Dziwny jest ten świat ....a jeszcze dziwniejsze te forum Wink

Wątek zamknięty 
 Zmiany na forum
Autor Wiadomość
08-09-2011, 03:06,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

RE: Zmiany na forum
Nie wiem czy wiecie, ale mamy na forum identyfikację przeglądarek oraz systemów na jakich został napisany dany post. Dzisiaj uaktualniłem listę o system Android oraz jego natywną przeglądarkę. Tymi identyfikatorami są ikonki w prawem dolnym rogu posta. Po tych ikonkach widocznych w tym poście można się domyślić na czym pisałemSmile ogłaszam konkurs. Kto pierwszy wyśle do mnie info na pw wygrywa tajemniczą nagrodęSmile
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
+
19-09-2011, 20:00,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Do identyfikacji przeglądarek dodałem Tapatalka z Androida.

Dodałem skrypt o nazwie: Edytowane - Nieprzeczytane .
Ma on na celu usprawnienie dodawania nowych wersji oprogramowania bez potrzeby pisania dodatkowego posta informującego o aktualizacji.

Przy edycji posta widnieje dodatkowe okienko wyboru powodu edycji:
Brak|0
Poprawki stylistyczne|0
Aktualizacja linków|1
Aktualizacja wersji|1

W przypadku gdy wybierzemy z tej listy Aktualizację Linków bądź też Aktualizację Wersji skrypt automatycznie "podbije temat" na liście tematów poprzez zmianę daty napisania ostatniego posta. W przypadku gdy nie ma żadnych postów oprócz głównego to zmieni on datę powstania pierwszego posta. Dzięki temu temat zostanie automatycznie oznaczony jako nieprzeczytany i dodany do listy najnowszych tematów w Przeglądzie na pierwszej stronie forum oraz znajdzie się na pierwszym miejscu na liście wątków w danym dziale.
Gdy z listy wybierzemy jako powód edycji Brak lub Poprawki Stylistyczne to skrypt nie zmieni daty i będzie to standardowa edycja posta.
SPV M3000->Samsung Omnia->Samsung Omnia2->HTC HD2->Samsung Omnia2->Samsung Galaxy S->Sony Ericsson Xpieria X10->Samsung Galaxy S II->HTC 7 Mozart->Sony Xperia P
+
11-10-2011, 15:16, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011, 17:08 przez Admin. Powód: Brak )
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Zmiana wyglądu tabeli widoku działów. - usystematyzowanie, ujednolicenie. Teraz wygląda to bardziej przejrzyście.
Zmiana wyglądu tabeli widoku wątków. - ujednolicenie kolorystyczne, oddzielenie kolorami przypiętych tematów, poprawienie widoczności informacji o autorze i dacie powstania wątku.
Zmiana wyglądu tabelek widoku posta.
- wiele zmianSmile
Kilka innych zmian stylistycznych (ubarwienie tabelek, dodanie cieni itp.). Mile widziane opinie , za lub przeciwSmile
İmage

Dodane info w widoku posta czy dany post już czytaliśmy.
İmage
+
11-10-2011, 15:45,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

!!!UWAGA!!! PRZEZ AKTUALIZACJĘ SKRYPTU "NIEPRZECZYTANE POSTY" LICZNIK PRZECZYTANYCH SIĘ WYZEROWAŁ. TRZEBA PONOWNIE OZNACZYĆ CAŁE FORUM JAKO PRZECZYTANE I NA NOWO NABIJAĆ SOBIE LICZNIK NIEPRZECZYTANYCH.
+
11-10-2011, 17:13,
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

İmage
Jak widać wygląd listy działów uległ zmianie. Po najechaniu na dany dział pojawia się okienko informujące o ilości postów i wątków w danym dziale.
+
11-10-2011, 21:56, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-10-2011, 21:58 przez Admin. Powód: Brak )
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Zmieniłem wygląd notatki moderatorskiej:
İmage

Dodałem wysuwany Panel Radiowy na głównej stronie FORUM:
İmageİmage

Oprócz tego wprowadziliśmy obsługę Przyjaznych Linków Google SEO.
Dzięki temu adres do danego tematu/ działu jest teraz bardziej rozumiały. i zamiast np. showthread.php?12378465 jest http://eomnia.net/Watek-Info-Zmiany-na-forum
+
12-10-2011, 02:10, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-10-2011, 02:11 przez Admin. )
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

1. Dodałem na okres próbny kolorowanie nicków w widoku działów i spisie wątków. Już kiedyś mieliśmy podobny skrypt, ale generował zbyt wiele zapytań do bazy danych. Ta wersja tylko raz wysyła zapytania i zapisuje je w buforze. Zobaczymy przez kilka dni jak to rzeczywiście będzie działać.
  2. Dodałem wyszukiwanie podobnych tematów w okienku pisania nowego wątku. Tzn. w momencie, gdy ktoś zacznie pisać temat nowego wątku to po chwili pojawi mu się lista tematów o podobnej treści. Ma to zapobiedz pisaniu duplikatów i ułatwia rozwiązywanie problemów.
    İmage
  3. Do cenozora dodałem kilkaset kombinacji wulgaryzmów pochodzenia miejscowegoSmile
+
13-10-2011, 01:22, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-10-2011, 01:23 przez Admin. )
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Co tam dzisiaj narobiłem...
  1. Ustawiłem automatycznie odświeżanie się wysuwanych statystyk radiowych.
  2. Naprawiłem funckję oznaczania działów jako przeczytane oraz odczytywania czy dany dział posiada jakiś nieprzeczytany post poprzez grafikę umieszczoną obok tutyłu i ikony forum. Przykład poniżej
    İmage
  3. Coyotexxx poprawił graficzny wygląd zakładek flaszowych dopasowując je do wyglądu forum, a ja dodałem opcję stałego podświetlenia wybranej zakładki aby pamiętać, gdzie się znajdujemyWink
  4. Wall-E wciąż dopieszcza Mariolkę na szałcie aby posiadała jak największą bazę pomocy dla nowych userówWink

+
14-10-2011, 20:13,
Zasłużeni seniorzy
Tłumacz
Uploader

Wyróżnienia:

Ruszyła "Pomocna Mariolka".

Póki co w wersji testowej i nie do końca pełnej, ale zdatnej do użytku.

Wywołanie pomocy w szacie hasłem: !pomocy - Mariolka pomaga na kanale prywatnym więc nie ma się co przejmować ilościami wyprodukowanego tekstu.

İmage
Znajdź wszystkie posty użytkownika
+
19-10-2011, 01:04, (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-10-2011, 01:06 przez Admin. Powód: Brak )
Administrator Specjalny
VIP

Wyróżnienia:

Co nowego dzisiaj:
  1. Zmiana wyglądu i funkcjonowania znacznika [ code ]

Zmienił się wygląd "stylowy" wyświetlania tego co znajduje się w znaczniku [ code ]
    Jako, że w tym znaczniku umieszczamy głównie linki i hasła do archiwów pozwoliłem sobie napisać krótki skrypt, który będzie rozpoznawał co chcemy dodać i tak dla przykładu pisząc:
    Kod PHP:
    Nie widoczne dla niezalogowanych
    Zarejestruj się.

wyświetli nam się to w ten sposób:
    Kod:
    Nie widoczne dla niezalogowanych.
    Zarejestruj się.

i oczywiście link ten jest klikalny przenoszony przez anonym.to . Do tej opcji dodałem obcinanie znaków wyświetlania, gdyby się okazało, że link jest za długi skrypt automatycznie go przytnie, żeby nie było "łamania" tekstu na dwie linijki.

Jeżeli natomiast będziemy chcieli dodać hasło do archiwum to pisząc:
    Kod PHP:
    Zarejestruj się.

skrypt rozpozna to jako hasło dzięki wyrazowi "hasło" zawartemu w znaczniku kode i wyświetli to jako:
    Kod:
    Zarejestruj się.

Skrypt ten reaguje na słowa "Hasło" i "Haslo", ale niestety jak napiszemy coś więcej po słowie "hasło" to wyświetli to nam jako nasze hasłoBig Grin

Ostatnią opcją jest opcja wyświetlania zwykłego tekstu. Jeżeli w omawianym znaczniku nie pojawi się link anie słowo "hasło" to wtedy będzie tak:
    Kod PHP:
    Zarejestruj się.

wyświetli jako:
    Kod:
    Zarejestruj się.

czyli identyfikuje jako zwykły, ukryty tekstWink
  2. Zmiana wyglądu znacznika [ spoiler ]

Zmieniłem lekko wygląd znacznika [ spoiler ] w celu upiększeniaSmile. Dodałem cień, zmieniłem tło i wygląd czcionek, tak aby pasowało do resztySmile przykłady sobie poszukajcieBig Grin
  3. Zmiana wyglądu Panelu Radiowego - dzięki kojotuńciowiBig Grin
    Kojotuńcio zmienił wygląd Panelu Radiowego wysuwanego z paska bocznego. Oto on:
    İmage
  4. Zmiana cieniowania widoku postów.
    Zmieniłem cieniowanie tła postów. Tzn. w działach gdzie pierwszy post jest wyróżniony na każdej stronie wątku cieniowany jest on tak:
    İmage
    A każdy inny post cieniowany jest odwrotnie czyli:
    İmage

To wszystko, dziękuję za uwagę.
+
Wątek zamknięty 

[-]
Udostępniaj treści z tego wątku (Dostępne przyciski)
Facebook Twitter Google+ Wyślij maila