Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

 LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Autor Wiadomość
11-12-2014, 15:38, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-12-2014, 16:12 przez dymekxxl. Powód: Brak )
Post: #1
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.


İmage


Do recenzji koreańskiego arcydzieła myśli technologicznej zabierałem się bardzo, bardzo ale to bardzo długo. Bez wątpienia to najlepsze urządzenie jakie kiedykolwiek posiadałem i jedno z najlepszych w ogóle jakie w dłoni trzymałem. Recenzja takiego urządzenia musi być wyjątkową i dlatego ciągle się obawiam że to zadanie mnie przerośnie. Czas jednak stawić czoła temu wyzwaniu i spróbować opisać „Damę z łasiczką” wśród smartfonów, ferrari kosztujące nie więcej niż opel, smartfona właściwego jedynie dla królów którego może mieć każdy z nas. Pora abym zrecenzował LG G2.

İmage

Design – król minimalizmu, król praktycyzmu szkoda tylko że korona z plastiku

LG G2 jest arcydziełem dizajnerów i uważam że użycie słowa arcydzieło nie jest przesadzone. Czy LG G2 jest najładniejszym telefonem? Absolutnie nie – księciem piękna jest Xperia Z3 albo Lumia 925. Czy LG jest najlepiej wykonanym telefonem? Nie bo w tej kategorii księciem jest HTC ONE M8 czy choćby poliwęglanowe maszyny. To dlaczego LG G2 uważam za króla Designu?

İmage


Jest kilka cech tego urządzenia które są jedyne w swoim rodzaju i które przyciągają. Po pierwsze ekran - czyli przód urządzenia, który jest IDEALNY. Tak właśnie wyobrażam sobie przód smartfona idealnego gdzie niemal w całości wypełniony jest ekranem. Ekranem absolutnie czarnym stanowiącym jednolitą masę. Gdy bierzemy G2 do dłoni mamy wrażenie że trzymamy urządzenie lekko futurystyczne, różniące się od tego co widzimy u innych producentów. LG G2 niewątpliwie wyznaczył pewien trend jeżeli chodzi o produkcję smart fonów. Wyznaczył pewną bazę, na której powstało wiele modeli w roku 2014 i zapewne powstanie w 2015. Do tej pory producenci powiększali urządzenia wraz z powiększaniem powierzchni ekranu. LG zerwało z tym i włożyło 5,2 calowy ekran w bryłę telefonu z ekranem 4,7 calowym. Doskonałe! Szach i mat po raz pierwszy!

İmage

Co po drugie? LG G2 jest mistrzem designu ze względu na swoje praktyczne podejście do tematu projektowania smart fonu. Śmiało można powiedzieć że G2 bliżej do Samsungowych mydelniczek niż do stylistyki OmniBalance z Sony. Ale czy to wada? Wizerunkowo niewątpliwie tak bo Xperie swym designer zachwycają ale gdy lezą na sklepowych pułkach. LG G2 jest absolutnie fantastycznie wyprofilowanym telefonem jeżeli chodzi o obudowę, który wpasowuje się w naszą dłoń do tego stopnia że mamy wrażenie jakby był dla tej dłoni zaprojektowany. Zapewne myślicie o czym ja mówię? W sytuacji gdy masz duże dłonie to nie ma dla Ciebie wielkiego znaczenia to jak telefon jest wyprofilowany. Czy ma obłe krawędzie czy ostre ale osoby o małych dłoniach doceniają każdy milimetr, który przy projektowaniu obudowy robi różnice. Podsumowując i wychodząc z tego bełkotu konkretnie chodzi o to ,że biorąc do ręki Nokię Lumię 925 z 4,5 calowym ekranem, jakąkolwiek Xperię z serii Z , Lumię 930 czuję dyskomfort w korzystaniu z telefonu. Nie czuje że trzymam go stabilnie, każda próba sięgnięcia jedną ręką do granic ekranów powoduje że trzeba wykonywać niebywałe ruchy i martwić się że telefon w każdej chwili może wypaść. LG G2 charakteryzuje się IDEALNYM komfortem pracy dając naszej pojedynczej dłoni możliwość korzystania w pełni z funkcjonalności 5,2 calowego ekranu bez obawy o to że zaraz coś się stanie. Dla mnie to niebywała wygoda i plus godny pochwalenia w równym stopniu co zagospodarowanie frontu urządzenia.

İmage

Trzecim ogromnym plusem jaki przyznaje projektantom jest umieszczenie przycisku uruchamiania oraz głośności na tylnej obudowie. Bardzo bardzo wiele osób podchodzi sceptycznie do tego rozwiązania ponieważ przez całe życie korzystała z czegoś zupełnie innego i nie ma w tym nic dziwnego. LG G2 jest pionierem jeżeli chodzi o umiejscowienie tych trzech guzików i zabieg ten spaja w całość cel do którego dążyło LG. Celem tym było umożliwienie rzeczywiście wygodnej obsługi urządzenia tak wielkiego. Palce trzymając telefon samoczynnie lądują na tych guziczkach co sprawia że już po tygodniu używania człowiek nie wyobraża sobie jak mógł korzystać z niewygodnych bocznych klawiszy. Pół biedy gdy urządzenie guzik uruchamiania ma z boku urządzenia w dolnej jego partii ale jeżeli jest on umiejscowiony u góry to jest to niewybaczalna wtopa – pije tu w szczególności do modeli ONE. LG należy pochwalić nie tylko za pomysł ale i wykonanie. Guziczki wkomponowane są pieknie w bryłę urządzenia i tworzą zgraną całość z ramka aparatu. Dodatkowo przycisk uruchamiania otoczony jest świecącą diodą – dodatkową diodą powiadomień. Nawet jeżeli położymy ekran na froncie to powiadomienia nas nie ominą – BRAWO. Oczywiście nie wspominam już o dużej diodzie powiadomień z przodu, o porotwi podczerwieni czy świetnemu maskowaniu głośniczka i mikrofonu, o których więcej powiem później. Zwrócić warto jednak uwagę na szkło którym pokryty jest obiektyw aparatu. Jest to mianowicie szafirowe szkło , które jest nieprawdopodobnie wytrzymałe. Telefon miałem dobrych kilka miesięcy bez jakiejkolwiek ochrony dla obiektywu i nie uświadczyłem nawet najmniejszego zarysowania. Szkoda że na przodzie jest tylko Gorilla Glass II ale nie przesadzajmy – telefon idealny musi być przystępny cenowo.

İmage

Ale czy wszystko jest idealne? Czy aby dymekxxl nie ściemnia rozpływając się nad swoim królem smartfonów? A no zdarza się że król w swym majestacie krzywy nos mieć może to i LG posiada jedna wadę jeżeli chodzi o design i projekt. Jest to wykonanie plecków telefonu, które przypomina tylko jedną nazwę – SAMSUNG. Niestety plastik który użyty jest z tyłu telefonu jakby go nie nazywać jest plastikiem i to wyglądającym niestety tandetnie jak dla mnie. Ciężko mi to przełknąć! Gdyby użyto matowego poliwęglanu znanego z Lumii 930, 925, HTC 8X czy ONE X to urządzenie pod względem projektu nie miało by wad. Materiał promocyjny demonstrujący to jak telefon był wykonywany pokazywał projektanta, który to zastanawiał się nad wyborem materialu na tylna klapkę Na stoliku widziałem skóropodobny materiał rodem z Note 3 i 4 oraz poliwęglan.
Odynie i Zeusie czemu Ci koreańczycy tak kochają ten świecący plastik! Czemu! Nie mniej mimo tandetnego wyglądu plastik jest dobrej jakości, nie jest podatny na zarysowania i w miarę nie trzeszczy ale to jakby tego w słowa nie ubrać „krzywy nos Karola Wielkiego„. Jak zwykle pozwolę sobie ocenić LG pod względem Projektu i Designu wystawiając mu pewną 10/10. Zdecydował bym się na 11 bo pionierski, bo przemyślany, bo praktyczny ale niestety plastikowy.Ekran – uważaj aby nie utonąć!

İmage

To jakie wrażenie robi na użytkowniku ekran LG G2 gdy trzymasz go w dłoniach pierwszy raz do jest nie do opisania. Osoby które do tej pory miały do czynienia ze zwykłymi smartfonami będą jednym słowem przytłoczone tym co zobaczą. Trzymając LG G2 trzymasz ekran! Ramki są nieziemsko cienkie i to tak mocno uderza. W tym elemencie LG G2 również stal się pionierem wyznaczając trendy którymi teraz kieruje się Samsung czy Sony zmniejszające ramki w około wyświetlacza. Po za tym Ekran LG G2 jest gigantyczny! Kolosalny! To aż 5,2 cala w obudowach wielkości HTC ONE czy Lumi 925! Trzymasz w dłoni smartfona a patrzysz na fableta.

İmage

Po za projektem i wielkością ekranu rzuca się w oczy jego jakość. Jest to bez najmniejszej wątpliwości najlepszy ekran jaki można kupić w urządzeniu do 1200 złotych i bez wątpienia jeden z najlepszych ekranów jaki kiedykolwiek powstał. Kolory są niezwykle nasycone a czerń tak czarna , że nie czuje się dyskomfortu jaki zwykle towarzyszy po przesiadce z urządzeń z AMOLEDEM. Ba! Ekran ten przy takich parametrach jest zdecydowanie jaśniejszy od Amoledów! Czytanie treści w pełnym słońcu nie sprawiało nigdy problemu i porównywać ekran G2 można w tym aspekcie jedynie z Lumiami wykorzystującymi ClearBlack. Rozdzielczość ekranu to na dzisiejsze standary jedynie FullHD ale uważam że jest to rozdzielczość idealna dla urządzeń do 7 cali nie mówiąc już o 5,2 cala. Przy tej okazji pozwolę sobie urządzić tutaj lekką dygresję dotyczącej trendów, które na skalę międzynarodowa zapoczątkowało właśnie LG modelem G3. Nie trzeba mi wierzyć na słowo a wystarczy przejść się do zwykłego sklepu z telefoniami i porównać ekrany LG G2 i G3 stosując to samo zdjęcie. Nie jesteśmy w stanie zauważy różnicy! Oj tak różnicę widać w wydajności interfejsu ale to różnica na korzyść G2 ze słabszym procesorem. FullHD do przekątnej 7 cali jest IDEALNE!

İmage

Ekran G2 pokryty jest oczywiście powłoka oleofobową , której brakuje mi w Lumiach które posiadałem i posiadam. Ciężko jest zabrudzić LG G2 a do tego ekran czyści się niezwykle łatwo. Porównując do moich Lumii 925 i 930 ich ekrany brudzą się łatwiej ale i czyszczenie ich jest utrudnione, gdyż często pozostają smugi. Zdaje sobie sprawę że to czepialstwo ale nie rozmawiamy tutaj o Kowalu Bronisławie z podzamcza tylko o królach technologii smartfonowej gdzie o wyższości modelu obecnie przesądzają detale. Kolejną cechą wyświetlacza LG jest fenomenalna podatność na ślisk palca. Zastanawiacie się o czym ja gadam? Mówię o symbiozie palca i ekranu , która znacząco różni się w zależności od modelu. Miałem już pełno wspaniałych modeli urządzeń w tym wiele wiele flagowców ale żaden z nich podczas dotykania ekranu nie dawał takiego komfortu jak LG. Palec ślizga się po ekranie jak po blacie nasączonym olejem. Nie ma tutaj przykrych wrażeń jakie dawały mi ze ślizgu lekko wilgotnymi palcami przykładowo Xperię Z i Z1. Po ekranie G2 palec płynie niczym po wodzie co łącznie z doskonałymi czujnikami dotykowymi sprawia że telefon ten jest fenomenalnym dotykowcem. Ostatnią kwestią, która pragnę poruszyć jest wytrzymałość ekranu mojej G2. Każdy król powinien mieć zbroję najlepszej jakości. Nasz król ze stajni G2 ochronę swojego zadka ma na średnim poziomie ale to co najważniejsze LG postanowiło ochronić już solidnie. Nie trzeba ukrywać że ekran tego urządzenia do klejnot koronny dlatego chroni go nie najświeższa już GorillaGlass 2. Mogę się jednak wypowiadać o niej w samych superlatywach dlatego że na Nokii Lumii 930 mam szkło gorylowe z trójeczką i spisuje się o dziwo gorzej. W ogóle zastanawiam się nad tym co Nokia z tymi gorylami robi ponieważ Lumia 925, która miała na papierze to samo szkło co LG G2 rysowała się nieporównywalnie bardziej co zaznaczałem w jej recenzji.

İmage

Podsumujmy więc: fenomenalny stosunek ekranu do obudowy, fenomenalna wielkość , fenomenalna rozdzielczość, fenomenalne kolory i jakość ekranu, fenomenalna powłoka oleofobowa, fenom elany ślizg palca po ekranie, bardzo dobra odporność na zarysowania – jednym słowem FENOMENALNY! Ekran w LG G2 oceniam najwyżej ze wszystkich które testowałem i ze świadomością daję mu 11/10. Król z przodu jest księciem z bajki Wink


Aparat czyli sokole oko nad Kamelotem

İmage

LG kojarzone było raczej z niską ceną i nijakie było jeżeli chodzi o jakość. Wpływały na to w dużej mierze aparaty, które LG robiło słabe. G2 stał się kamieniem milowym dla tej firmy jeżeli chodzi o to co telefon widzi. Bo jakże nasz Król – książe z bajki ma dzielić i rządzić gdy dokładnie nie będzie widział otoczenia i poddanych? Jedno z oczu króla ma 13 milionów pikseli drugie zaś 2 miliony. Jak wspomniałem LG w tym modelu pokazało że tak naprawdę stać ich na wiele więcej ni prezentowali do tej pory.

İmage

Zdjęcia wykonywane większa matrycą są fantastycznej jakości bez względu na oświetlenie. W dobrych warunkach aparat robi bardzo bardzo ostre zdjęcia ze świetnymi kolorami. AutoFocus pracuje błyskawicznie dzięki czemu ciężko zrobić zdjęcie rozmazane. Całość tego zaawansowanego produktu uzupełnia optyczna stabilizacja obrazu znana póki co z Nokii, której równać w żaden sposób nie można nawet z najbardziej zaawansowanymi odpowiednikami cyfrowymi. Podobnie jest z nagraniami wideo: telefon pozwala nam nagrywać m.in. w rozdzielczości 720p ze 120k/s , 1080p ze 60 k/s oraz w 4K z szybkością 30 k/s. Dodając do tego OIS, o którym wspominałem i mamy przepis na nagrania czyste, płynne, stabilne z rewelacyjnymi szczegółami.

İmage

Obecnie posiadam Lumię 930 i aparat w niej jest lepszy ponieważ Nokie tworzą aparaty będące punktem odniesienia dla innych. Dodam jednak że ta lepszość Lumii 930 nie jest wielka w związku z czym można powiedzieć że G2 wpasowuje się w standardy flagowców jeżeli chodzi o tylni aparat, a w przypadku faktu implementacji OIS przewyższa wiele z nich. Co do aparatu przedniego to minusem może być fakt iż nie jest to aparat szerokokątny ale jakość zdjęć czy nagrań FullHD jest jak najbardziej zadowalająca. Nie jest to najlepszy aparat do selfie biorąc pod uwagę ostatnią modę na selfifony ale w czasach swoich narodzin był jednym z najlepszych. Interfejs aparatu jest bardzo bardzo prosty i po aktualizacjach jest interfejsem identycznym jak w LG G3. Nie ma tutaj takiej ilości funkcji jak w Samsungach czy HTC ale dzięki temu aparat jest naprawdę prosty i wygodny w obsłudze.

İmage

Lekkim minusem jest oczywiście brak fizycznego spustu którego podobnie jak OIS nie da się zastąpić cyfrowym. Nokia a potem Sony to zrozumiało i mam nadzieje że reszta producentów pójdzie w ślad za nimi. Nie mniej jeżeli chodzi o fotki spustem aparatu jest guziczek umieszczony na tyle obudowy. W przypadku przedniego aparatu spisuje się znakomicie – lepiej nawet niż guzik umiejscowiony na boku.
Podsumowując mamy tu do czynienia ze świetną 13 mpx matrycą z optyczna stabilizacją obrazu, która naprawdę daję radę. Król ma oczy i doskonale widzi poddanych. Aparat w LG G2 oceniam na mocną 9.

Dźwiękowa strona króla czyli grajcie nam Stańczykowie!

İmage

Biesiada1 Biesiada ach biesiada! Prehistoryczne to czasy kiedy po macoszemu producenci smart fonów podchodzili do kwestii muzyki wydobywanej ze swych urządzeń. Jak utalentowany jest nasz G2? Ano daleko mu daleko do tajwańskich metalowych książąt , które pionierskimi głośnikami z przodu podbiły świat. Głośnik od LG jest ułożony dość nietypowo gdyż nie z tylu jak jest to u konkurencji. Uważam to za rozwiązanie bardzo bardzo dobre. Wszak trzymając telefon w niektórych pozycjach zasłaniamy go ale przynajmniej z powodzeniem można położyć go na powierzchni płaskiej nie martwiąc się o to że głos zostanie zagłuszony. Rozwiązanie takie doceni się w trybie głośnomówiącym podczas rozmowy gdzie draga osoba jest przez nas bardzo dobrze słyszana. Sama jakość dźwięku nie odstaje od standardów: czy Nokie, czy Samsungi czy Sony jeżeli chodzi o głośniczki zewnętrzne Ida na jedno kopyto i różnic praktycznie nie widać. Powiem tak – króla da się słuchać. Jeżeli chodzi zaś o odczucia związane z słuchaniem muzyki w słuchawkach to można powiedzieć że dzięki dobrej jakości sprzętowi, który dołącza LG do zestawu jest naprawdę fajnie. Na pewno Lg będzie na podium jeżeli chodzi o moje telefony ale czy wygra z Lumią 930? Raczej dźwięk z LG troszkę się ukłoni przed wikingiem ze Skandynawii ale czasami trzeba. LG podczas prezentacji mocno naciskał na możliwość odtwarzania plików flac. Czyli w lepszej jakości. Uważam że to był jednak chwyt marketingowy ponieważ jakiegoś skoku jakości nie widać. Ot bardzo dobra jakość, dźwięk krystaliczny ale to pokazują również inni producenci.
Podsumowując – król umie śpiewać ale do mam talent się nie nadaje. Oceniam go 8/10

OPROGRAMOWANIE – koreańska myśl technologiczna która jeszcze nigdy nie była tak praktyczna i tak europejska.

Tytuł tego rozdziału idealnie oddaje to co sądzę o LG jeżeli chodzi o jego oprogramowanie szczególnie po aktualizacji do interfejsu znanego z LG G3. Koniec z koreańska słodkością i mocny krok ku MaterialDesign. LG G2 zawsze należal pod względem mnogości aplikacji bardziej do typu Samsungowego czyli pełno aplikacji, których użyjemy może z raz w życiu. Ostatnia aktualizacja do interfejsu znanego z LG G3 sprawiła że 50-60% z nich zostało unicestwione przez LG. Wprowadzono bardzo bardzo ładne aplikacje oparte o prosty i płaski design. Co najważniejsze aplikacje te są bardzo szybkie i funkcjonalne.

İmage

Zaczynając od aplikacji telefonu z zielonym motywem przewodnim, którą oczywiście można otworzyć w okienku pop up co jest szalenie praktyczne, której zakładki można edytować, która posiada funkcje obsługi jedna ręka zmniejszająca prostym gestem klawiature numeryczną. Przechodząc do aplikacji kontaktów z edytowalnymi zakładkami, funkcją popup itd. Nie będę zanudzał każdym z elementów ponieważ należało by o każdej z aplikacji wykonywac oddzielną recenzję. Sama nakładka na androida od LG jest naprawdę praktyczna i dodaje 50% uroku i praktycyzmu temu urządzeniu. Zaczynając od ekranu blokady który uważam za najlepszy pod względem graficznym. Efekty odblokowywania nie tylko można sobie dopasować ale każdy z nich prezentuje się FENOMENALNIE i trudno wybrać najlepszy. Oczywiście każdy może wybrać sposób zabezpieczenia ekranu i tutaj również LG dodało od siebie funkcję unikatową czyli KNOCK KODE. Jest to kod stuknięć na ekranie. Wybieramy sobie kombinacje stuknięć na ekranie która sprawia że telefon się odblokowuje. Rozwiązanie bajecznie proste a maksymalnie praktyczne dla zabezpieczenia urządzenia. Co ważne możemy wylączyć sobie widety ekranu blokady które doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Możemy zdecydować o wyświetlaniu animacji pogody podobnej do tej z HTC ONE X jeszcze.
Wartym podkreślenia jest ta spójna całość jaką LG chciało osiągnąć jeżeli mówimy o wygodzie obsługi jedną ręką. Nie tylko design urządzenia o tym świadczy ale i interfejs, który wspomaga to na każdym kroku. Wspominalem już o funkcji obsługi klawiatury numerycznej jedną ręką. Kolejną funkcją aktywowana po przejechaniu ręką po guzikach funkcyjnych jest mały ekran. Funkcja ta jest FENOMENALNA ponieważ zmniejsza nam ekran urządzenia do około 4,3 cala przez co bez najmniejszego problemu obsługujemy go mając tylko jedną wolna dłoń. Rozwiązanie? SZALENIE PRAKTYCZNE i używam go bardzo często. Podobną funkcję na klawiatura LG implementowana rodem z LG G3 której rozmiar nie tylko można modyfikować ale która również może być odpowiedni przesunięta w lewy lub prawy bok telefonu tak aby łatwo było pisać jedną ręką. Po za tym LG dokłada fantastyczną przeglądarkę od siebie, świetną galerię podgladająca najlepsze rozwiązania od Sony, świetnego klienta mailowego, menadżer zadań, kalendarz czy odtwarzacz filmów. Każda z nich ma funkcję popup czyli pracy w małym okienku. Nie sposób nie wspomnieć również o rozwiązaniu QuickMemo które to pozwala nam na korzystanie z najwygodniejszego notatnika w mobilnym świecie smart fonów, który uaktywnia się gdzie i kiedy chcemy. BAJECZNIE! Można by jeszcze wiele wiele pisac na ten temat ale król już wystarczająco zademonstrował swój kunszt a dzień się chyli ku wieczorowi. Koreański LG i jego europejskie oprogramowanie? 10/10

BATERIA – Król ma dużo siły do tańca!

İmage

Mimo iż dzień mocno chyli się ku wieczorowi nasz król jest pełen werwy i siły. Najchętniej na marmurowej podłodze pałacu tańczył by cala noc i dzień kolejny. Tak idealnie można podsumować baterię w LG. Pamiętam słowa szefa HTC, który ganiony za baterię w ONE X stwierdził że firma pokazała najlepsze możliwe rozwiązania w tej kwestii. Dziś 2000 mAh śmieszą już wszystkich a rok temu podczas narodzin króla jego 3000 mAh wzbudzało zachwyt i podziw.

İmage

Do urządzenia małego i poręcznego dało się wsadzić GIGANTYCZNA baterię, która miała zasilacz GIGANTYCZNY ekran i niezwykle prądożerny procesor. LG G2 pod względem baterii jest zdecydowanie na pierwszym miejscu w moim prywatnym rankingu. Nie miałem telefonu który przy normalnym używaniu jest w stanie 3-4 dni wytrzymać i oferować takie możliwości. Jest możliwe zmęczyć baterię w G2 podczas jednego dnia ale jest to naprawdę trudne. Przeciętny szaraczek będzie ładował to urządzenie co 4 dni, my jako fani co dwa dni a dwa dni w moim wydaniu było do tej pory nie osiągalne. I nie mówię tu o dwóch dniach gdzie boje się o to czy dotrzyma czy nie tylko o dwóch dniach które kończę z zapasem. LG do dziś mimo ponad roku od premiery utrzymuje się w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o baterię nie musząc znosić kompromisów. Król jest szczodry rozdając energię. Bez wahania za baterię daje naszemu władcy 10/10

Strona developerska – czy król pozwoli się zmodyfikować?

İmage

Zdecydowanie TAK! Jeżeli chodzi o LG G2 to na XDA kwitnie produkcja custom romow i modyfikacji na to urządzenie. Nie sposób nie wspomnieć o serii Clodylii który oferuje nam 4 różne gałęzie Romów zmieniające nasz LG G2 w LG FLEX, LG G PRO czy LG G3. LG G2 przyjmuje je jak własne  Po za tym możemy odnaleźć wszystkie najpopularniejsze wydania cyjanogenmodów w tym oprogramowanie przesortowane od ONEPLUS ONE. Bez problemu znajdziemy kilka wersji Androida przesortowanego z Nexusów, który niczym fabryczny wpasowuje się w ciało LG G2.

İmage

Dzięki elastyczności nakładki na LG możemy ją prosto przerobić stylistycznie na nakładki Samsunga S5, XPERII Z3, HTC ONE M8, MEIZU, LENOVO itd. Itd. Możliwości są kolosalne i nie brak nowych pomysłów. Oczywiście chce wspomnieć że i dotykowe guziki funkcyjne są prostymi modyfikacjami nie wymagającymi nawet Roota modyfikowane stylistyczne na jakiekolwiek inne ze świata androida. Podobaja Ci się z Samsunga? Proszę bardzo. Ladne są z Androida 5.0? Proszę bardzo. Ty wolisz Xperię – nic nie stoi na przeszkodzie! Rozpiętością modyfikacji nasz król G2 przypomina mi mocno HTC HD2 i mimo że to tylko Android to jednak w pełni konfigurowalny. Ocena jest oczywista czyli mamy 10/10

Podsumowanie – Czy to Karol Wielki w świecie smart fonów?
W mojej telefonicznej karierze posiadałem już dwa razy LG G2 i uważam że telefon ten jest najlepszym jaki miałem do tej pory. Telefon jest już leciwy jak na obecne standardy a nadal ciężko wybrać telefon na który opłaci się zamienić LG G2. Podczas narodzin zniszczył swoja konkurencję specyfikacja i pokazał że firma LG jest gotowa aby wejść do pierwszej 5 światowych producentów. LG G2 jest telefonem dojrzałym i dokładnie przemyślanym. LG postawiło sobie za cel aby dać użytkownikowi fablet obsługiwany jak smartfon. Telefon bez kompromisów, bez chwytów marketingowych, telefon który polubisz nie tylko za funkcjonalność ale również za stronę wizualną. Obecnie telefon nowy można kupić w granicach 1000 złoty a ostatnio udało mi się egzemplarz 3 miesięczny w stanie idealnym upolować za 850 złoty(Stan na dzień 11.12.2014).
Cena ta jest cena śmieszną ponieważ obiektywnie bez przesadyzmu patrząc urządzenie to odpowiada urządzeniom za 1300-1400 złoty. Jeżeli chodzi o stosunek tego co otrzymujemy do ceny LG G2 należy ocenić 12/10. Czy urządzenie ma wady? Czy Karol Wielki popełnia jakieś blędy? Ma jakies skazy na królewskim wizerunku? Oczywiście jak każdy ma! Pierwszą wadą i dla wielu eliminująca ten telefon jest brak slotu na karty pamięci. Co prawda telefon ten występuje w wersji 32 GB ale i to może okazać się dla wielu za małą pojemnością. Drugą wada może mniej dająca o sobie znać jest plastikowy i świecący tył urządzenia. Wygląda niestety tandetnie i ni jak nie pasuje do wizerunku smartfona. Czasem wygląda on niczym człowiek Dwie Twarze z Batmana. Więcej wad nie zauważyłem mimo porównywanie go obecnie nieustannie z Lumią 930 wartą ponad dwa razy więcej niż G2.
Karol Wielki od narodzin był wielkim królem, chołodowały mu inne smart fony i pomimo iż pojawiły się królewięta i książęta to Karol na Sali balowej pozostaje na środku i póki co nie ma zamiaru gubić swoich kroków.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 16:04,
Post: #2
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Offline
Toldo


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
(11-12-2014, 15:38)dymekxxl napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.

Wybacz przyjacielu, ale japończycy robią w szkle i aluminium Wink Koreańczycy robią w plastiku.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 16:07,
Post: #3
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
No a np mój tez jest w plastiku ale wodoodporny , ma ładne kolorki .
Ale to pewnie tylko jakiś markiz Big Grin
                                       ***
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
***
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
11-12-2014, 16:10,
Post: #4
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Cytat:Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.


Przednia riposta. Tam powinno być koreańczyccy i dzięki że na to uwagę zwróciłeśSmile
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 21:56,
Post: #5
VIP
Ekspert
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Bardzo ładna recka, czyta się dobrze i przyjemnie, jak zawsze Smile W tej cenie ten telefon to dobra propozycja, a większość da rady przeboleć 16GB pamięci wbudowanej (nie ja ja ale większość). Gdyby nie ta jedyna wada tego telefonu, prawdopodobnie dziś miałbym jego (no mógłby jeszcze być nieco ładniejszy, ale nie jest źle) Smile
Brawo z kolejną piękną recenzję Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 21:58,
Post: #6
Loża Szyderców
GPS Ekspert
VIP
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
sprostuję:
(12-12-2014, 21:56)ml14 napisał(a): Nie widoczne dla niezalogowanych.
Zarejestruj się.
jest wersja 32GB Big Grin
                                       ***
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.
***
„Błogosławieni ci, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego faktu w słowa”Excl
               SZACUNEK?
Dam ci go tyle, ile dostałem od ciebie !
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
12-12-2014, 22:08,
Post: #7
VIP
Ekspert
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Ależ oczywiście, że jest...ale dla mnie to i tak mało Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
04-01-2015, 01:33,
Post: #8
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Kochani Panowie znalazlem telefon marzeń i nigdy bym się nie spodziewał że nastanie to tak szybko. Do mojej recenzji warto dołożyc kilka słów!

Dostałem Meizu, o którym tutaj nie będę opowiadał bo to inna bajka zresztą dłuugo go nie miałem. Wiecie jakim jestem fanem LG G2 ale każdy z was wie też o dwóch wadach tego telefonu: braku slotu karty pamięci oraz slabe wykonanie tyłu telefonu.


İmage

Poznałem przypadkowo Pana w kolejce w sklepie, który jest właścicielem sporego salonu komórkowego w lublinie. Bawiłem się MEIZU i mężczyzna ów niesamowicie się mu przyglądał po czym zaczepił mnie pytając co to za model. Od słowa do słowa wszystko mu opowiedziałem a że kolejka była ogromna to mielismy chwilę czasu na rozmowę. Zaproponował że kupi odemnie telefon albo wymieni sie na inny. Umówilismy się w jego salonie gdzie też poszedłem w celu obejrzenia telefonu za który mógłbym wymienić MEIZU. Moim oczom ukazało się spełnienie moich marzeń - ZŁOTY LG G2 ze slotem na karty pamięci!!!!!!!!!!! TAK TAK! Nie dosyć że słoty to była to limitowana wersja pokryta poliwęglanem perforowanym na plecach - coś pieknego i to z wbudowaną 32 GB pamięcią. Totalny unikat! Nie wachalem sie nawet chwileczki podobnie jak poznany właściciel sklepu i dokonalismy wymiany. Ja dostałem LG G2 z 20 miesięczna gwarancją wystawioną przez sklep owego Pana a ja oddałem swojego MEIZU.

İmage

Tym samym jestem w posiadaniu KOSMICZNEGO LG G2 z limitowanej poliwęglanowej edycji ze sklotem na karty pamięci oraz 32 GB pamięcią wewnętrzną. Znalazłem swoje eldorado!!!!
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
04-01-2015, 02:08,
Post: #9
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Offline
Toldo


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
No toś mnie Panie zaskoczył. Jakie to ma oznaczenie?
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post
04-01-2015, 10:45,
Post: #10
Ekspert
Tłumacz
VIP
Offline


Wyróżnienia:

RE: LG G2 czyli smartfon Króla dla wszystkich poddanych.
Najlepsze jest to że nie jest to koreański model F320 tylko ma oznaczenie D802 na tylnej klapce, na pudełku i w papierach z dopiskiem limited edition.
Moje smartphony: Samsung Omnia i900, Samsung Omnia i8000, HTC HD2 , Sony Ericsson Xperia X10, LG Swift Black , HTC HD7, HTC Sensation, Samsung Galaxy SII, HTC TITAN , Galaxy Nexus , HTC ONE X, Xperia Z, Samsung ATIV S, NOKIA LUMIA 925, LG G2, HTC 8X, LUMIA 925, LUMIA 930, MEIZU MX4 --------------- LG G2 GOLD SE!                        İmageZnajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post


[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila


Wróć do góry