Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Interneto-chłonni
Autor Wiadomość
18-12-2014, 21:29,
Mistrz Satyry
Ekipa

Wyróżnienia:

Interneto-chłonni
Temat skierowany raczej do osób, które mają już swoją rodzinę i dość często się wspólnie przemieszczają.

Niedawno, obserwując wysoką jakość usług przewoźnika autobusowego z bocianem w logo, pomyślałem sobie czemu by nie spróbować wykorzystać jednego z pomysłów na rodzinnym gruncie. Chodzi mianowicie o pomysł z bezprzewodowym dostępem do internetu w trakcie podróży. Wiem i zdaję sobie sprawę, że smartfony i tablety posiadają karty sim, gdzie, zazwyczaj w abonamencie, posiadają spore pakiety danych. Lecz cóż począć, gdy nie chcemy się wiązać umową z żandym z usługodawców, tablety są bez karty, a zdarzy nam się nawet korzystać z laptowa?

İmage

Z pomocą przychodzi nam prosta i od dawna (pojęcie względne) wykorzystywana technologia. Internet bezprzewodowy. Łot wielka atrakcja, chłop zasięg łajfaj, a eLTeE odkrył. Ano nie do końca. Wpadłem na pomysł, że można skorzystać usług mobilnego routera wifi, jako urządzenia na stałe będącego w samochodzie. Chciałem zamieścić jakieś porównanie, ale z racji na multum opcji, rabatów, łaczenia rachunków, lojalek itp. stwerdzam, że nie będę w stanie opisać wszystkich możliwości. Ja jako klient telewizji ze słonkiem skorzystałem z ich oferty i uzyskałem 5GB internetu miesięcznie za 15zł + router zamieszczony na ponizszym obrazku.

İmage

Przechodząc do sedna rzeczy. Urządzenie posiada bardzo dobry zasięg ( testowane na okolicach do 100km od Gdańska, Elbląga i Olsztyna), sporą szybkość internetu, mimo iż jest to technologia WiFi, oraz niewielkie gabaryty, dzięki czemu można je umiejscowić tak, żeby nie przeszkadzało w trakcie podróży. Bez bateii działa do 4h, a jeżeli to dla kogoś za mało to proponuję kupić powerbank ;-) Jeżeli chodzi o podłączanie innych urządzeń: wyszukujemy naszą sieć na urządzeniu na którym chcemy mieć dostęp do internetu, wpisujemy hasło i koniec - czyli banał.

İmage

Temat może wydaje się Wam banalny, ale jeżeli chociaż raz zabrakło komuś dostępu do internetu przemieszczając się samochodem, to polecam zastosować takie rozwiązanie- po pewnym czasie zobaczycie, że to naprawdę wygodne :-)

Jeżeli macie jakieś propozycje udogodnienia sobie życia to proszę pisać :-)
Przegranymi są ci, którzy nie spróbowali walczyć o marzenia.
Przestrzegaj przepisów BHP
Zwłaszcza na kolei!
İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry