Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Windows Phone 8.1 już dostępny!!!
Autor Wiadomość
14-04-2014, 14:06, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2014, 19:57 przez kwapol. Powód: Aktualizacja informacji )
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Windows Phone 8.1 już dostępny!!!
Jako że dymek nas zdradził na rzecz androida (No ale czego się spodziewać po kibicu Realu?) zmuszony jestem poinformować Was o tym niezwykle ważnym fakcie.

Tak, tak. Co prawda na razie tylko dla developerów w wersji preview, ale cóż stoi na przeszkodzie żeby się takim developerem stać? Smile

Najprostszy sposób to założenie konta Nie widoczne dla niezalogowanych. stronie.
Następnie na telefonie instalujemy aplikację Preview for Developers z tego linka
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Jeśli wszystko dobrze zrobicie, wchodzimy w ustawienia, zakładka aktualizacje i klikamy sprawdź aktualizacje.

Na początku będzie aktualizacja wstępna, instalująca wersję przygotowawczą.

İmage

Po jej zainstalowaniu klikamy jeszcze raz sprawdzenie i powinniśmy mieć już aktualizację właściwą

İmage

System działa stabilnie (przynajmniej u mnie). Nie mam samoczynnych restartów czy innych zawiech jak inni (w szczególności na HTC 8S).

Trzeci rząd kafelków praktyczny, aczkolwiek na L820 przy 4,3 cala kafelki są raczej małe. Mi to odpowiada, ale jak ktoś ma większe paluchy to może być problem. Ktoś powie że mam nawalone tego ale jak dla mnie jest ok i wszystko co używam mam pod ręką (czyt. palcem)

İmage

Kontrola pamięci i Data sense zmieniły nazwy na odpowiednio czujnik pamięci i czujnik danych.
Jest zapisywanie aplikacji na SD.

İmage

Centrum powiadomień spoko, praktyczne, ale brakuje mi tam włączania/wyłączania transmisji danych. Mam nadzieję że to poprawią.

İmage

Fajnie że można ustawić różne wartości głośności dzwonków, ale nadal ta sama wartość dla sms i połączeń. Wibracje można osobno.

Jak macie jakieś pytania to walcie śmiało. Jak coś ciekawego zauważę to też dopiszę.

EDIT
- Zmienił się sposób robienie screenów. Teraz trzeba trzymać POWER I VOL +. Zmiana na minus bo nie ogarniesz jedną ręką.
- Gry są na liście aplikacji i dodatkowo w zakładce gry. Bez sensu.
- IE już wcześniej działał jak dla mnie bardzo dobrze, ale to co teraz robi to jest kosmos. Rakieta normalnie. Nie trzeba też klikać kropek by wejść w karty, tylko dodano ikonkę tam gdzie wcześniej było odświeżanie.
- SWYPE i wszystko jasne. Znów pisanie smsów mi się podoba Smile
- Doszły nowe emotikony w wiadomościach. Dodatkowo pojawiają się w podpowiedziach słownika, tj. pisząc wyraz piwo w podpowiedzi pojawia się emotikon piwa Smile
- Podobno są problemy z dźwiękiem, tj. nie działa jeden kanał w słuchawkach. Problemy przejściowe, jednak ja u siebie nie zauważyłem.
- Przy przesuwaniu filmiku, czy też przy przełączaniu piosenki jest takie jakby stuknięcie w głośniku. U mnie również.
- Fajną opcją jest możliwość wyłączenia oszczędzania baterii dla wybranych aplikacji. Tzn włączamy oszczędzanie baterii, ale np dla FB je wyłączamy, dzięki temu cały czas jesteśmy in tacz Smile (of kors trzeba mieć włączone wifi o czym poniżej)
- WiFi oczywiście możemy ustawić tak że po zablokowaniu ekranu się wyłącza lub nie. Można też ustawić że włączy się za godzinę lub inny wybrany czas. Dobra opcja dla tych którzy mają dużo roboty i rzadko zaglądają do telefonu Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
14-04-2014, 14:31,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

RE: Windows Phone 8.1 już dostępny!!!
Brawo! Teraz czekam na pierwsze wrażenia nowego systemu...ach zazdroszczę!
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-04-2014, 16:52,
Ekipa

Wyróżnienia:

Ja tak samo czekam na wrażenia z WP 8.1 Big Grin
Telefon 1 : Microsoft Lumia 640 LTE
ROM : Windows 10 Mobile
Kolor : Biały
14-04-2014, 20:07,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Dodam tylko, że warunkiem dostępu do apdejtu 8.1 jest wcześniejsze pobranie i zainstalowanie drobnej (2MB) poprawki podwyższającej wersję systemu.
İmage
14-04-2014, 20:09,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(14-04-2014, 14:06)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Czy te kafelki można dowolnie ustawiać, dodawać w ogóle jest to konfigurowalne ?

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
16-04-2014, 19:57,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Pełna dowolność. Właściwie wszystko możesz mieć na kafelku.
teraz dodatkowo można sobie ustawić tapetkę pod spodem i kafle które nie są z góry ustawione przez twórcę aplikacji są przezroczyste jakby i widać tapetę. Na 3 screenie ładnie widać.
18-04-2014, 14:49,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Generalnie jest super, ale musiałem wrócić do GDR3... za dużo bugów na Ativie. Trzeba poczekać do wersji oficjalnej od Samsunga bo ten preview wygląda na jakiś taki deko niedorobiony.
İmage
18-04-2014, 15:02,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Jest parę rzeczy które wydają się być niedopracowane, ale nie są to aż takie błędy które wykluczałyby u mnie użytkowanie systemu. Pamiętajmy że to preview. Więc u mnie siedzi, chyba że bateria nadal będzie taka lipna to też wrócę do GDR3
18-04-2014, 15:16,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Nie no... Spoko. Smile Na Lumiach 8.1 pracuje generalnie bez zastrzeżeń. Niejaki problem jest z nie-nokiowymi słuchawkami.
Wiem, że problemy nie są jakieś powalające, ale mój fon musi być w pełni sprawny i nie mogę sobie pozwolić teraz na eksperymenty i walkę z pewnymi rzeczami. Smile
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila