Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Power Bank - który wybrać?
Autor Wiadomość
23-11-2014, 17:51, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2014, 11:00 przez Woojek. Powód: Brak )
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Power Bank - który wybrać?
Dzień dobry. Dzisiaj chciałbym zapytać, czy opłacalne jest kupowanie urządzenia typu power bank, lub bardziej po naszemu bank energii (nie, nie mocy). Produkt wg mnie powinien być w kolejności od najwazniejszej do najmniej ważnej cechy:
- pojemny (jeżeli jest napisane, że ma 5000 mAh, to niech chociaż wykrztusi z siebie 4500)
- estetyczny i ładny (kwestia gustu więc można pominąćm ale chodzi mi o czarne/niebieskie urządznia w kształcie prostokąta z zaokrągleniami)
- możliwie ergonomiczny i poręczny
- o dobrym stosunku cena/jakość

Natrafiłem się na parę opinii na temat dwóch modeli frimy PQI. Dużo ludzi je wychwala, ale internetowi nie można wierzyć, dlatego zwracam się do zaufanych użytkowników eomnia i prosze o poradę:
Który power bank w cenie około 100zł jest najlepszy?

A to modele, które wpadły mi w oko:
Bardzo dobry stosunek jakość/cena, bardzo wysoka jakość, poręczny.
Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Świetna estetyka, wysoka jakość i jej stosunek do ceny.
Kod:
Zarejestruj się.

Podsumowanie-czyli co uadło nam się na tą chwilę ustalić
-Pojemność przynajmniej o 25% większa od urządzenia, które ładujesz
-Lepiej używać markowych power banków, bo inne szybko traca pojemność (markowa ma po roku około 70%, a niemarkowa 30-40% po kilku miesiącach lub szybciej)
-Chińskie mAh jest mniejsze od ogólnoprzyjętej jednostki mAh. Stosunek wynosi mniej więcej 1:3.
Polecane marki/modele (póki co):
-PQI
-Colorovo
-Samsung
-Nokia
-Lepow Moonstone
Przegranymi są ci, którzy nie spróbowali walczyć o marzenia.
Przestrzegaj przepisów BHP
Zwłaszcza na kolei!
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
23-11-2014, 19:36,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

RE: Power Bank - który wybrać?
http://www.empik.com/ladowarka-bezprzewodowa-microusb-nokia-cyan-2200-mah-dc-16-nokia,p1080349478,elektronika-p

Ja korzystam z oryginalnego od Nokii i jestem zadowolony.
Bez problemu naładuje mi baterię do pełna, a jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło żebym był dłużej niż 2-3 dni w miejscu gdzie nie ma normalnego prądu.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-11-2014, 22:08,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Teraz trochę jeszcze poprzeglądałem inne power banki i natrafiłem na to: Lepow Moonstone. Lepiej jest zapłacić 100zł za 6000mAh i mieć dobrą markę, czy 100zł za 9000mAh i mieć trochę gorszą markę? Jak to wygląda po roku użytkowania?
Zwłaszcza na kolei!
İmage
24-11-2014, 11:32,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Powiem Tobie tak, z doświadczenia, lepiej nie kupować jakichś dziwnych wynalazków tylko firmowy powerbank, bo te chińskie zwłaszcza często nie mają nawet połowy deklarowanej pojemności. Podam Ci taki przykład: miałem S3, który ma baterię 2100mAh i power bank, który miał 3000mAh. W teorii powinien więc starczyć na ponad jedno ładowanie (podkreślam, w teorii), a w praktyce jednak, nie ładował telefonu nawet o 50% tylko gdzieś 45%.

Jeśli zaś chodzi o markę PQI, to mam dysk zewnętrzny PQI 500GB na usb 3.0 i działa bez zarzutu. Kiedyś też miałem myszkę i również bezproblemowo.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
24-11-2014, 12:46,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

No tak coś już wiemy :
-poverbank powinien mieć więcej niż bateria
-powinien ją naładować do pełna.
Teraz dobrze by było aby dowiedzieć się z jakiej firmy czy jakie modele są dobre.

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
24-11-2014, 12:53,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

O Nokiowych powerbankach słyszałem wiele dobrego, ale mają ograniczone pojemności (mały wybór). Sony też ma ciekawe modele ale nie należą do tanich.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
25-11-2014, 11:02,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Ciekawi mnie jeszcze aspekt kształtu. Z rego co zaobserwowałem/wyczytałem, to lepiej jest kupować mniej wygodne power banki o kształcie przypominajacym bardziej baterię, niż kartę kredytową. Wiecie coś na ten temat?
Zwłaszcza na kolei!
İmage
25-11-2014, 12:05,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

Mój ma kształt bardzo wychudzonego penisa i nie wiem czy jest to kształt optymalny dla takich urządzeń. Jak leżą to bez znaczenia, a jak chcesz je nosić w kieszenie to chyba lepiej coś płaskiego.
27-11-2014, 12:15,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Jeśli chodzi o rozmiar to kwestia jest tego typu, że taka bateria o określonej pojemności musi mieć określony rozmiar, czyli bateria o pojemności 10000mAh nie zmieści się do obudowy wielkości dwóch paluszków AA.
28-11-2014, 21:29, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2014, 21:37 przez Frozen. Powód: Brak )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

A taki brałeś pod uwagę?

Mam, używam, jestem zadowolony. Małżonka też jest zadowolona ze swojego... pomimo, że z lekka dużawy jest.
Niemniej... L1520 ładuję tym 3 razy do pełna (z jakichś 15-20%) plus jeszcze kilka drobniejszych urządzeń. Ativ S małżonki praktycznie zapomniał co to ładowarka poza domem. Na wyjazdach wszystko leci z tego powerbanku - telefon i (jeśli trzeba) modemo-ruter LTE/WiFi. Aha... bo nie wspomniałem... ten powerbank może ładować dwa urządzenia jednocześnie Smile
İmage

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila