Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

OGŁOSZENIE
Autor Wiadomość
08-09-2014, 17:38,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

RE: OGŁOSZENIE
aha , w sumie to :
İmage

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
08-09-2014, 19:32,
VIP
Full User
Loża Szyderców
Format

Wyróżnienia:

Propozycja domeny nowego projektu w bunkrze Smile
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-09-2014, 12:43, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2014, 12:44 przez zbisz41. )
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Ponawiam propozycje opłacenia forum na jeszcze jakiś czas.
Wall-E ile potrzeba kasy, do kiedy ?
Najważniejsze:

Kto wchodzi w ten interes czyli kto wspomoże ?

Pozostawienie forum nie będzie kolidować z pracami(?) nad nowym projektem.

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
26-09-2014, 17:15,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Kasa jest tutaj najmniejszym problemem - to stosunkowo niewielka suma.
Kwestia najważniejsza to: Kto będzie pracował na tym "nowym projektem"... Smile
İmage
26-09-2014, 17:28,
VIP
Full User
Loża Szyderców
Format

Wyróżnienia:

Utrzymanie forum mija się z celem zobaczcie ile jest postów dziennie pisanych przez "nowych" userów to raz dwa kasa wydana na reanimacje trupa to kasa wydana w błoto trzy nowy projekt upadł smiercią naturalną bo nie bylo chętnych więc nie widzę sensu Wink
26-09-2014, 19:11,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

Skoro kasa najmniejszy problem to jest prośba o opłacenie starego forum.
Inaczej ile co kosztuje i kiedy trzeba płacić .
Część nas ze starej ekipy widziałby na razie to forum tak jak jest.
Myślę ze w czasie jesienno-zimowym trochę się tu "pobawimy " czyli może co nie co napiszemy coś zrobimy ...może.
Powtórzę :
Jeśli to nie jest jakiś wielki kłopot-problem można prosić o informacje dotyczące przedłużenia istnienia forum w starej wersji.

PS
Nowe nie ma, nie wiadomo czy będzie a tak naprawdę niektórych z nas to nie interesuje .

SZACUNEK?
26-09-2014, 20:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-09-2014, 20:06 przez KEWALSajot. )
Full User
KEWALSajot

Wyróżnienia:

Szkoda kasować coś co było piękne. Zdaję sobie sprawę, że coraz mniej osób tutaj zagląda, ale wydaje mnie się, że jest jeszcze szansa na ratunek. Co prawda przez zbyt dużo konkurencję i zbyt dużą nowych telefonów stare zasłużone fora wymierają. Zanim trafiłem tutaj na eOmnia przez 3 lata służyłem dzielnie na SiemensJava i MobileVice. Byłem tam jednym z aktywniejszych użytkowników, aż zaczęło coś się sypać. Były to typowo fora stworzone pod darmowe gry i aplikacje w java. Przyszedł postęp technologiczny, Android, iOS i WindowsMobile / Windows Phone pochłonęły rynek i mało co już się tworzy pod starą dobrą javę. Moje stare siedliska przestały istnieć. MobileVice wytrzymało najdłużej, też próbowano je ratować robiąc fuzję z 2 innymi forami, ale doprowadziło to do wymarcia jakościowych ludzi, którzy spolszczali gry, a nawet robili je samemu od podstaw.

Nie chcę, żeby to samo spotkało nasze forum eOmnia. Spotkałem tutaj naprawdę mega ekspertów w dziedzinie telefonów, ale też po prostu zwykłych bezinteresownych ludzi, którzy służyli pomocą i radą. To co wyróżniało eOmnia, to cudowna atmosfera. Mimo, że na samym forum nie napisałem więcej niż 10 postów, mimo że MAJĄĆ NADAL OMNIE OD PONAD 4 LAT do dzisiaj nigdy nie rootowałem telefonu, do dzisiaj nie zainstalowałem żadnej gry, nic kompletnie. A jednak to zawsze byłem pełen podziwu dla atmosfery na ShoutBoxie, dla której siedziałem prawie przez cały czas. Fajne było to, że nie tylko zajmowaliśmy się Omnią, ale też się integrowaliśmy w różny sposób - czy to przez zloty forumowiczów, czy to przez inne działalności typu forumowe eOmnia Radyjo. vinyl

Z pewnością nie pomaga nam w tym fakt, że seria telefonów Samsunga "Omnia" już nie była dalej rozwijana. Jesteśmy w pewnym stopniu ograniczeni do telefonu, który swoje czasy świetności ma już dawno za sobą. Czasy, w których nie wielu decyduje się na zakup i znalezienie naszego forum. Co prawda eOmnia.net jest największą bazą informacji o tym telefonie, ale nie spodziewam się, żeby nagle miała się powiększyć popularność telefonu. Dlatego proponowałbym w jakiś stopniu powiększyć naszą działalność, jednocześnie pozostawiając to co było dobre. Samej domeny bym się nie pozbywał, bo z pewnością nasi starzy zaginieni bracia pamiętają rodzinne strony i może będą chcieli czasem tak jak ja zobaczyć co tu się wyprawia.

eOmnia.net niczym Pokemon też chyba potrzebowałaby się przeobrazić w nowszą ewolucje. Osobiście miałbym 2 pomysły na rozwinięcie forum, jednocześnie zostawiając obecną tematykę forum jako jeden z działów. W zasadzie są one względem siebie skrajne i jeden bardziej pasuje do Omni, drugi mniej, ale zarazem jeden ma większy potencjał od drugiego.

a) zrobić forum starych zapomnianych telefonów - jak już wspominałem coraz więcej for przestaje istnieć, a co za tym idzie wszystkie bezcenne posty znikają w otchłani niezapłaconych domen. Mimo, że coraz to nowsze telefony wychodzą na rynek, to jednak nie wszyscy kupują wszystkie premierowe okazy będąc tym samym skazani na dotychczasowe telefony. Co prawda przez to powstałoby takie bardziej forum widmo-zapomnienia ale uważam że znalazłoby się więcej chętnych znaleźć coś pod swój telefon niż tylko posiadaczy Omni. W dodatku do tej grupy należy starsza rzesza userów, więc choćby z sentymentu te osoby, które kiedyś sami rozpoczynali swoją przygodę z telefonami będą mogli powspominać przy shoutboxowych rozmowach

b) zrobić forum najnowszych marek telefonów - jest to przeciwstawne do pierwszego koceptu i średnio pasuje tutaj Omnia, ale sam tez miałem zamiar coś takiego zrobić. coraz wiecej na rynku pojawia się nowych marek. Konkurencja Samsungów, iPhonów, HTC nie śpi i tworzy się telefony równie dobre, a nawet lepsze. W szczególności chiński rynek przyniósł nam kilka nowatorskich producentów (OPPO, THL, OnePlus, Xiaomi), ostatnio na rynek weszło francuska Vevo - nowych marek jest mnóstwo. Są atrakcyjnie tanie, a wcale nie gorsze od znanej elity, więc nie można się dziwić ilości osób, która decyduje się na takie telefony. Myślałbym o złączeniu wszystkich najnowszych nowinek w jednym miejscu, co odróżniłoby nas od konkurencji i zapewniło świeżą krew na naszym forum. Zielonych ludzi w najnowszych smartfonach jest mnóstwo i to właśnie my możemy ich zebrać w jednym miejscu i im pomóc. Sam od 2 tygodni jestem posiadaczem "Zabójcy Flagowców", czyli OnePlus One i wiem jaki to świeży rynek, a zarazem jaki ma on ogromny potencjał. Przekonałem się ile stron trzeba przeszukać, żeby znaleźć odpowiedzi na moje pytania. Teraz okazuje się, że kolejni pytają o to samo. Posiadacze Omni (cały dział pozostałby) lub też innych telefonów nie będącymi nowinkami nowych producentów wcale by nagle nie stali się odstawieni na bok. Znam tutaj na forum wiele osób, które ma wystarczającą wiedzę, żeby pomóc forumowiczowi w najprostszych sprawach, do których nie potrzebny jest konkretny model. Z pewnością ten pomysł przysporzyłby nam wzmożony ruch nie zamykając furtki na nowych użytkowników, bo w końcu zawsze będą powstawać nowi niszowi producenci, którzy z biegiem czasu zastąpią obecną elitę. : )

Podsumowując myślę, że jeszcze mamy szansę powalczyć, aby było tak jak wtedy gdy na SB siedziało po 50 osób i trzeba było szeptać, żeby nie przegapić czyiś wiadomości. Jednak potrzebujemy jakiegoś impulsu, który otworzy furtkę i ożywi forumowe życie społeczne Smile
İmage
İmage

Admin eOmnia Radyjo

GG: 7321767
26-09-2014, 20:18,
VIP
Full User
Loża Szyderców
Format

Wyróżnienia:

Ludzie są tylko że mają pełne gacie by ruszyć coś nowego co było pomysłem rozwojowym pod który forum można było podpiąc jak i sb bo to o to się rozchodzi a jak dziennie wchodzi na niego 2 osoby to jest max wiem bo śledzę temat już od dłuższego czasu i nie to że jak ktoś mi zarzucił mam wyjebane bo pomysłodawcą nowego projektu byłem ja a Vinyl przyłączył się do niego z podobną wizją więc nie to że mam wyjebane ale ludzi chętnych nie było i nie bedzie a sezon ogórkowy trwa już moi mili od kwietnia się nic nie dzieje nie uważacie to za stratę czasu i pieniędzy? choć ja wiem ile to może kosztować bo znam się na tym nie widzę sensu aby to zostawiać a nowy projekt mam rozplanowany ale samemu mi się ruszyć nie chce i nie widze sensu bo jak ludzie beda tak reagować jak na to co już zostało powiedziane to ja "położyłem laske" na to Wink i tyle Smile
27-09-2014, 00:12,
Ekspert
Tłumacz
VIP

Wyróżnienia:

Ja cały czas jestem gotowy...artykuły gotowe mam i się dołoże na cokolwiek zarządzicie. Jeżeli się nie zgadamy na to nowe to się składam na tego "trupa" bo trup nie trup nikt się z nim pierdzielił nie będzie... raczej posiedzimy przy nim bo to drogi trup dla nas...
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        

İmage

27-09-2014, 00:25,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

To i ja dołączam do nekrofili Wink
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry