Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Moto G 2014 XT1068
Autor Wiadomość
28-12-2014, 13:11, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-12-2014, 14:44 przez Toldo. )
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

Moto G 2014 XT1068
Motorola

Moto G 2014

XT1068
Moto G 2014 XT1068 Screenshot

OPROGRAMOWANIE

Preinstalowany Android
Wersja Androida:
(preinstalowana)
  4.4.4. Kitkat
Wersja Androida:
(po oficjalnej aktualizacji - jeśli była lub będzie)
  B/D

SPRZĘT

Procesor (CPU)
Model CPU:   Qualcomm Snapdragon 400
Typ rdzeni:   ARM Cortex A7
Ilość rdzeni:   4
Taktowanie rdzeni:   1200MHz
Typ rdzeni 2*):   Brak
Ilość rdzeni 2*):   Brak
Taktowanie rdzeni 2*):   Brak
*) - jeśli procesor posiada więcej niż jeden typ rdzeni (np. Exynos Octa)

Grafika (GPU) i wyświetlacz
Model GPU:   Adreno 305
Typ wyświetlacza:   IPS TFT
Przekątna ekranu:
(w calach)
  5.0
Rozdzielczość ekranu:
(w pikselach)
  1280x720

Pamięć RAM i pamięci masowe
Pamięć RAM:   1GB
Pamięć wewnętrzna główna:   8GB
Pamięć wewnętrzna dodatkowa:
(jeśli jest)

Obsługa kart pamięci:   TAK
Obsługiwana wielkość kart pamięci:   32GB

Aparaty / Kamery
Aparat główny:
(najczęściej tylny)
  TAK
Rozdzielczość aparatu głównego:
(w megapikselach)
  8
Lampa błyskowa (Flash):   TAK
Aparat dodatkowy:
(najczęściej przedni)
  TAK
Rozdzielczość aparatu dodatkowego:
(w megapikselach)
  2

Opcje dodatkowe
DualSIM:   TAK
Klawiatura sprzętowa:
(QWERTY)
  NIE
Moduł GPS:   TAK

KOMUNIKACJA

Łączność i transfer danych
Standardy GSM:   850, 900, 1800, 1900
Transfer danych:   EDGE (2G), UMTS (3G), HSDPA (3G), HSUPA (3G), HSPA+ (3G), BT, WiFi
Czas czuwania / rozmów 2G:
(w godzinach)
  - / -
Czas czuwania / rozmów 3G:
(w godzinach)
  - / -

INNE DANE

Pozostałe
Bateria:   Li-Ion, 2070mAh
Wymiary:
(w milimetrach, WYS x SZER x GRUB)
  141x70.7x11
Waga:
(w gramach)
  149

DODATKOWY OPIS, SUGESTIE, OPINIE

Motorola Moto G 2014 czyli o tym jak zostałem telefonicznym starym ramolem...

Zacznę od tego, że potrzebowałem telefonu, który będzie po prostu działał. Nie będzie mi robił niespodzianek i będę mógł na niego liczyć. To niestety przestała mi oferować Xperia Z1, której używałem niespełna rok czasu. Niestety z kolejnymi aktualizacjami pogarszało się wszystko - bateria trzymała coraz krócej, aparat działał tak samo, pogarszał się zasięg, itp. itd. ale nie o tym ten wpis. Jak na Zawiszy natomiast można polegać na Moto G, ale pod pierzynką telefonu, który po prostu działa, kryje się nieco więcej.

Wygląd.

Telefon na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Moja narzeczona stwierdziła wręcz, że przyniosłem jej do domu jakiegoś chińskiego noname'a. Dopiero bliższa interakcja z telefonem pozwala odczuć, że wprawdzie mamy do czynienia z produktem wykonanym przez małe chińskie rączki, ale produktem wysokiej jakości. Z przodu telefonu nie ma absolutnie żadnych oznaczeń, a jedynie tafla szkła Gorilla Glass 3, przykrywająca 5-calowy ekran IPS, oraz dwie srebrne listewki przykrywające głośniki stereo (oh yeah!). Z tyłu natomiast znajdziemy oko kamery 8-megapikselowej, wraz z fleshem i wreszcie logo firmy w postaci charakterystycznej, srebrnej litery M. Całość wykonana jest bardzo estetycznie i ascetycznie - na prawym boku znajdziemy trzy przyciski: power oraz głośność + i -, na górze standardowe gniazdo słuchawkowe jack oraz dodatkowy mikrofon, natomiast na dole znajdziemy gniazdo microusb, umożliwiające podłączenie ładowarki i kabla PC, jak również obsługujące funkcję Host usb (można podpiąć pendrive np.). O ile przód urządzenia jest raczej błyszczący, to tył został wykonany w technologii gumowanej, która choć miła w dotyku, wcale nie sprawia, że telefon trzyma się pewnie, a poza tym nie leży pewnie na popularnych matach silikonowych (samochodowych), dlatego polecałbym jakiegoś case'a. Mamy tutaj również taką samą sytuację jak w Nokii Lumii 625 - klapkę tylną można zdjąć ale tylko po to aby włożyć/wyjąć karty sim (tak, Motka ma Dualsim) lub pamięci, ponieważ bateria jest wbudowana. Jeśli chodzi o porównanie rozmiarów, telefon jest minimalnie większy od Samsunga Galaxy S4 i oczywiście mniejszy od Xperii Z1.

Wnętrze - czyli Nexus dla ubogich

Jeśli chodzi o wnętrzności to są one podobne do innych telefonów w tej klasie cenowej (np. LG G2 Mini czy Xperia M2). Mamy czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 400 o taktowaniu 1,2GHz oraz GPU Adreno 305 co pozwala odpalić większość obecnych gier i aplikacji. Do tego dołożono 1GB pamięci operacyjnej. Czy to nie za mało? Obecne flagowce mają jej nawet po 3GB, ale należy pamiętać, że Motka nawet nie aspiruje do bycia flagowcem. Ma jednak jedną ogromną zaletę, dzięki której praca z tym 1GB RAMU jest bardzo komfortowa. Nie bez przyczyny nazywam Motkę Nexusem dla ubogich, ponieważ, jest to telefon, który podobnie jak Nexusy, posiada Androida takiego, jakim go Google stworzyło. Nie znajdziemy tutaj żadnych nakładek i innych pierdół. Dzięki temu telefon działa lepiej jak niejeden flagowiec (na pewno szybciej i sprawniej niż Xperia Z1). Czy Motorola nie dodała nic od siebie? Ano dodała, ale nie są to zbędne rzeczy, a wartościowe aplikacje, pozwalające m.in. przenieść dane ze starego telefonu, czy zautomatyzować obsługę telefonu w zakresie profili, wifi, BT itd. Jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną jest to skromne 8GB, z których dla nas zostaje ok. 5,5GB. Większość powie, że mało, ale wydaje mi się, że tej większości i tak to wystarczy, ponieważ możemy do tego dołożyć aż 32GB na karcie MicroSD.

Obsługa

Co tu dużo mówić, telefon działa i to bardzo sprawnie. Nie ma zbędnych rzeczy. Jeśli o mnie chodzi, od razu odblokowałem Bootloader, wgrałem recovery i roota, żeby pozbyć się niektórych pierdół od Googla (sic!), których nie używam. Launcher oczywiście zmieniony na Nova, wgrane Xposed z Gravity Boxem bo niestety soft w Motorolce ma parę braków. Oczywiście nie znaczy to, że nie da się go używać prosto po wyjęciu z pudełka - da się of coz, ale ja mam jeszcze tą żyłkę kuchcika i lubię sobie wszystko dopasować pod siebie, i jednocześnie nie lubię kiedy nie mogę tego zrobić. Głośniki stereo w Motorolce są naprawdę dobre - nie ma opcji przegapić telefon czy smsa. Można także posłuchać muzyki (ale niestety nie radia, bo nie działa na głośnikach - megalol). Jeśli chodzi o funkcje fotograficzne, aplikacja aparatu nie ma zbędnych udziwnień, obsługuje się ją bardzo komfortowo. Są funkcje HDR, panoramy oraz wideo w zwolnionym tempie czy tryb burst (kilka fotek na sekundę). Filmy mają maksymalną rodzielczość 720p i moim zdaniem jak na telefon są wystarczające (i tak mało filmów kręcę).

Bateria

Telefon zakupiłem we wtorek przed świętami, więc nie mam jeszcze jako takiego zdania nt. baterii, aczkolwiek na pewno mogę powiedzieć, że trzyma nieco lepiej od tej w Xperii Z1, mimo, znacznej różnicy w pojemności. Jak będzie dalej zobaczymy, ale już jestem zadowolony (w chwili jak to piszę, stan baterii wynosi 32%, a za sobą mam uptime rzędu prawie 28 godzin, z włączonym ekranem przez prawie 3 godziny, net włączony, email, FB i takie tam).

Podsumowując

Telefon kupiłem ponieważ mi się spodobał. Można rzec, że była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jestem z niego bardzo zadowolony i polecam każdemu, kto zastanawia się nad nowym telefonem w cenie 700-800 pln. Należy pamiętać, że w tej półce cenowej większość telefonów ma podobne parametry, ale Motka ma ogromną przewagę w postaci czystego systemu i genialnej optymalizacji, a za rogiem już czai się aktualizacja do Androida 5.0 (tak de facto już jest, ale dla modelu na jeden sim - XT1063). Gdyby ktoś miał pytania, zachęcam do dyskusji.

PS. W razie zakupu warto wyposażyć się od razu w ładowarkę (wtyczkę z usb) przynajmniej 1A, ponieważ w pudełku z Motorolką znajdziecie wyłącznie kabel usb!!

PS2. Gdyby do kogoś bardziej przemawiały liczby:
İmageİmage
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry