Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

[ROM] WP 8(.1) + stary androidowiec = przepis na katastrofę
Autor Wiadomość
08-06-2014, 14:03, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2015, 19:05 przez dymekxxl. Powód: Brak )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

WP 8(.1) + stary androidowiec = przepis na katastrofę
Urządzenie z WP7:
Lumia 625

Pewnie nikt się nie spodziewał, że kiedykolwiek tutaj coś napiszę Tongue Jako, że moja ukochana Z1 znalazła się w serwisie i nie wiem ile jeszcze tam będzie, zmuszony niejako zostałem do używania Lumii 625. Miałem okazję pracować na promocji Lumii 820 i 920 więc jako tako podstawy ogarniam aczkolwiek mam parę niejasności związanych z systemem i jego konfiguracją.

Niesiony wykształconą przez Androida potrzebą modyfikacji wgrałem sobie wczoraj WP8.1 PfD i w sumie system jakby nabrał dla mnie polotu i całkiem mi się widzi (nieee, nie porzucę Andka na stałe Big Grin), ale mam kilka pytań w związku z tym. Mianowicie:

a) czy jest jakiś sposób aby mieć haptic feedback przy wpisywaniu liter z klawiatury? Strasznie mi tego brakuje.
b) czy toggle w powiadomieniach mogłyby działać cały czas jak na androidzie, że po prostu włączają daną funkcję, a nie przenoszą do ustawień? Trochę to mało wygodne, a tylko raz zdarzyło mi się, że wifi zaskoczyło od razu po tapnięciu toggla zamiast przenosić do ustawień.
c) czy da się trochę uporządkować listę aplikacji, np. tworząc foldery? Wiem, że jest apka foldery ale nie do końca odpowiada mi jej działanie, albo coś robię nie tak. Chciałbym osiągnąć efekt folderów na liście aplikacji, żeby się skróciła, bo ledwie parę aplikacji mam, a lista jest długa niczym kolejka pod istore w dniu premiery iphone'a.

Mam nadzieję, że któryś ze specjalistów mi odpowie, bo jestem obecnie jak dziecko we mgle, jak młody rekrut rzucony za linie wroga...
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
08-06-2014, 14:41,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

RE: WP 8(.1) + stary androidowiec = przepis na katastrofę
a) Wydaje mi się że nie da się. Przeszukałem opcję i znalazłem tylko włączenie dźwięków
b) Ale to powinno tak działać i u mnie tak jest. Pacniesz raz to się włącza i ewentualnie łączy z siecią jak jest możliwość
c) To se ne da. Możesz sobie zrobić folder na ekranie głównym i tam zrobić porządek. Na liście aplikacji musi być burdel Smile
08-06-2014, 19:47,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(08-06-2014, 14:03)Toldo napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Foldery tylko na pulpicie.
Jeśli przekroczysz 45 apek na liście to włączy się dodatkowo indeks literowy. Dodatkowo masz lupkę na liści, którą wyszukujesz apki.

Co do apki do robienia folderów to polecam rozwiązanie Samsunga. Nokiowa apka jest... hmmm... skromna. Smile
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-06-2014, 20:30,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Ok, toggle już ogarniam, tapię to się włącza ale jak chcę wyłączyć to przenosi do ustawień. Co do listy apek to chyba już przekroczyłem bo mam alfabetem... Jeszcze co mnie drażni to raporty sms w formie wiadomości, jakby jakiś toast nie starczył. Zawsze w nokiach był toast, a teraz się cofają.

Teraz kolejne kwestie ale już w zakresie doradztwa aplikacyjnego. Mianowicie już zauważyłem, że brakuje oryginalnego Dropboxa. Polecicie jakiś funkcjonalny zamiennik? Druga sprawa to dysk google, również potrzebuję jakiś zamiennik. Kolejna rzecz trochę mnie rozczarowuje, czy IE nie potrafi zapisywać wszystkich plików? W sensie chodzi mi o pobieranie. Próbowałem pobrać film w mp4 i za każdym razem zamiast pobierać odpalał mi się odtwarzacz... Ostatnia sprawa, czy jest jakaś fajna gra typu tower defence? Sr, za takie bądź co bądź podstawowe pytania, ale to tak jakbym się przesiadł z T34 do M1A Abramsa. Nie wiem gdzie co jest Tongue
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
08-06-2014, 21:08,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(08-06-2014, 20:30)Toldo napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Taaaa... z pobieraniem w IE to jest bardziej niż różnie - tutaj też nie eksperymentuję więc nie pokieruję co i gdzie. Pozostaje mi tylko polecić Tobie spróbowanie jakiegoś zamiennika, np. UC Browser czy H2 Browser.
Niby wszystko to jest to samo bo siedzi na silniku IE, ale są dodane funkcjonalności różne. Warto spróbować.

BTW... Podziwiam i doceniam fakt, że jako "samochód zastępczy" wybrałeś coś na WP. Być może - jeśli troszku na nim realnie popracujesz - docenisz jego niezaprzeczalne zalety... jednak niestety... poznasz również jego wady... Smile
Powodzenia w walce życzę Smile
İmage
08-06-2014, 21:15,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

I teraz będę pliki przerzucał z DB na Skydrive? Proszę CięBig Grin

Wybór poniekąd podyktowany ciekawością a poniekąd stanem zaopatrzenia mojego sklepu w telefony mogące być zastępczymi. Xperia V niestety była nie do końca sprawna ale z Lumią żyje się nieźle, nie mniej cały czas mam świadomość, że to chwilowe więc staram się nie przyzwyczajać. Może po sprawie napiszę jakiś krótki art o tym jak jest po ciemnej stronie mocy Tongue
08-06-2014, 21:21, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-06-2014, 21:23 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

No przeca ja nie każę Tobie nic przerzucać pomiędzy drajwami Big Grin Tak tylko wspomniałem. Smile

Enyłej... Szkoda, że nie miałeś na składzie jakiejś choć mid-endowej Lumii... 720, 820... 625 doopy nie urywa, choć jak na lowendowego kastrata działa zaskakująco dobrze. Smile
İmage
08-06-2014, 23:51,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Mogę ewentualnie 1320 wziąć, ale to już jest solidny kaliber...
09-06-2014, 00:11,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Bierz bo warto Big Grin
İmage
09-06-2014, 00:12, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-06-2014, 09:53 przez Toldo. )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Za duża dla mnie... A poza tym, jaka różnica? Jeno więcej ramu, więcej baterii, większy ekran z wyższą rozdziałką...

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry