Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

LG G3 - ploteczki pora zacząć
Autor Wiadomość
12-04-2014, 20:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-05-2014, 12:25 przez dymekxxl. Powód: Aktualizacja informacji )
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

LG G3 - ploteczki pora zacząć
Ploteczki o LG G3 pora zacząć

İmage

Jak to w naszym zwyczaju bywa plotkowaliśmy o każdym flagowcu! Były ploteczki o S5, były o nowym HTC i były o nowym Sony! Pora aby do Wielkiej Trójcy dołączył ich do niedawna ubogi brat czyli LG G3!

İmage

Ostatnio wyciekła częściowa specyfikacja LG G3 i okazało się że ponownie LG przeczekało konkurencję i zamierza zaprezentować najmocniejszą propozycję!

İmage

Co jest do dziś nam znane?

Po pierwsze ekran w stosunku do którego są dwie koncepcje - pierwsza bardziej prawdopodobna czyli 5,5 calowy ekran WQHD umieszczony w obudowie podobnej rozmiarami do tej z LG G2 oraz druga koncepcja jeden z najnowszych OLEDÓW LG o rozdzielczości FullHD być może wygięty. Osobiście wolał bym opcję numer dwa ale zobaczymy....

Po drugie bebechy - 3 GB ramu czyli standard i co do procesora są dwie wersje - snapdragon 800 lub 805. Co do snapdragona 800 to myslę że są to plotki zupełnie nie trafione ponieważ podczas konferencji Snapdragona prezentującej nowe 64 bitowe procesory CEO Snapdragona potwierdził że 805 na rynek wprowadzi właśnie flagowiec LG więc myślę że mało kto ma wątpliwości że chodzi tutaj o G3.

Po trzecie pamięć - co do tego było wiele wątpliwości w stosunku do G2 bo tak naprawdę tylko wersją 32 GB można się spokojnie cieszyć. Lg się uczy i nie dosyć że G3 będzie tylko w dwóch wersjach - 32 GB i 64 GB to jeszcze będzie posiadało slot na karty micro sd! Wreszcie!

Co do aparatu to tył prawdopodobnie wyposażony będzie w 13 mpx udoskonalony moduł od LG z optyczną stabilizacją obrazu oczywiście! Niby to samo co w G2 ale myślę że LG postara się jeszcze go udoskonalić co nie będzie łatwe Smile Przód to standard 2 mpxSmile

İmage

Spłaszczona będzie również nakładka lecz mam nadzieje że zachowa kolosalne zalety swojej poprzedniczki!

Na razie to tyle o nowym flagowcu LG - z czasem będę uzupełniał temat a teraz czekam na wasze opinie i na wasze ploteczki!
ZAPRASZAM DO DYSKUSJI!

Natchnienie i informację dostarczył Format vel Mietek

Kochani kolejna garść informacji na temat LG G3...

Po pierwsze mamy pierwsze render nowego modelu i prezentuje się on następująco:

İmage

Dodatkowo potwierdzać się wydaje nowy 5,5 calowy ekran wykonany przez LG z rozdzielczością QHD. Lg w swoim nowym flagowcu zdecyduje się zrobić to czego Samsung nie potrafił czyli zamieni plastik na polieglan jeżeli chodzi o wykonanie samego urządzenia i to jest właśnie to co tygryski lubią najbardziejSmile

Potwierdza się też obecność slotu na karty pamięci do 128 gb.

Coraz gęściej od ploteczek. Niestety potwierdza się iż prawdopodobnie LG G3 zostanie wyposażony w snapdragona 801 jeżeli jego nowa przypuszczalna datą premiery zostanie maj. Źródła zbliżone z fanpage LG w Korei twierdza natomiast iż nowy flagowiec LG zostanie pokazany na przełomie lipca i sierpnia czyli już po rozpoczęciu produkcji snapdragonów 805 i tym samym właśnie w ten procesor zostanie wyposażony. Uważam że bardziej prawdopodobny zdaje się scenariusz pierwszy aczkolwiek znając ostatnie poczynania LG być może znów będą chcieli zakasować liczbowo konkurencję.

İmage

Coraz głośniej też o nowych 8 rdzeniowych układach produkcji LG - 4+4 z grafiką Imagination Technology PowerVR Series 6 ,w którą również zostanie wyposażony iPhone 6 mają zostać pokazane w połowie tego roku. Być może znajdą się właśnie w G3 przeznaczonym na rynki Azjatyckie? Kto wie...póki co to tylko ploteczki ale G3 coraz bliżej:

Mamy 26 kwietnia i oczom naszym ukazuje się pierwsze prawdopodobne zdjęcie trzymanego w tajemnicy LG G3! Widzimy zmodyfikowany panel tylni, który kryje póki co sporo tajemnic. Oto i on:

İmage

Ponad to wyciekł do sieci kilka dni temu wygląd nowego i spłaszczonego interfejsu nakładki LG. Zdjęcie poniżej:
İmage

A oto porównanie centrum powiadomień z obecnego LG G2 i tego z nowszej wersj czyli G3:
İmage

Coraz więcej wiemy więc wszystko zwiastuje nam powolne nadejście króla androidów Smile

AKTUALIZACJA 24 MAJA!

İmage

Kochani prezentacja LG G3 już tuż tuż. Koreańska prezentacja dla pracowników natomiast już za nami. O G3 wiemy już wszystko... Czyli co dokładnie?

İmage

SPECYFIKACJA:
•Wyświetlacz: 5.5-calowa matryca o rozdzielczości WQHD (2560 x 1440 pikseli) - NO NIESTETY POTWIERDZONO
•Procesor: 4-rdzeniowy Snapdragon 801 o taktowaniu (zapewne) 2.5 GHz, - LEKKIE ROZCZAROWANIE
•GPU:Adreno 330,
•RAM: 3 GB LPDDR3 RAM,
•Pamięć NAND: 32 GB plus slot na kartę SD
•Kamera: 2.1 Mpx,
•Aparat: 13-megapikselowy przetwornik z optyczną stabilizacją obrazu OIS+, dioda doświetlająca LED, czujnik laserowy ułatwiający fotografowanie,
• Komunikacja: Bluetooth 4.0, port micro USB 2.0, modem LTE-A,
•Akumulator: 3000 mAh
•System: Google Android 4.4 KitKat,
•Wymiary: 146,3 x 74,6 x 8,9 mm.

Jak możecie powyżej przeczytać szału nie ma bo po za laserowym czujnikiem i ogromną rozdzielczością ekranu nie ma nic specjalnego. Prawdziwa siła G3 jest w designie i zaprojektowaniu - 5,5 calowy ekran przy takich rozmiarach? Ukłony, ukłony , ukłony... dodatkowo jeśli rendery i zdjęcia nie kłamią mamy doczynienia z obudową fenomenalnej jakości co było minusem LG G2.

LG udoskonaliło flip cover który teraz nie tylko wyświetla informację ale daje daje wiele więcej. Zapraszam do materialu powyżej. Kolejną ciekawostką będzie fakt że LG wyposażony będzie w cewkę indukcyjną do bezprzewodowego ładowania co również należy ocenić pozytywnie.

Dokopać można się również do zdjęcia pokazującego wnętrze G3 i tu zaskoczenie. Rozbieralny tyl obudowy i zrezygnowanie z wypełnialnej baterii. Tylko 3000 mAh? Ciekawe - przy takim ekranie LG musi się mocno postarać i zadbać o optymalizację bo G2 poprzeczkę postawil nieziemsko.

İmage

A oto LG G3 w pełnej krasie na materiale VIDEO! Piękny!

Powyższe informację nie są odkryciem Ameryki jednak warto zadać sobie pytanie czym jest LG G3? Czy urządzeniem zostawiającym daleko w tyle konkurencję jak LG G2 czy jednak tylko ewolucją G2?

Osobiście uważam że zamiast takiej rozdzielczości snapdragon 805 wpłynął by lepiej na propagandę! Nie mniej nie można nie docenić ewolucji w designie. G3 jest piękny - wygląda fenomenalnie. Ostatecznie oczywiście trzeba będzie to ocenić osobiście ale rendery są bardzo obiecujące.

A wam jak się podoba? Co o nim myślicie?
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
26-04-2014, 14:12,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

RE: LG G3 - ploteczki pora zacząć
A ja czytałem że będzie miał snapa 801 czyli lekko kopniętą 800.

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-04-2014, 14:49,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Kiedy planują ? kiedy można spodziewać sie oficjala ?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
24-05-2014, 12:25,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Właśnie są dwie wersje: Jedna wersja to przełom maja- czerwca i prezentacja G3 ze snapdragonem 801 lub co uważam za bardziej prawdopodobną wersję lipiec-sierpień i G3 ze snapdragonem 805...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

24-05-2014, 12:37,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Czyli miałem rację Big Grin Snap 801
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
24-05-2014, 12:39,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Niestety z wstępnych wyliczeń tak. Nie przeraża mnie to bo i snapdragon 800 jest procesorem którego się nie wykorzystuje. Bardziej chodzi tutaj o element strategiczny - mentalny. Gdy konkurencja rok temu miała snapdragony 600 - G2 wprowadziło 800 i był potężny skok wydajności. Teraz już tak nie ma... mam nadzieje że resztą G3 nadrobi ten brak...

İmage

24-05-2014, 12:44,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Po co więcej? 2,2GHz starczy, lepiej niech pomyślą o baterii i chłodzeniu takiego sprzętu bo Z1 potrafi się tak nagrzać, że w kieszeni parzy w udo.
24-05-2014, 12:54,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Racja. Tak jak powiedziałem dla mnie snapdragon 800 by był wystarczający. Mówię o efekcie propagandowym. Martwi mnie że w G3 LG zrezygnowala z tej schodkowej baterii z G2 która się tak doskonale spisywała. Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca ale nie wiem czy to był najlepszy ruch. Lepiej by było umieścić bateryjkę 3400 mAh szczególnie że mamy taki ekran.

İmage

25-05-2014, 20:54,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Wiele już faktów poznaliśmy nasuwa mi się takie pytanie:
Jak wypada LG G3 w porównaniu z OnePlus One?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
25-05-2014, 21:32,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Cenowo na pewno gorzej. Pod względem wykonania? Ciężko stwierdzić ponieważ tak naprawdę jeszcze nie wiemy jak wykonany jest G3. G3 na pewno bije na łep na szyję pod względem designu One Plus One. Wyposażenie to z grubsza to samo tyle że G3 ma trochę więcej bajerów... prezentacja G3 za rogiem. Wtedy będziemy wiedzieć już zupełnie wszystko i będzie można oceniać... na dzień dzisiejszy z racji tego że ogormną zaleta jest dla mnie design wybrał bym G3... ale jak będzie w ostatecznym rozrachunku?

İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila