Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

droga przez mękę czyli kobieta kupuje telefon
Autor Wiadomość
22-04-2014, 06:19,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
ROM Cooker

Wyróżnienia:

droga przez mękę czyli kobieta kupuje telefon
Ceadmil dh`oines

staję tedy przed Wami w celu abyście cokolwiek doradzili mnie, żebym ja mógł doradzić tej swojej brzydszej połówce (no bo ja jestem najpiększniejszyBig Grin)
niestety/stety od czasu kiedy przeszedłem na inny system, troszku mi się informacje o telefonach zdezaktualizowały i za bardzo nie jestem w stanie określić i namierzyć jaki telefon może być znośny dla niej, tak żeby później znowu mi nie suszyła głowy że co za g jej poleciłemTongue

dostałem taką listę wymagań od niej (uwaga, bądź co bądź to kobieta i niektóre wymagania są dziwneTongue)
- ekran: coś w okolicach 4" - bo twierdzi że taki jej będzie pasował.
- bateria: no fajnie by było jakby te 2dni w miarę normalnego używania wytrzymała
- system: niestety android. czemu? bo kafelki fe, bo ona musi mieć normalny pulpit z tapetą a nie że odblokowuje i ma ikony/menu (czyli iOS też odpada) (tak, wiem że to wymaganie typu "jaki ma być samochód - czerwony bo tak", ale babie nie przetłumaczysz)
- przeznaczenie: normalne użytkowe przez NORMALNEGO człowieka (mimo że kobitaTongue). do tej pory miała jakiegoś samsunga corby pro i twierdziła że wolny telefon ale jej wystarczał. zdaję sobie sprawę, że jak dostanie androida to zacznie się nim bawić i może bardziej go do czegoś wykorzystywać, ale raczej wątpię żeby stała się maniakiem fejsika,instagramika,youtubiczka i innych tego typu rzeczy w stopniu zakrawającym o choroby psychiczne i uzależnienie. dlatego dopuszczam, że w niedługim czasie, poza dzwonieniem, pisaniem sms, może dojść sporadyczne użycie internetu, może jakaś gierka ale wszystko w granicach rozsądku.
- dostępność: w normalnej indywidualnej sprzedaży. nie wchodzi w grę alledrogo, tylko same saturny czy inne sklepy dla idiotów ("bo tak")
- cena: do ok 800zł

aaaaa, najważniejsze! ma być biały ("bo kuźwa tak i ni kuta inaczej")

do tej pory co zdążyłem obejrzeć i przyjęło się z jako taką akceptacją były SGS 3mini, samsung core + (chyba jakoś tak) LG Swift L7 II, LG Swift L5.

mnie osobiście najbardziej by pasowało oddać jej/odsprzedać za normalne pieniądze mojego sgs2. no ale niestety, jest on czarny i dlatego odpada. przetłumaczyć na razie mi się nie udało i póki co to skłaniałbym się do sgs3mini, ale chciałbym wysłuchać Waszych porad i opinii
İmage
Omnia i8000: ROM: Angelus JH1 V1.2 RadioROM: Phone_I8000XXJJ1
Omnia i900: ROM: Angelus_V2.2 RadioROM: PUJA1
=============================
Mój ROM Omnia i8000: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Mój ROM Omnia i900: Nie widoczne dla niezalogowanych.
İmage

WARNING!!
Treści i poglądy zawarte w poście, przedstawiają moją opinię na dany temat w chwili pisania postu. Zastrzegam sobie prawo, do zmiany opinii bez podawania jakichkolwiek przyczyn czy tłumaczenia się komukolwiek.

Pomogłem? nie bądź hav'caaren - daj plusa
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
22-04-2014, 09:27,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

RE: droga przez mękę czyli kobieta kupuje telefon
Rób tak jak ja. Na wstępie informacja, że pomożesz, ale nie życzysz sobie później żadnych pretensji, bo Ty nie jesteś nią i patrzysz inaczej na telefony i inne kryteria przyjmujesz przy wyborze. Jak to skuma i zaakceptuje to możesz zacząć czegoś szukać Smile
I wtedy szukaj pan co chcesz bo ja na androidach też się już nie wyznaję więc tu nie pomogę Smile
22-04-2014, 12:02,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

W czym L7 II jest lepszy od S3 mini? Proc MTK jest podobnej wydajności jak ST-Ericsson w S3 mini, poza tym, 256mb ramu więcej robi znikomą różnicę. Bateria owszem większa ale i zapotrzebowanie na prąd większe. Aparat w L7II mimo większej matrycy robi zdjęcia zbliżone jakościowo do S3 mini. A co do baterii w S3 mini, przykład z dzisiaj, moja dziewczyna ma S3 mini, używa typowo telefonicznie i do grania, uptime 2 dni 11 godzin i jeszcze 59% zostało, a to "tylko" 1500mAh Wink
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
22-04-2014, 12:32,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

S3 mini poza tym ma taki plus, że posiada wersję "damską" czyli La Fleur. Nieco droższa od zwykłej ale kwiatki każdej Pani (w 99,9% każdej) się spodobają.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
22-04-2014, 17:12,
Zasłużeni seniorzy
Ekspert
VIP
Ziomal_1313

Wyróżnienia:

ja ci doradzę aby tyle że zamiast l7 lepiej wziasc core plus miałem obydwa tę telefony w ręce. jedyny minus core to brak diody powiadomień i brak podswietlenia klawiszy dotykowych. ogólnie lepiej pracuje ale każdy ma swoje zdanie.
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-04-2014, 17:14, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-04-2014, 17:17 przez Frozen. )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Jeśli ma być "biały z Androidem" to moja rada jest tak:
1. Wybierz wszystko białe co znajdziesz na rynku,
2. Odsiej wszystko co ponad 800 zet...
3. Z tych co zostaną - przemieszaj w worku, zamknij oczy i wyciągnij na chybił-trafił.
...i problem tym samym znika bo dużo do wyboru nie zostanie - a w tym przedziale cenowym to się tylko nazwą możesz sugerować bo na parametry radzę nawet nie paczać Tongue
İmage
22-04-2014, 18:58,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Przesadzasz trochę Wall-E. W ten sposób to już totalne gówno wybierze i potem będzie miał wrukwioną babę na karku, a pewnie sam wiesz co to znaczy Wink Bierz S3 mini w takim budżecie, najlepiej La Fleur a nie zawiedziesz się. Po prostu działa, chyba, że trafisz na wadliwy egzemplarz. Moja kobieta używa od ponad roku i jedyny moment kiedy jej nie pasował to chwilowa fascynacja sprzętową qwerty, która skończyła się bardzo szybko powrotem do sprawdzonego S3 Mini.
22-04-2014, 20:38,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

A może Xperia SP? Duża bateria, mocne GPU i procek oraz zapowiedziana aktualizacja do Andka 4.4 i wg będzie zadowolona Wink Na pewno lepszy od SIII mini, może na allegro znajdziesz za tyle Smile
22-04-2014, 20:42, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-04-2014, 17:05 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(22-04-2014, 18:58)Toldo napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Eeee... obawiam się, że w przypadku wymagań "biały i z Androidem bo ma tapetę" to każda kupa spełni oczekiwania. Z całym szacunkiem dla kobiety Vinyla Angelusa, ale mnie Ona nie wygląda na zainteresowaną całą resztą tego przedsięwzięcia - tak, wiem co to znaczy Smile

Enyłej... chodziło mi o to, że w przypadku tak werbalizowanej "specyfikacji" rozwijanie poszukiwań na dużą skalę jest przerostem formy nad treścią... no bezsensowne wręcz. Bierze się najlepszy element z grupy i po zawodach - wybór, jaki by on nie był, i tak nie zostanie doceniony ze strony ważnej dla nas. Smile Będzie biały, będzie z Androidem i będzie miał tapetę. Jakieś inne życzenia były? Smile
İmage
22-04-2014, 21:20,
Full User
WARCHOL7

Wyróżnienia:

A może sgs 2?

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila