Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Power Bank - który wybrać?
Autor Wiadomość
29-11-2014, 00:31,
Ekspert
Ekipa
kwapol

Wyróżnienia:

RE: Power Bank - który wybrać?
Zasadniczym pytaniem jak często musimy ładować telefon poza domem/pracą/innym miejscem gdzie mamy prąd?
Bo mnie np takie coś co proponuje szefo wgl nie odpowiada. Duże i niepraktyczne. Ja jeśli korzystam z power banku to głównie gdzieś w podróży, trzymając telefon w kieszenie czy to spodni czy to kurtki czy marynarki. I dla mnie waga i rozmiar ma znaczenie.
Dlatego trzeba patrzeć na swoje preferencje i wtedy każdy wybierze odpowiedni model.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
29-11-2014, 07:46,
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP

Wyróżnienia:

(29-11-2014, 00:31)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
Uwierz mi nie tylko dla ciebie Big Grin

Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-11-2014, 13:47,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Telefon ma 2100 mAh i przy intensywny korzystaniu (ale bardzo intensywnym) pada po jednym dniu. Czasami zdarza się nam gdzieś wyjechac na 3-4 dni i nie zawsze mamy wówczas dostęp do elektryczności. Więc ze 2 ładowania by sie przydały. No i musi być ładny i niezbyt duży bo to,u mnie przynajmniej, w końcu dla kobiety jest :-)
Przegranymi są ci, którzy nie spróbowali walczyć o marzenia.
Przestrzegaj przepisów BHP
Zwłaszcza na kolei!
İmage
29-11-2014, 17:02, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2014, 20:03 przez Frozen. )
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(29-11-2014, 00:31)kwapol napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Niestety, to tak nie działa - pisał o tym Toldo w poprzednich postach.
Pojemna bateria MUSI być duża - musi mieć odpowiedni gabaryt. AMEN.
I proszę nie mydlić oczu stwierdzeniami, że "dzisiejsze technologie pozwalają..." bo NIE pozwalają. Już od dobrych kilku lat technologia ogniw stoi w miejscu (nie licząc zmian kosmetycznych). Jeśli ktoś będzie mnie próbował przekonać, że on kupił baterię/powerbank o pojemności milion-pińcet-sto-dziewińcet mAh i wielkości papierosa slim, to niech od razu wraca na drzewo z którego szedł 100 tysięcy lat temu. Smile Ja wiem, że na produktach firmy Xiong-Li-Kshak wypisywane są różne, dowolnie wybrane cyfry... Ale litości...
Woojek, nie piję tutaj do Twojej osoby - bynajmniej. Niemniej znam userów nazywanych geek'ami, którzy potrafili powiedzieć, że "na OLX za 30 złotych to on kupił takie cudo, że ach-och i na 600 ładowań mu to wystarczy".

Według tego co piszesz, czyli permanentny brak prądu, czas przebywania w "elektrycznej dziurze" oraz intensywne wykorzystanie smartfona, to ten fakt sam z siebie implikuje użycie powerbanku o maksymalnej dostępnej pojemności. Powerbank to tylko magazyn prądu i jego też trzeba kiedyś naładować!!! Ergo, użycie "maleńczaka" typu 2000/3000 mAh mija się tutaj z celem bo po jednokrotnym użyciu będziesz miał do naładowania DWA urządzenia.

Ja swój powerbank kupowałem z pełną i bezwzględną stanowczością po przeanalizowaniu możliwości różnych urządzeń z różnymi pojemnościami baterii. Oczywiście - analiza była oparta na "źródłach pisanych", czyli różnego rodzaju opisach i recenzjach bo przeca nie za bardzo mnie stać na kupno wszystkich dostępnych na rynku. Smile
Niemniej uważam, że zakup był trafiony - spełnia on moje oczekiwania i potrzeby a także daje perspektywy do dalszego "rozwoju". Moje urządzenie posiada DWA porty umożliwiające dostawę prądu do DWÓCH urządzeń równocześnie, ma dużą pojemność baterii i dużą wydajność prądową.
Jako przykład podam moją małżonkę, która wpadła na pomysł podłączenia do powerbanku tableta z Win 8.1 i (nieco później) modemu LTE/WiFi jednocześnie...
Jako ciekawostkę podam...
Mimo, że owe powerbanki posiadamy (ja z małżonką mamy swoje-własne) od stosunkowo niedługiego czasu to już zdążyły one zdobyć sobie uznanie wielu użytkowników. Użytkowników... Oba powerbanki działały na rzecz harcerskiej akcji "Znicz 2014" na warszawskich Powązkach - jeden zasilał ultrabooka, drugi podładowywał smartfony "ekipy"... Oczywiście trzeba je było ładować w czasie nocy, ale oba zapewniły całkowicie przyzwoity "zapas mocy" dla sporej grupy użytkowników przez ponad 2 doby. Smile
İmage
29-11-2014, 19:12,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Kod:
Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

To jest powerbank jaki chciałbym kupić mojej dziewczynie- wymiary 8x8cm, 6000mAh pojemności. Zakładam, że urządzenie jest wysokiej jakości i straty energi przy ładowaniu bedą wynosiły około 15%, co daje mi 5100mAh na ładowanie. Bateria telefonu posiada 2100mAh. Dwukrotne ładowanie zużywa 4200mAh + prąd zużyty na zasilanie telefonu działającego w trakcie ładowania baterii (na to zostaje mi jakieś 500mAh), a że nie chcę rozładować akumulatorka do końca to chciałbym na nim pozostawić około 400mAh. Nie wiem czy to mądre, ale z tego co poczytałem o powerbankach to tak sprawa wygląda :-)
Zwłaszcza na kolei!
İmage
29-11-2014, 19:46,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

Całkiem gustowne urządzenie. Smile

Niemniej...
6000 mAh za 109 zł to stosunek 55,04.
10400 mAh za 199 zł to stosunek 52,2.

Czyli większy wypada taniej przy podobnych odczuciach estetycznych bo "ten większy" też do brzydkich nie należy.
Tutaj słowo wyjaśnienia... wartości "mAh" nie da się przeliczyć w stosunku 1:1 - czyli 1000 mAh to 2x500 mAh. To tak nie działa wbrew pozorom.
Przy baterii 2100 mAh, powerbank 6000 mAh wystarczy na mniej-więcej jedno pełne ładowanie (może dwa) plus doładowanie a i to nie za duże. Kwestia jakości baterii w powerbanku.
Główną zaletą tego urządzenia jest funkcja "szybkiego ładowania" baterii - kwestia czy bateria w ładowanym smartfonie jest do tego przystosowana. Jeśli nie, to życzę powodzenia i niewielkiej ceny za kolejną baterię Smile

Jednocześnie nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że "kobieta bardziej woli ładne niż funkcjonalne" - znaczy... zgadzam się pod warunkiem, że nie umiemy jej udowodnić że nie ma racji (np. pozbawiając jej łączności ze światem bo ładny powerbank wystarczył tylko na jedno ładowanie i d*upa). Tongue
İmage
29-11-2014, 23:31, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2014, 23:41 przez Woojek. )
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Dlatego też poczytałem opinie o tym urządzeniu na internecie i posiada ono 85% sprawność przekazywania energii. Dla 6000mAh wychodzi, że jest w stanie naładować do pełna 2x baterię 2100mAh (pod warunkiem, że urządzenie ładowane jest wyłączone) i zostanie jeszcze około 900mAh.
Dla wyjaśnienia dlaczego 1000mAh nie równa się 2x500mAh.
Pisałem we wcześniejszych postach, że Chiny, posiadają inną metodę liczenie wartości amperogodziny i u nich wartośc ta jest około 3x mniejsza niż u nas. Sprzęt Lepow pochodzi z Hong Kongu, gdzie stosuje się już ogólnoprzyjete jednostki i o ile typ mi nie wciśnie podróby, to rzeczywiście otrzymam urządzenie posiadające 6000mAh, a nie tak jak wspomniałeś powerbank 6000mAh do jednokrotnego naładowania 2100mAh (w przybliżeniu 3:1). Owszem, mogę kupić power bank za 400zł z 20000mAh, ładny i fajny i stosunek pojemnosci do ceny będzie równy 50, ale szukam pojemności około 5k i jestem w stanie przeboleć mniej korzystny stosunek cena/ilość a mieć ładny i wydajny sprzęt (poza tym dostaję paragon i 2 lata gwarancji na baterię, gdzie normalnie jest 6 miesięcy, więc w razie zesrania się baterii będę chłopu truł zawory, że ma wymienić, bo obiecuje, że po dwóch latach pojemność będzie wynosić około 80% pierwonej wartości :-) ). Jedyny problem występuje tutaj jeżeli chodzi o konwersję energii. W tym przypadku, jak wspomniałem jest to solidny wynik 85%. Poza tym uważam, że moja kobita lubi przede wszystkim funkcjonalne (ładne to mój wymysł, bo chciałbym kupić jej coś co się podoba), więc prąd 1A będzie miała to telefonu i lustrzanki, a 2A to nie mam pojęcia do czego :-) Z tego co wiem, to wiekszość urządzeń elektronicznych jest znormalizowana do ładowania pradem 1A więc te 2A/1C to może pod rynek Azjatycki?
Zwłaszcza na kolei!
İmage
30-11-2014, 16:12,
Administrator
Niedostępny

Wyróżnienia:

(29-11-2014, 23:31)Woojek napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
...czyli mniej-więcej to samo co wyczytałeś w internetach. Określenia "może dwa" użyłem dlatego, że sprawność powerbanków zawiera się w przedziale od ok 60(!) do prawie 90%. Wszystko zależy od jakości baterii, jakości wykonania, jakości elektroniki, "jakości" i sposobu ładowania powerbanku... zależy też od baterii smartfona i nawet od warunków otoczenia w jakich powerbank będzie używany. Smile Czyli to nie jest taka prosta sprawa, że jak ktoś napisze, że jemu ładuje 2 razy z zapasem to i u Ciebie tak będzie. Tak czy owak musisz tutaj przyjąć spory margines błędu i być przygotowany na fakt, że może nie być nawet 2 pełnych ładowań. Mimo wszystko życzę by było tak jak piszesz - to jest niezły wynik. Smile

Mój powerbank to 10400 mAh i wystarcza mi na 3 ładowania baterii 3400 mAh - ale... nie są to ładowania od przysłowiowego 0 (zera). Ja ładuję fona przy stanie baterii pomiędzy 15-25%, czyli - uśredniając - doładowuję jakieś 80%. A to już nie jest 3400 mAh a coś ok. 2700 mAh. Ile prądu zostaje w powerbanku po takiej zabawie? Nie wiem, nie sprawdzałem, ale ruterek LTE spokojnie się jeszcze naładował w międzyczasie. Smile

No i cóż... życzę miłego użytkowania Smile
İmage
02-12-2014, 17:52,
Full User
rah

Wyróżnienia:

Odp: Power Bank - który wybrać?
Mogę polecić Sandberg power bank 8000. Teraz mocno staniał. Mojego lg 4x HD z baterią ponad 2000 mAh potrafi doładować do pełna prawie 4 razy, przy rozładowaniu w okolicach 15-20%. Można jednak podłączyć podczas użytkowania np. oglądania filmu i jest w stanie jeszcze wolno podładować. Jest to porządny produkt, działa dobrze już od dwóch lat. Płaski kształt dobrze pasuje do kieszeni spodni i bez problemu kablem mogę ładować telefon podczas noszenia. Mogę na kilka miesięcy zostawić urządzenie w szufladzie i idealnie trzyma pojemność.
11-02-2015, 23:11,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Power Bank - który wybrać?
Woojek zrób to sam. Na aliexpress kupisz obudowy, do których ładujesz zwykle akumulatorki i masz ile daszSmile

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila