawo!

İmage

Telefon ma równiez wbudowane ładowanie bezprzewodowe czego brakowało w Lumii 925! Znów brawo!

Urządzenie wycenione zostało na 599 dolarów! Nie jest źle!

LUMIA 630-635

Nokia jak ma to już w zwyczaju pokazała również dwa modele budżetowe które zaskoczyły. O ile design był już znany o tyle dowiedzielismy się że model 630 będzie obslugiwał 2 kart sim 3G a model 635 będzie posiadał wbudowany moduł LTE!

İmage

A jak reszta telefonu?

Telefon wykonany ze świetnych plastików znanych choćby z Lumii 625! 4,5 Calowe wyświetlacze w rozdzielczości FWVGA z Gorill Glass 3 również wydają się więcej niż rozsądnym rozwiązaniem. Sercem tych urządzeń podobnie jak wszystkch tańszych z WP.8.1 będzie snapdragon 400 z 4 rdzeniami po 1,2 ghz każdy!

Zastanawia pamięć ram która będzie wynosiła 512 mb ale widocznie MS i Nokia uznała to za wystarczającą ilość dla nowych okienek!

İmage

Ponad to telefony posiadają slot na karty pamięci oraz 8 GB pamięci wbudowanej!

Co szokuje? Cena która ma wynosić 119 euro za model 630, 129 euro za model 630 z dwoma simami oraz 149 euro za model z LTE!

Nokia popisuje się i myślę że jej 5 minut dopiero nadejdzie...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 13:47,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

RE: Lumia 930, 630 i 635 - to na co czekał każdy fan Windows Phone!
No brawo Smile
Jedynie co faktycznie zastanawia różnica w RAM:
flagowiec 2 GB budżetówka 512 ....hm

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
03-04-2014, 14:09,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

No to fakt dość dziwny ruch bo każdy się spodziewał 1 GB ramu... co prawda WP 8.1 ma być jeszcze lepiej zoptymalizowany niż WP8 ale raczej wątpie aby wymagające gry poleciały na 512 mb niskobudźetowcach. Ale w sumie telefon za 500 złoty? trudno oczekiwać czegoś lepszego...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

03-04-2014, 14:20,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(03-04-2014, 14:09)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Przyjacielu to nie jest argument .
Wielu ludzi kupi ten sprzęt, wielu zostanie być może wciśnięty z nadzieja na dobry ,przecież markowy sprzęt . A okaże się ze jest po prostu cienki wydajnościowo.
Kto to kupi? Biedniejsi i pewnie dzieciaki i to nie będzie w porządku.

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
03-04-2014, 14:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014, 14:30 przez Toldo. Powód: Brak )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Za 500 złotych można kupić telefon o lepszych parametrach, ale oczywiście nie na windowsie. Nie ma się czym ekscytować, jak już mówiłem na szałcie.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
03-04-2014, 21:34,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Przy całym szacunku jaki żywię do WP to coraz bardziej jestem przekonany o konieczności odejścia od urządzeń z 512 MB RAM. A to z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że WP8.1 przyniesie mocno usprawnioną wielozadaniowość, która - IMO - mocno da się we znaki urządzeniom z 512 MB RAM. Po drugie z powodu coraz bardziej wymagających aplikacji a w szczególności gier, które zaczynają tworzyć nienaturalną przepaść pomiędzy klasami fonów.
İmage
03-04-2014, 21:39,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

A ja się z wami nie zgodzę. 500 złoty na starcie Wiesławie to dużo? Pokaż mi dobry , dobrze wykonany markowy telefon z androidem na starcie o takiej cenie?

Szefciu masz racje to napewno nie będzie demon szybkości i wielozadaniowosci porównując go do snapdragona 800 ale wiesz jak WP doskonale gospodaruje zasobami. Ktoś chce coś lepszego? To niech kupuje ale są ludzie którym potrzebny jest fajny telefon nie koniecznie do grania a jestem pewien ze funkcje systemowe czy aplikacje będą działały szybciej. Zresztą gdyby to miała być taka katastrofa to by Nokia takiego telefonu nie pokazywała - widocznie wystarczy 512 ramu do dobrej pracy low enda. Mój tata który nie wiele wymaga jest zachwycony szybkością Lumia 520 a powiem że wcześniej mial Galaxy SII...

İmage

03-04-2014, 21:43,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Bardziej niż gier obawiam się tej wielozadaniowości. Już teraz IE z kilkoma zakładkami może mocno dać o sobie znać a jak te zakładki będą poniekąd osobnymi procesami w 8.1? To tylko taki przykład.
Gospodarowanie zasobami faktycznie stoi na wysokim poziomie, ale umówmy się, że istnieją jakieś minimalne ilości pamięci przy których to będzie działało poprawnie. Smile
İmage
03-04-2014, 21:48,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Masz rację tylko cały czas trzeba postawić sobie pytanie... czy w takim razie nie ma byc telefonów tanich? Dla osoby które potrzebują telefonu za 350-400 złoty a tak zapewne ceny spadną lub telefonu za kilka złoty w abonamencie to co ma kupować androidy w takich cenach? I co dostanie? Telefon który po miesiącu pół godziny będzie w skrzynkę sms wchodził. Przykład mam mojego taty który jest typowym userem - nie takim jak my tylko typowym - on nie rozróżnia wielozadaniowości jak 80% społeczeństwa. Da się na jego lumii wyjśc z poczty i wejść do sms? da bez problemu. Da się z jego Lumii wyjść z rozmowy i wejść do internetu żeby coś odczytać? Da.... on nie potrzebuje 1000 zakładek i 1000 otwartych kart (ja zresztą też) jemu wystarczy jedna. Takich użytkwników jest o wiele więcej niż nas wymagających... i tacy też maja prawo nie przepłacać i miec telefon który wykorzystają a nie wypasiony z którego funkcji i opcji korzystać będą w 1%

İmage

04-04-2014, 09:37,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Sęk w tym Zenek, że tanie lumie są, nie przebierając w słowach, gówniane. Ilu już klientów miałem takich co dostali 520 czy 620 za złotówkę od operatora (lub więcej) do najtańszego abonamentu i tylko się wkurzają, więc chcą się tego pozbyć.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila