Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

TP-LINK TL-PB10400 czyli kompaktowe i ładne 10400mAh energii
Autor Wiadomość
11-01-2015, 12:48,
VIP
Ekspert
ROM Cooker
Toldo

Wyróżnienia:

TP-LINK TL-PB10400 czyli kompaktowe i ładne 10400mAh energii
Znacie firmę TP-LINK na pewno. Produkuje głównie sprzęty sieciowe jak rutery, switche, modemy itp., które cieszą się nienaganną opinią. Dlatego też pewne zdziwienie mnie ogarnęło, kiedy na sklepowej półce w Mediamarkcie ujrzałem urządzenie, o którym nie pomyślałbym, że mogłoby być dziełem tej firmy. Nie miałem jakiegoś parcia na kupno tego typu sprzętu, zawsze pozostawał w sferze "przyda się, jak nie będzie innych potrzebnych wydatków to się kupi", więc w zasadzie kupiłem ten sprzęt nieco w ciemno.
Cena jaka widniała na półce to 129 złociszy - szybkie spojrzenie na allegro (119zł + wysyłka) i w necie (139 i więcej zł) upewniło mnie w przekonaniu, że jest to dobra cena za tego typu sprzęt, więc dłużej się nie zastanawiając podjąłem decyzję o zakupie. Tyle tytułem wstępu.

İmage

Co natomiast otrzymujemy za owe 129zł? Otrzymujemy bardzo poręczny, choć nie mały, bank energii o pojemności 10400mAh, czyli takiej jak Powerbank GP, jaki posiada i poleca Wall-E. Urządzenie jest bardzo estetycznie wykonane, z dobrej jakości tworzywa w kolorze białym i błękitnym. Całość prezentuje się bardzo ascetycznie i nowocześnie, wszystko jest ładnie spasowane, nic nie trzeszczy. Urządzenie ma formę obłego, walcowatego prostokąta, ściętego na płasko z obu stron, o wymiarach 88.8×44.3×44.3mm i wadze 241 gramów. Na jednej z bocznych ścian znajdziemy diody stanu baterii (4 sztuki), dwa gniazda usb (1A i 2A), które mogą działać równocześnie, przycisk funkcyjny (sprawdzenie stanu energii) oraz co ciekawe diodę, która jest latarką (uaktywnia się po przytrzymaniu guziola przez 3 sekuny i tak samo wyłącza) - całkiem przydatna rzecz. Z boku walca natomiast znajdziemy wtopione, mało rzucające się w oczy gniazdo micro usb służące do "tankowania" powerbanku. Całość widoczna na poniższych zdjęciach.

İmageİmageİmage

W zestawie z urządzeniem otrzymujemy kabelek usb do ładowania zarówno powerbanku jak i urządzeń do niego podłączanych (pod kolor urządzenia), oraz estetyczny, miękki woreczek (tzw. travel pouch) do przechowywania sprzętu. Oczywiście dołączone są instrukcje (również po polsku) i wszelkie deklaracje zgodności, itp.

İmage

Według producenta, za pomocą powerbanku możemy naładować telefon od 3 do 5 razy (do pełna). Z racji wczorajszego nabycia sprzętu nie jestem w stanie wam tego jeszcze potwierdzić. Liczę jednak, że baterię w mojej Motoroli, która ma pojemność 2070mAh, będzie w stanie naładować przynajmniej 4 razy i jeśli nie ma dużego spadku to powinno coś zostać. Jeśli chodzi o "tankowanie" samego urządzenia to wg instrukcji, za pomocą ładowarki o mocy 1A, powerbank będzie pełny po około 9 godzinach (tankowanie od zera), natomiast jeśli mamy mocniejszą ładowarkę 2A to "tankowanie" zajmie około 7 godzin. Są to oczywiście dane szacunkowe, warunki laboratoryjne i takie tam, ale zważając na renomę TP-LINK, liczę, że faktyczne wyniki, również w kwestii wydajności samego powerbanku będą zbliżone do podawanych przez producenta. Osobiście ładowałem powerbank dzisiaj w nocy ładowarką 1,5A Nokii, którą ładuję również Motorolę i po około 8 godzinach bateria jest pełna.

Na podstawie moich wrażeń, oględzin, przeczytania wielu opinii w internetach i samej specyfikacji, mogę śmiało polecić ten sprzęt, gdyż za przyzwoite pieniądze dostajemy coś co jest dobrej jakości, ma dobrą pojemność i daje sporo możliwości. No i ma latarkę. Znacie jakiś powerbank, który ma latarkę? Big Grin A tak poważnie, jak macie możliwość obejrzenia tego sprzętu to na pewno warto to rozważyć.

Jak już wspominałem, sprzęt kupiłem w Mediamarkcie za 129 zł. Na allegro średnia cena to 119 zł i taniej chyba się nie da kupić. W sklepach typu Euro cena wynosi 139 zł i więcej. Należy też pamiętać, że jest to nowość na rynku, więc za jakiś czas cena, która i tak jest atrakcyjna, na pewno spadnie.
LG G3 D855 Titan | Crash Rom v2.1 Android 5.0 | Stock Kernel | Integral MicroSD UHS-1 32GB
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+ Odpowiedz cytując ten post

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila

Wróć do góry