Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Prezentacja LG G3! Czy mamy nowego króla?
Autor Wiadomość
27-05-2014, 20:21,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Kochani jesteśmy już po prezentacji nowego cuda od LG czyli następcy fantastycznej "Gie dwójki". I co? Oglądałem całą konferencję która trwała niespełna godzina i była naprawdę nieudolna. Zawiodłem się niestety ponieważ LG zrezygnowało z innowacyjności i poszło drogą ewolucji podobnie jak Sony, Samsung i HTC.

Na początek co by nie psuć humorów to co mi się spodobało w nowej G3?

Po pierwsze: Aparat: udoskonalona optyczna stabilizacja i laserowe łapanie ostrości - coś jednak innowacyjnego jest. Wygląda to fajnie.

Po drugie: Muzyka czyli podążanie za trendami - większy i lepszy głośnik

Po trzecie: Myślę że tutaj skończę bo trzeciej fajnej rzeczy nie mogę znaleźć...

No a teraz krytyka więc Ci co jej nie chcą słuchać mogą skończyć czytanie Smile

Po pierwsze: Konferencja czyli totalna nieudolność, przewidywalność i badziewne żarciki. Nawet publika spała mam wrażenie ponieważ nie słyszałem żadnych braw. Konferencja wzorowana jak bym na konferencji SGS5 - ŻENADA. No i oczywiście to co najlepsze - brak jakichkolwiek informacji o podzespołach czy o baterii. Pierwszy raz się z tym na konferencji spotkałem ale myślę że w sumie LG jeżeli chodzi o bebechy nie ma się czym chwalić.

Po drugie: Wykonanie i design. Na zdjęciach FENOMENALNY natomiast na filmach STRASZNY. Nigdy nie zamienię swojego G2 na tą świecącą się paskudę. Miało być premium - jest SZAJSUNG!

Po trzecie: Ekran i udowadnianie na siłę że rozdzielczość 2 razy większa niż FullHD jest potrzebna. Trochę wciskania kitu o optymalizacji i o tym że nie wpływa to ani na wydajność ani na zużycie baterii.

Po czwarte: Odgrzewane kotlety jako gwiazdy wieczoru. No sorry ale KNOCK CODE oraz klawiatura której wielkość możemy modyfikować? Fajne ale to już było...

Podsumowując. Oglądałem konferencję rok temu kiedy prezentowano LG G2. Rozdziawiałem oczy i buzię i cieszyłem się że wreszcie coś, oglądałem ją a potem nawet chyba z 2 razy powtórki najlepszych momentów. Na konferencji G3 omal nie zwymiotowałem z nudów....Pomncie moje słowa, że po prezentacjach Nowej Xperii i HTC oraz Samsung Prime nikt o G3 nie będzie pamiętać. Niestety OnePlusOne chyba z Tobą się zaprzyjaźnię zanim kupię Lumię 930... jednego jestem pewien - NIE WARTO WYMIENIAĆ G2 na G3....

Oto prezentacja ale bardziej opłaci pograć się w grę niż ją oglądać:

Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
27-05-2014, 23:30,
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

RE: Prezentacja LG G3! Czy mamy nowego króla?
Tak jak mówiłem, do... będzie i miałem rację. Dysponując tym budżetem można kupić sporo lepszy sprzęt. Nawet Xperia Z2 czy M8 wydaje się bardziej rozsądny, przy takim ekranie bateria będzie trzymać tyle co 1750 w mojej L, albo gorzej. Dodajmy do tego procek o wysokim zużyciu baterii i mamy G3!!! Jedynyna innowacja jest laserowy czujnik ostrości, a matryca 13mpx jest wystarczająca Smile Ciekawi mnie jak wypada w porównaniu do Z2 właśnie, która w porównaniu do konkurencji obecnie jak widać do dziś, kiedy LG powiedziało ostatnie słowo, że jednak pokazała klasę Wink

Tapniete z mojej C2105 Smile
27-05-2014, 23:40,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

No sporo racji masz... Lg brakło wyczucia które miało jeszcze kilka miesięcy temu. Prezentacja G2 zgniotła ówczesne flagowce czy to SGS4 czy to HTC ONE... obecna im tylko dorównuje. Na pewno jest to ewolucja ciekawa - lepsze wykonanie, slot na karty pamięci do 2 TB, trochę innowacji ale to za mało żeby zrobić takie wrażenie jak G3. Co do baterii to bym jej nie przekreślał tylko zaczekał na testy bo tutaj podobnie jak z MPX w aparacie. Nie tylko och liczba się liczy - ponoć bateria oparta jest teraz na technologii związanej z grafitem czyli zupełnie nowej. Podchodzę sceptycznie tak jak Ty - podkręcony snapdragon 800 (czyli 801) plus taki ekran na pewno żrą co nie miara prądeczku...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

28-05-2014, 00:05, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-05-2014, 00:07 przez ml16. )
VIP
Ekspert

Wyróżnienia:

No tak, ale nie oszukujmy się, czym więcej MPX tym więcej szczegółów, i większy zoom możemy zastosować, aczkolwiek bez zbliżania zdjęcia mogą wyglądać ciekawe Wink
30-05-2014, 11:55,
VIP
Full User
Loża Szyderców
Format

Wyróżnienia:

Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-06-2014, 15:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-06-2014, 17:16 przez Frozen. )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(27-05-2014, 20:21)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Troszku tak obok głównego nurtu będzie...

Moim zdaniem, 13 Mpx w smartfonie to i tak za dużo o jakieś 10 Mpx. Nie, nie jestem jakimś wojującym przeciwnikiem "dobrych" aparatów w smartfonach. Staram się do tego podejść bardziej pragmatycznie. Na aparatach się nie znam - przyznaję uczciwie. Jednak pewne sprawy można wziąć na zwykłą logikę i ogólnie obowiązujące w naszym świecie prawa fizyki.

Wiadomo, że matryca w aparacie to powierzchnia o ściśle określonej i skończonej wartości. W "normalnym" aparacie powierzchnia matrycy jest stosunkowo duża bo tam jest fizycznie miejsce na nią - aparat ma w sumie spore gabaryty. Poza tym w aparacie matryca jest jednym z głównych elementów - toż to aparat fotograficzny jest. Tak więc upakowanie na takiej matrycy kilku(nastu) milionów pikseli problemem nie jest. W aparacie smartfona fizycznie nie ma miejsca na matrycę o uczciwych rozmiarach - są to twory maksymalnie 1... może 1,5 cm2 - jak na tym upchać tą samą ilość pikseli jak na matrycy normalnego aparatu (kilka cm2) o podobnych parametrach? Tak, wiem. Znajdzie się milion osób, które powiedzą, że obecna technika pozwala na takie cuda np. poprzez zmniejszenie wielkości pikseli - pytanie tylko, jaki piksel przyjmie więcej światła, większy czy mniejszy? Drugi sposób na napompowanie megapikseli aparatu to interpolacja pikseli - czyli duża część pikseli jest sztucznie dorabiana przez soft aparatu - nawet ponad 1/3 pikseli zdjęcia można w ten sposób dorobić. Dokładnie w ten sam sposób można czerpać satysfakcję z podawania wymiaru swojego członka zsumowanego z długością kręgosłupa. Tongue Nie ma co kryć - jest to pewnego rodzaju oszustwo.
Oczywiście dałoby się w smartfonie od bidy upchać i większą matrycę, ale pozostaje jeszcze kwestia optyki. Najmarniejszy "kompakt" kupiony w markecie daje ok. 1 cm odległości pomiędzy soczewkami a matrycą - już nie liczę możliwości zmieniania ogniskowej poprzez regulację "długości" obiektywu a jej średnica też nie jest mała - kilka razy większa niż w smartfonie. Jak to wygląda w smartfonie, którego grubość liczona jest milimetrach i najczęściej nie przekracza 1 cm a średnica optyki to może 5 mm?
A niech sobie tam mówią. Ja wiem jedno - moja budżetowa, uczciwie 8-megapikselowa lustrzanka Sony robi nieporównywalnie lepsze zdjęcia niż sztucznie napompowany 20 megapikselowy aparat Nokii (jest niezły, ale ja się spodziewałem lepszej jakości). Nigdy, powtarzam - nigdy, pędzony softem miniaturowy aparat nie da tego samego efektu co normalny aparat choćby o gorszych parametrach. Amen.
Tym samym aparaty w smartfonach uważam za zwykłą marketingową ściemę. Kto chce to niech się podnieca setkami megapikseli.
Niestety, umieszczenie w folderach reklamowych informacji, że aparat ma interpolowane 15 Mpx (z realnych 10 albo mniej) nie jest zbyt marketingowe. Smile Dlatego też i po tym aparacie nie spodziewałbym się 13-megapikselowych cudów.

Jest jeszcze kwestia zoom-u o której szanowny przedpiśca wspomniał.
O jakim zoom-ie w aparatach smartfonowych mówimy? Bo raczej nie o optycznym. Smile Są na rynku chyba tylko dwa smartfony oferujące niewielki zoom optyczny - reszta to powiększanie cyfrowe czyli najgorszy chłam jaki tylko być może.

I tak już na marginesie...
Powiedzcie mi, jaki jest sens robienia zdjęć o rozmiarach ponad 3 tysiące pikseli na ponad 2 tysiące pikseli - takie rozmiary oferują już aparaty ok. 8-megapikselowe. Sorka, ale jakoś szukam sensu tego i znaleźć nie mogę. No jakbym tego zdjęcia nie wyświetlał to i tak jest ono skalowane do wielkości ekranu - czy to smartfona, czy to laptopa, czy choćby telewizora - czyli najczęściej do rozmiarów maksymalnie nieco większych niż FHD (czyli nieco ponad 2... może 2,5 Mpx) Big Grin Nawet jeśli chciałbym to zdjęcie zmagazynować sobie na papierze i włożyć do albumu... Na papierze A3 mam je utrwalić żeby mieć choć namiastkę oryginału? Smile
Zastanawiał się ktoś kiedyś nad taką kwestią w ten sposób? Tongue
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry