Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

 Moduły Xposed - kompendium
Autor Wiadomość
11-05-2014, 16:19,
Post: #1
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Offline
Toldo


Nagrody:

Moduły Xposed - kompendium
Urządzenie z Androidem:
Android


Wciąż dla mnie dziwne jest, że niewiele osób używa bądź w ogólności wie o istnieniu czegoś takiego jak Xposed Framework. Możliwości tego wynalazku są praktycznie nieograniczone i pozwalają często na więcej niż jakikolwiek custom rom. W wypadku posiadania roota, jest to dla wielu ratunek pozwalający na daleko idące modyfikacje urządzeń, które nie mają wsparcia developerskiego.

Co to jest Xposed? Autorskie wytłumaczenie co to jest wygląda tak (dla znających angielski myślę bezproblemowo):

Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.


W wolnym tłumaczeniu jest to silnik obsługujący moduły, które pozwalają modyfikować pliki systemowe w locie, aczkolwiek są to modyfikacje odwracalne w bardzo prosty sposób, na zasadzie on/off. Możliwości są praktycznie nieograniczone bo modułów jest masa i wciąż przybywa nowych, zarówno dla specyficznych urządzeń bądź ich linii, jak i urządzeń ograniczonych do jednej wersji androida czy producenta. Modyfikacje są zarówno proste, np. pozwalające na zmianę jakiejś pojedynczej ikony (np. baterii), czyli kosmetyczne, jak i modyfikacje kompleksowe z masą różnych opcji, pozwalające całkowicie zmienić urządzenie. Śmiało można powiedzieć, że Xposed jest alternatywą dla instalacji Custom romów, o wiele bardziej modyfikowalną, pozwalającą bardziej dopasować do siebie swoje urządzenie.

W tymże wątku chciałbym uniknąć dyskusji o słuszności bądź niesłuszności tego rozwiązania. Chciałbym natomiast stworzyć listę polecającą ciekawe, używane przez was moduły Xposed, razem z krótkim opisem, aby każdy użytkownik, który nie znał Xposed mógł w prosty sposób to rozwiązanie poznać i odnaleźć ciekawe moduły, które naprawdę się przydadzą.

Jako prekursor podzielę się z wami modułami, które używam na codzień, a które są mniej lub bardziej przydatne. Sugeruję zachować spójność wpisów.


20MP SuperiorAuto
Autor: RyokoN
Kompatybilność: Xperia Z1, Xperia Z
Link: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Moduł, który pozwala nam robić fotki w pełnej rozdzielczości matrycy, w trybie Ulepszonej Automatyki. W wypadku Z1, zdjęcia będą w rozdzielczości 20,7 megapikseli, a w wypadku Z w rozdzielczości 12 megapikseli.


Enable BATTERY_STATS for Kitkat
Autor: gsamtan
Kompatybilność: Każde urządzenie działające na Androidzie 4.4.x (Kitkat)
Link: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Moduł dający aplikacjom monitorującym baterię (np. Better Battery Stats) pozwolenie BATTERY_STATS, bez którego na kitkacie nie działają one poprawnie.


GEM Xperia Xposed
Autor:greg2001
Kompatybilność: Większość Xperii od Sony
Link: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Pierwszy z serii modułów kompleksowych, pozwalający zmienić m.in. opcję Launchera Xperia jak ilość wierszy i kolumn, rodzaj przejścia animacji, wygląd i opcje blokady ekranu i przezroczystość statusbara i navbara, oraz co ciekawe, za pomocą tego modułu można dodać zaokrąglone brzegi ekranu znane z romów MIUI.


Gravity Box
Autor: C3C076
Kompatybilność: Urządzenia działające na Androidzie AOSP 4.x lub 4.4.x (zwróć uwagę na wersję poniżej), brak wsparcia dla urządzeń działających na romach fabrycznych HTC, Samsunga, Sony oraz Miui, LeWa OS itp, aczkolwiek spora część opcji działa np. na Z1 - trzeba sprawdzać każdą opcję w zależności od urządzenia.
Link: Uwaga!! Mod ma dwie wersje!!!
Wersja dla Kitkata: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Wersja dla JellyBeana: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Chyba najbardziej kompleksowy moduł. Zawiera masę opcji, których opis starczyłby na jeden wielki post, m.in. edycja wyglądu systemu, przezroczystość, wiele opcji blokady ekranu, klawiszy sprzętowych, możliwość dodania funkcji PIE, itd. itp.


Serajr Xperia Xposed
Autor: serajr
Kompatybilność: większość Xperii od Sony (zwróć uwagę na wersję poniżej)
Link: Uwaga!! Mod ma dwie wersje!!!
Wersja dla Kitkata: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Wersja dla Jellybeana: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Kolejny kompleksowy moduł, skierowany do użytkowników telefonów Sony, pozwalający zmienić kilka opcji SystemUI, Launchera, dodać opcje i zmienić wygląd Powermenu, itp., wersja dla Kitkata jest nieco bardziej rozbudowana.


Xperia QuickSettings touch-and-hold
Autor: _TB_TB_
Kompatybilność: urządzenia Sony Xperia
Link: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Z jakichś względów Sony w swoich fabrycznych romach nie dodało opcji przeniesienia bezpośrednio do ustawień po tapnięciu i przytrzymaniu odpowiedniego kafelka w rozwiniętych powiadomieniach. Ten moduł to naprawia.


Xperia/AOSP Navbar Buttons
Autor: itandy
Kompatybilność: Urządzenia Sony Xperia, urządzenia z Androidem AOSP
Link: Nie widoczne dla niezalogowanych.
Opis: Moduł pozwalający na edycję paska nawigacyjnego wyświetlanego na dole ekranu. Do dyspozycji mamy 17 różnych styli ikon, oraz możemy dodać przycisk wyszukiwania oraz menu kontekstowego. Możemy także oczywiście zmienić kolejność wyświetlania ikon. Uwaga!! Moduł gryzie się z Gravity Boxem, jeśli w GB mamy pozmieniane opcje Navbara - może się zdarzyć, że znikną nam ikony z navbara, dlatego polecam testować wnikliwie.


To na tyle jeśli chodzi o mnie. Nowych modułów szukam zazwyczaj jeśli potrzebuję jakiejś funkcji i jest to o wiele wygodniejsze niż szukanie i testowanie całego custom roma, który jest tworzony często pod autora i jego widzimisię. Dzięki Xposed i modułom możemy sobie wszystko ustawić po swojemu. Parafrazując znaną swego czasu reklamę Apple: Xposed - there is a module for that Wink
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post


[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila


Wróć do góry