Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Lumia 930, 630 i 635 - to na co czekał każdy fan Windows Phone!
Autor Wiadomość
04-04-2014, 10:14,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: Lumia 930, 630 i 635 - to na co czekał każdy fan Windows Phone!
Gówniane? Z tym sie nie zgodze - telefony są porzadnie wykonane jak na te cene co w porównaniu z śliskimi samsungami jest nie do porównania. Dodatkowo dostajesz system który faktycznie działa cały czas dobrze a nie zamuli się za tydzień i nic się z nim nie będzie dało zrobić. Wiadomo że ekran nie jest jak w flagowcach ale opcje takie jak obsluga rekawiczkami są zaimplementowane. Każda osoba która kupiła Lumia 520 z mojego polecenia jest mega zadowolona bo za 300-400 zeta nie ma opcji kupić czegoś lepszego...czy za 1 w abonamencie?

Ludzie czasami oczekują że wydadzą złotówkę a dostaną flagowca - ale to już ich problem. 6 osób z mojego polecenia kupiło Lumię 520 i przesiadło się właśnie z kiszkowatych androidów i są mega zadowoleni ogólnym funkcjonowaniem systemu...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:36,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Widzę, że będziesz bronił tego bastionu ręcami i nogami Big Grin Poza tym, zauważyłem, że porównujesz CAŁY czas lumie do Samsungów tak, jakby tylko Samsung produkował telefony poza Nokią...

Z dobrym wykonaniem tanich Lumii w życiu się nie zgodzę. Miałem ich trochę w ręku, nowych i używanych, i dobre wykonanie to ostatnia rzecz jaką można o nich powiedzieć. Te które są z poliwęglanu, owszem wyglądają lepiej bo nie widać rys, ale poliwęglan ma to do siebie że po X czasu robi się taki jakby wypolerowany, błyszczący, a to wcale nie wygląda dobrze. Może za często zmieniasz telefony lub o nie bardzo dbasz, że taką opinię sobie wyrobiłeś?

Biorąc pod uwagę użytkowników (klientów) jak i moich znajomych, którzy mieli lub mają Lumie, zdecydowana większość jest nie-za-do-wo-lo-na bo te telefony sprawiają im problemy przy najprostszych czynnościach (Twój Typowy user), poczynając od problemów z internetem 3G (ustawienia, łączność) po wady poszczególnych egzemplarzy (wymiana płyty głównej w L520 to jest prawdziwa plaga) czy, o dziwo, przycinki i zamyślenia systemu.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
04-04-2014, 10:44,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Mówiąć dobre wykonanie zawsze mówię dostosowując przymiotnik do półki cenowej. Wiadomo że wśród flagowców wykonanie jest słabe ale w porównaniu do tanich samsungów, tanich LG czy tanich sony wypada naprawdę dobrze. W urzadzeniach za taką cenę problemów jest znacznie więcej.

Ty się znasz na naprawie i masz więcej doświadczenia więc nie mam zamiaru się kłócić bo ja zielonego pojęcia o tym nie mam więc przyjmuję twoją tezę za fakt. Jednak jak porównam działanie Lumii 520 z LG L5 to naprawdę nie ma co porównywać. Dla normalnego usera zdecydowanie lepiej korzysta się z Lumii nie za sprawą samego telefonu a za sprawą systemu i zawsze będę uważał że na tanich urzadzeniach i slabych wndows phone sprawdza się TRYLION razy lepiej niz android...

Co do poliweglanu miałem ONE X pół roku i nic takiego o czym mówis nie zauważyłem. Nokie miałem za krotko żeby to stwierdzić jednak ja ciagle będę reprezentantem twierdzenia że poliwęglan jest najlepszym możliwym materiałem do wykonania telefonu.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

05-04-2014, 18:11,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(04-04-2014, 10:14)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

To już jest głębszy problem.
Pierwsza sprawa to wersja softu na urządzeniu.
Tutaj również nie ma żadnej tajemnicy, że soft pre-Amber to - w przypadku urządzeń z 512MB RAM - najzwyczajniejsza tragedia. Nawet aktualizacja Amber w wielu przypadkach nie była szczytem rozkoszy choć w porównaniu z software'm poprzednim to niebo a ziemia. Dopiero Black ustabilizował całą tą sytuację i zaczęło to nareszcie pracować tak jak powinno. Dlatego nie należy bezkrytycznie sugerować się samymi objawami - trzeba najpierw sprawdzić co we fonie siedzi. Sprawa podobna jak w Androidzie, nieprawdaż? Smile
Powyższe piszę to z własnego doświadczenia z L520 którą nabyłem jeszcze bez aktualizacji Amber.

Druga sprawa... Mimo całej swojej optymalizacji WP zaczyna przerastać możliwości 512-tu MB RAMu. Może nie tyle sam system - bo on jest cały czas taki sam - co aplikacje.
Umówmy się co do jednego faktu... Nawet przy ekstremalnie optymalnej optymalizacji systemu, dodawanie opcji, funkcji czy możliwości do "elementów" systemowych MUSI wreszcie wywołać jakieś skutki dla interakcji z użytkownikiem. Jeśli oryginał to 1MB a aktualizacja do kolejnej wersji to już 2MB... Moim zdaniem nie pozostaje to bez wpływu na wydajność systemu. To taka zasada ogólna dla "kastratów" (jak popularnie nazywa się 512-megabajtowce).

Smile
İmage
05-04-2014, 23:59, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2014, 23:59 przez ml16. Powód: Brak )
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

(04-04-2014, 10:44)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Świetne porównanie. L5 ma podzespoły Xperii X8 z 2010 (tyle że z większym taktowaniem) i nie ma tu się co dziwić. Używkę 8S / Lumii 520 można wyrwać w okolicach 350/400 zł i porównując do modeli HTC Sensation / Xperia S (lub P, bo S to rzadkość w tej cenie) czy sgs II nie wypada już tak dobrze, nieprawdaż?
06-04-2014, 00:06,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiesz szczerze nie widziałem za 350 - 400 złoty w dobrym stanie SII czy Xperii S. Co do porównania do Sensation to raczej też urządzenia w dobrym stanie w tej cenie nie uświadczysz. A nawet biorąc pod uwagę te 3 modele z androidem po 3 miesiącach mulą jak jasna cholera - miałem każdy z nich więc wiem o czym mówię i musisz custom romy wgrywać. Ale 90% userów nie chce wgrywać customu - chce normalnego telefonu bez grzebania i dlatego HTC 8S czy Lumia 520 wypadają lepiej. Bo one działają rok bez grzebania doskonale jak na urządzenia z takimi podzespołami...

İmage

06-04-2014, 00:12,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Odp: RE: Lumia 930, 630 i 635 - to na co czekał każdy fan Windows Phone!
(06-04-2014, 00:06)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Kiedyś pewna osoba powiedziała mi to samo o komputerach Mac. Minął rok i ta osoba diametralnie zmieniła opinię, bez grzebania, bez zabaw - normalne użytkowanie. Także ten...

Tapnięte z mojej Xperii Z1
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-04-2014, 00:16,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Wiesławie mój drogi ... absolutnie uważam że i Twoje zdanie jest słuszne...ilu ludzi tyle zastosowań...dla mnie windows phone nie jest jedynym słusznym systemem...zresztą sam mam Androida hehe...dlatego jednemu się podoba Grodzka innemu Biedroń. Ja mówię o swoich odczuciach...moi znajomi sa bardzo zadowoleni prostotą, użytecznością i niezawodnością systemu...mają smartfona który działa jak telefon sprzed 10 lat czyli szybko i bezawaryjnie. Ale sa osoby które będą woleć androida, będą wolec dużo zmian, personalizacji, lubią się bawic i grzebać...i dla takich naturalnym wyborem będzie android...zresztą są przecież na tym świecie osoby które Lubią Sony a póki co nie ma urządzenia od Sony z Windows Phone więc są tak czy owak skazane na androida Smile

İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila